Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esti szoptatásnál mindig sír...

Esti szoptatásnál mindig sír 3 hónapos babám. Lehet, kevés a tej? Pótoljam tápszerrel?

Figyelt kérdés
Türelmetlenül sír, aztán pár másodpercig eszik, majd megint sír...
2012. júl. 17. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Orvost kérdezd meg! Ha átalussza az éjszakát,akkor nem kevés a tejed. Ha éjjel is akar szopni,akkor lehet éhes.
2012. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy 3 hónapos babának nem kell átaludni9a az éjszakát 3-4 óránként ébredhet hogy éhes és szoptatni kell.

Ha most elkezded tápszerezni még kevesebb lesz a tejed.Amit ebben az esetben tehetsz hogy fejsz. Lefejed és odaadod pohárból vagy kanállal -semmikép sem cumival- és akkor látod mennyi a tejed ,illetve méred a kicsit hogy nem fogy e. Ez az amit megnyugtatásként tehetsz .

A többi hogy szoptatsz ,és a maradékot mindig lefejed , elteheted fagyasztva.Így szaporodik a tej .Ha tápszerezel csak kevesebb lesz.Ez most melós de csak rajtad múlik tudsz e legalább 6 hónapig szoptatni.Anyagilag sem mindegy , de a gyereknek ez a legjobb. Mert most még van választásod.Van akinek nincs ,náluk ideális a tápszer .

2012. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez félig OFF:az utolsónak maximálisan igaza van.Attól,ha felébred egy 3 hónapos baba éjszakánként szopizni;akár 2-3 alkalommal is;nem azt jelenti,hogy kevés a tejed.Az én kisfiam 5 hós múlt és mai napig min. 3x kel és eszik este és annyi tejem van,h reggelre mindig tocsog minden a tejcsiben.Fejjél gyakrabban,ezáltal tudod szaporítani a mennyiségét és minél gyakrabban tedd cicire a babádat.A tápszer tényleg csak S.O.S-ben legyen (nálunk is van otthon elspájzolva vésztartaléknak,sosem lehet tudni alapon-én így nyugszom meg).
2012. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
2 es vagyok ,és az jutott még eszembe hogy leírjam hogy az anyatejet nagyon jól emészti a baba ezért lehet éhes éjszaka,nem mert kevés a tejed.Az a legjobb ha nem várod meg amíg fel kell hanem ha mocorog álmában cicire teszed és fel sem ébred :)
2012. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az én babám 2,5 hós, újabban ő is sír az esti szopi alatt, után, de érezhetően hagy sok tejet, szóval nem az éhségtől sír, hanem valaogy nyugtalan.


ha szépen hízik, akkor ne adj neki mást!

2012. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, akkor próbálkozom még.. Csak sajnos estére a mellem olyan üresnek is érzem, és ha fejek, akkor is max 10 ml jön le..

De próbálkozom még akkor, hátha több lesz :)


Kedves utolsó! Igen, pont ezt csinálja az én babám is.. De akkor megnyugodtam, valószínűleg nem a mennyiséggel van a gond..

2012. júl. 17. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Adtál már neki tápszert?

A kislányom ezt akkor csinálja, ha lassan jön a cucc, ő meg nagyon éhes :) Akkor rúg, üt, sír, kiköpi-bekapja a cicit. Igyekszem főleg este nem hagyni, hogy nagyon megéhezzen és akkor nincs ilyen gond.

Az, hogy utána 10-et tudsz lefejni nem jelent semmit, ha beállt a kereslet-kínálat, akkor ne várd hogy sokkal több tejci legyen, mint ami kell neki. Meg este amúgy is kevesebb tej van, de az laktatóbb, zsírosabb, így vagyunk kitalálva :)

2012. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj tápszert ! Szoptass szoptass
2012. júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem, végül nem adtam neki tápszert.. De igen, az enyém is püföli néha :) És idegesen próbál enni, de pár szívás után kiköpi, és sír.. De pl most nap közben egyáltalán nem csinálja...

Még arra gondoltam, talán növekedési ugrás van, és tényleg lassú Neki, ahogy jön a tej.. Nem tudom.. Remélem elmúlik, de köszönöm nagyon a tanácsokat, meg a linket is, nagyon hasznos volt!

2012. júl. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!