Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleinte mennyibe kerül a kisbaba?

Eleinte mennyibe kerül a kisbaba?

Figyelt kérdés
Pelenka, általános patikai dolgok, tisztálkodószerek, ilyesmire gondolok. Csak kalkulálni szeretnék, mennyit költünk majd. Az felszereléseket nem számítanám most bele, mert azok nagyon eltérő összegek lehetnek.
2008. máj. 5. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka elég drága mostanság kb: 2500-3500 ft. Egy nyugtató tusfürdő pl 800 ft persze ennél lehet olcsóbban is kapni. A patikai dolgokat nem pontosn tudom de például ha kijön a kis köldöke arra a ragtapasz 250 ft. Nem tudom hogy álltok a matraccal, de a legjobb a bio kókusz matrac ami 10-15000 (!) forintba kerül. És remélhetőleg lesz tejed de a tápszer 8-10000 ft. Boldog babázást kívánok remélem segítettem. :)
2008. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mennyi pelenkát 'fogyaszt' el kb. naponta? Mert hallottam már napi 10-et, meg hármat is. Az elején gondolom több kell. Meghát ugyanennyi darab törlőkendő is.
2008. máj. 5. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,sok pelenka fogy.

A lányom most 4,hónapos,napi 5-6 pelenka.

Kezdetkor napi 8-10 pelus volt.

2008. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elején valóban több pelus fogy,de a méret növekedésével a pelenkák száma is csökken a csomagba,az ára pedig nem.

Mi Liberot használunk,nekem nem jöttek be az olcsóbb pelusok,de szerintem nem is nagyon olcsóbbak,nem jelentős amit meg lehet vele spórolni.Főleg,hogy sok átázik belőlük,vagy kiütést okozott.

A patikaszerek nem drágák,pár ezer ft lesz,popsikenőcs,fürdetőkrém,olaj,vigantol,konakion,..stb...nem vészes az áruk,és sokáig tartanak.Én később a Nívea termékeit használtam mindkét gyerekemnél,és most is azt fogom,sőt én magam is ezeket használom,mert kényes a bőrünk,és a nívea termékei az egyetlenek amik nem okoztak bajt.Ha jót akarsz,a jonsons termékeit kerüld,nagyon allergizálnak,ekcémát okoznak annál,aki érzékeny bőrű.

Szoptass ha tudsz,mert a tápszerek tényleg drágák,és az anyatejnél nincs megfelelőbb a baba számára.

A többi babafelszerelés beszerzése kerül sokba,de hát ezzel úgyis számolunk mikor babát tervezünk,és sokmindent tudunk használni a többi gyereknél is,amit csak egyszer kell megvennünk:))))


Boldog babavárást,üdv.

2008. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányomnál az első pár hónapban napi 10-12 pelenka fogyott, utána ez fokozatosan csökkent. Mi azzal próbáltuk meg kiküszöbölni ezt a magas költséget, hogy már a terhesség elejétől folyamatosan vásároltunk pelust, popsitörlőt, tusfürdőt stb. A nagyobb árúházakban szoktak elég jó akciók lenni, de ezek természetesen soha nem akkor, amikor ténylegesen szükség lenne rá. Így mikor megszületett a lányunk, az első pár hónapban nem is kellett pelust vennünk :-)

Ugyanezt csináltuk a bébiételekkel is. Nagyon hosszú nekik a szavatossági idejük, de nagyon gyorsan fel is megy az áruk.

Ha nem vesztek meg semmit előre és mindenképpen mondanom kell összeget, akkor én havi 30.000forintra tenném a költségeket minimum. De ebben tényleg csak az általános dolgok vannak benne.

2008. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. máj. 5. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Kétezer előtt is van pelus...

Újszülött pelusból egy csomagnál nem kell több, mert kinövi. Számolj mondjuk napi 10 pelenkázással. Én Profis pelust veszek, ez mindössze 1200 forint, és nagyon jó minőség, magam is meglepődtem rajta, nagyon szeretjük. A törlőkendőjük is jó, az olyan 600 forint, az mondjuk egy hét alatt fogy el (nálunk). De ezen spórolhatsz, hónap végén én babaolajos vattával törlöm a popsit, ahogy azt régen is csinálták. Az újszülöttnek nem kell bolti fürdető, hanem a patikai fürdetőkrém, nem akarok hülyeséget mondani, de ez olyan 100-200 forint körül lehet és nagyon sokáig elég. Popsikrémet szintén felírja a gyerekorvos, ami szintén párszáz forint, mondjuk egy két hétre elég az biztos. Ha anyatejes, akkor ugye kajában nem kell gondolkodni, ha tápszeres, az nekünk 1300/két doboz (Beba 1), azt nem igazán tudom, meddig elég, mert ugye ez változik, ahogy nő a baba.

2008. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!