Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál hogyan kell csinálni az étkezés kiváltását?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha igény szerint szopik 6 és fél hós babám, (Nagyjából 3-4 óránként, de nincsenek fix időpontjaink és ha kér közben is adok neki)akkor hogyan váltsak ki nála egy ebédet pl? Eddig csak kóstolgatott naponta 2-szer, de ha elkezdem nála a húst bevezetni délben, hogyan tegyem? Szopi előtt vagy után? Szoktassam rá arra, hogy naponta pl. csak 5-6-szor eszik??

Mennyi az az adag húsos kajcsiból, ami után már nem kér tejet?


2010. aug. 5. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki akarsz váltani szopit akkor szopi előtt kínáld az étellel, és sztem próbálj meg mégiscsak valamilyen rendszert bevezetni.

Nálunk a napi 5x étkezés étkezés vált be.

Reggel tápszer,

tízóraira gyümi+ tápszer,

ebédre főzelék valamilyen husival+ tápszer,

uzsonnára tejpép vagy gyümi+ tápszer,

este tápszer.

Egy adag kaja nagyjából 150 ml folyadéknak felel meg (bár ezt sztem babája válogatja). Kivéve az estit, az ennél több. Nekem még egy kaját sem sikerült kiváltani, mert babám egyszerűen igényli a cumisüveget. Sztem még nem érett meg rá.


8 hós baba anyukája

2010. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is igény szerint szopiztattam a babámat. Szerintem is mindenképp szopi előtt kináld új izekkel. Tudod, az éhes has mindent bevesz :). Ha szopi után kinalod meg, nem valószinű, hogy könnyen beadja majd a derekát az új izekre.

Annak ellenére, hogy igény szerint szoptatod, mégiscsak megvannak a saját maga kialakitott kicsi szokásai. Mint ahogy irtad is, hogy 3-4 óránként. Egy-egy ilyen alkalomal kináld új izekkel. Természetesen ezt is igény szerint tedd. Majd meglátod, hogy saját magától egyre kevesebbet fog szopizni, és ha már eszrevetted, hogy jóllakik az étellel ne is kináld tejcivel. (Ehhez persze ido kell, az első kóstolás után biztosan nem fog jól lakni). Egyszerüen ha kéri adsz neki, ha pedig nem kéri, akkor te is "elfelejted". Egy jó tanács tapasztalatból: nekünk az alvás előtti tejcizést volt a legnehezebb kiváltani, ugyhogy ne ezzel kezd! Sok sikert kivánok!

2010. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp csinálja-bár ezt gondolom tudod.

Első lányom is igény szerint szoptattam.

Én mindig evés előtt (fix időben ) adtam neki gyümit, és csak akkor szoptattam utána, ha kérte, nem rögtön. És így egyre több gyümit evett, hamar ki utdtam váltani az ebédet. Mikor ez már megvolt, akkor a gyümit eltoltam délelőttre és délben adtam neki főzit. Először kicsit, majd egyre többet, így itt is hamar leszokott arról, hogy utána cicit kérjen.

Nekem ez bevált.

Sokan mondták, hogy evés után megszoptatták, és még egy éves kora után is kérte a cicit , bármennyit is evett-na én ezt nem akartam...

2010. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a hozzátáplálást evés után kell, az elválasztást evés előtt.
2010. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem is ennyi idös volt a fiam ,én aznap vezettem be a rendszerességet amikor elöször evett gyümit.reggel 8ó,de-tt 10ó,du-n 13ó,16ó és 19ó vacsi.ha közben kért akkor elhuztam az idöt valamivel,ennyi idösen már sokat játszott,akkor játszottunk vagy sétáltunk de nem adtam neki amig nem volt ideje.ez nem éheztetés bár nekem is ez volt az elsö gondolatom,aztan szépen beállt rá.és bizoony most 11hósan tartja is magát hozza.amugy a rendszeres evésekkel rendszeres alvás is jött,de-tt 10kor alszik el,du-n 16ó-kor.
2010. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nagyon hasznos válaszokat kaptam:) Úgy vettem észre, hogy néha tényleg ímmel-ámmal szopik, lehet, hogy csak én erőltetem, mert úgy gondolom, nem evett eleget és nehogy éhes legyen. Ezután megpróbálom, hogy a reggeli és esti szopi kivételével csak akkor szoptatom meg, ha tényleg látom rajta, hogy nagyon éhes. De sajnos ez általában ez a gyümölcs, főzelék után egy, másfél órával szokott bekövetkezni (amikor jelzi, hogy még éhes). Nem sokára meg már jönne a következő étkezés (gyümölcs/főzi), így akkor már nem éhes eléggé. Szerintem ez a gond, hogy két étkezés között félidőben kér szopizni.

Erre ötlet?

2010. aug. 18. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy szomjas?
2010. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, amit most leírtál. Nálunk az lehetett h szomjas volt, mert kevés vizet ivott kaja után és ilyenkor a 1-1,5 óra múlva hiába ivott vizet akkor is kérte a szopit. Szóval gondolom maga a tevékenység is hiányzott neki. Szerintem ha kéri adjál neki, nem baj ha a következő kajánál nem eszik sokat, majd egyszer csak azt veszed észre, hogy nem kéri. Nekem most 8,5 hós és napközben még 4x szopik (reggel, este és a két elalvás előtt). Már több vizet is iszik, de még így sem sokat, más folyadékot pedig nem szeret.
2010. aug. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: pont ugyanez van nálunk is, a két alvás előtt cicizik:)))általában. Vízzel folyamatosan itatom, másra nem is akarom rászoktatni, mert ez a legjobb szomjoltó és legegészségesebb, főleg nyáron:)(a tea, gyümölcslé megromolhat a melegben, nem tudom magammal vinni)
2010. aug. 18. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!