Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatásnál...

Igény szerinti szoptatásnál mikor adjam az almapürét?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, mi tápszeresek vagyunk, én tizórainál kezdtem el a gyümi adását. De szerintem mindenképpen a délelőtti órákban adjad, ha esetleg fájna tőle a pocija akkor ne este jöjjön rá a hasfájás.
2010. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Igény szerint... :D

Amúgy igény szerinti szoptatásnál alakul ki valamilyen napirend? Mert nem nagyon hiszem, igencsak több órás csúszások is lehetnek. Akkor meg annyit, hogy kb. délelőtt próbáld meg. De el se tudom képzelni, milyen össze-visszaság lehet az egész evése.

2010. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Első vagyok, ucsónak üzenem. Ezt egyébként én sem értem, ezt az igény szerinti szoptatást, van ott egyátalán valami napirend, vagy egyfolytában cicizik (eszik) a gyerek?
2010. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szoptattam,nem kell gunyolódni volt valami féle napi rend és hozzáenném nem szopott egész nap.Délelött add neki.Mikor megszoptattad mondjuk reggel,teljen el kb 2óra.És probáld mindig ugyanabban az időpben.Én is paráztam,de kialakult.
2010. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, e hogyan gondolod, én az igény szerinti szoptatás alatt nem azt értem, hogy eszünk össze-vissza ész nélkül. Amúgy automatikusan beálltunk 3-4 óránkénti evésre, csak nem voltak fix időpontok.

A hozzátáplálás elkezdésével szigorodott a rendszer.

Az almát tízóraira kínáltam. Meg a gyümölcsöket.

6-8 között ébredés, szopizás

10kor gyümi

13kor ebéd (főzelék és anyatej)

17kor uzsonna (anyatej)

19:50 vacsora (anyatej)

22-23 között még egyszer szopik a gyerkőc.

7,5 hónapos a lányom

2010. jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFFért, csak az értetlenkedőknek üzennék.

Az én fiam 4 hónapos. Igény szerint szoptatom, maga alakítja a napirendjét. Ami nemrég még semmi sem volt. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy egész nap cicin lóg a gyerek. 3 hónapos koráig 1,5-2 óránként evett. Viszont 2 hetes korától átaludta az éjszakát (este fél 8kor fürdés, szopi és aludt reggelig), így valamikor be kellett pótolnia az éjszakai "nemevést". Délelőttönként max 2 óránként kért enni, délután már csak 3-4 óránként. Kb. 1 hónapja kezdi beállítani a "napirendjét", hogy 3 óránként eszik, viszont mostmár felébred hajnal 3-fél 4kor, onnantól pedig 3 óránként eszik. Néha délután bealszik egy hosszabb időre, akkor van csúszás belőle, de maga alakítja így.


A kérdésedre válaszolva, szerintem is délelőtt add neki, hogy ha fájna a pocija, akkor ne az éjszakát szenvedjétek végig.

2010. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos nagyon sokaknál viszont az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy akkor ad, amikor sír a baba. Lehet az 1 óra (ami nagyon rossz, mert nem emészti meg a gyomra és csak telítődik), és lehet akár 5 óra is. A legrosszabb az, amikor akármiért is sír a baba, cicit kap. Nagyon sok anyuka így csinálja, mert félreértelmezi. Sajnos ismerek ilyet, túl közelről, és amikor az én babáim sírnak rögtön mondja, hogy adjak nekik enni, mert éhesek. Hiába mondom, hogy nem az a baja, hanem álmos, kakis, stb. akkor meg elkezd sajnálkozni, hogy jaj, szegény babák. Ő legszívesebben megetetné, mert látja rajtuk, hogy éhesek. - no comment
2010. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

tökéletesen egyetértek az utolsóval!

az igényszerinti szoptatás arra jó, hogy bármikor sír a baba, meg lehet szoptatni, éjjel akár 10szer:)

no comment.

2010. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

A szilárd étel bevezetése egy jó lehetőség arra, hogy fixálódjanak jobban az evés időpontjai. Mint már írták mások, a délelőtt egy jó időpont. szopi után néhány kanálka kóstolónak. Aztán később több és több...


Az igény szerinti szopi nem azt jelenti, hogy minden sírásra cicit kap, hanem ha azért sír, mert éhes, akkor kap. Újszülöttnél gyakrabban is lehet, később meg kialakítja magának. Másfél óra alatt egyébként simán megemészti a tejet, kaphat újra, ha kér. Meg lehet tanulni egy idő után felismerni, hogy miért sír a baba. Ha a kaki miatt sír, én sem szoptatom meg, hanem bepelenkázom. Viszont ha el akar aludni, de nem bír, mert nyűgös, akkor cicire teszem (az üresebbikre), és akkor hármat kortyol, és elalszik, ezt én nem nevezem evésnek.

(Mellesleg nem értem, miért kell ezt ilyen csúnyán leszólni, csak azért, mert van, aki máshogy csinálja...)

2010. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
minden baba megnő...és miért kell olyan mereven ragaszkodni a 3 órához..én is igény szerint szoptatok,és kaptam egy kiegyensúlyozott bébit...aki meg nem tudja elfogadni a másik véleményét az tartsa meg magának a bunkó beszólásait,mert akkor felesleges "beszélgetni"
2010. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!