Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a babám az új szopásról?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom és kb.1,5 hete nagyon szopizza a nagy úját. Sokan mondják, hogy nem jó, rosszabb mintha cumizna. Cumival elejétől kezdve próbálkoztam nála, de kiköpte. Most is kiköpi, nem kell neki, de az úja nagyon is.
2012. júl. 17. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom neked hogy Dr. Vekerdy Tamás gyermekpszichiáter szerint az ujjszopás sokkal kreatívabb, intelligensebb cselekedet mint a cumizás.

Nem én mondom hanem ő. Értelmi, érzelmi érettségre utal hogy cumi helyett az ujját szopja.

Igyekszem neked privátban előkeresni és elküldeni az erről szóló tanulmányát, ha szeretnéd.

2012. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

off :Nem úja,hanem ujja.Nem új szopás hanem ujj szopás.

on: Nem fogod tudni leszoktatni róla,hacsak be nem kened neki azzal a gyógyszertári keserű löttyel.Én nem látom értelmét egy három hónapos csecsemőt leszoktatni róla.Örülj,hogy valamivel meg tudja magát nyugtatni.Még ha három éves lenne,megérteném.

2012. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

új? Ez a szó nekem új. Mondd hány éves vagy?


amúgy nem baj az, majd kinövi azt is, még csak 3 hónapos.

2012. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónaposan kezdte a kislányom, most 18 hónapos egyáltalán nem akarom leszoktatni róla még. Ő így alszik el, így nyugtatja meg magát. Éjjel viszont nem kell cumit keresnem. :)
2012. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Szívesen elolvasom a tanulmányt, ha elküldöd. Köszönöm! Valójában engem sem igazán zavar, hogy szopizza az újját, örülök, hogy meg tudja magát nyugtatni, csak sokan mondogatják, hogy ez nem jó, cumiznia kellene inkább. Nem foglalkozom velük!
2012. júl. 17. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiam 4 nap múlva lesz 8 hós és kb. egy hete kezdte el szopni a hüvelykujját.

Eszembe sem jut leszoktatni róla,mert ha neki jól esik akkor hagy csinálja,másrészt meg olyan baromi aranyos olyankor,hogy órákig el tudnám nézni...:-)

2012. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát embere válogatja... de a cumi se jó, a végén úgy jár mint Győzike Virdzsikéje.. 10 éves korában is cumival a szájában ücsörög a bilin.


Majd kinövi. Én régen a körmöm rágtam, aztán leszoktam róla.

2012. júl. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!