Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudom leszoktatni 5...

Hogyan tudom leszoktatni 5 hónapos babámat az éjszakai szopásról?

Figyelt kérdés
8-kor fekszik és ébred 2 és 5 körül. 6,5 kg.
2008. ápr. 26. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Én még egy hónapot várnék vele,egy fél éves babának tényleg nincs szüksége azu éjszakai szopira azzal együtt az enyémek még sokkal tovább ébredtek éjjel (az egyik elmult 1 éves a másik még több).Az,hogy ébred 2 és 5 körül az egy jó dolog,legaláb közte tudsz pihenni,Én is nagyon hozzászoktam az éjszakai pár perces ébrenláéthez és nem okoz gondot,hogy visszaaludjak.A mai napig ébred valamelyik gyerek a 3 közül éjjel,átszaladok,megnyugtatom,inni adok,...aztán alszik mindenki tovább a saját helyén.
2008. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon fontos az éjszakai szopi, mind a bölcsőhalál megelőzése érdekében, mind a kapcsolatotok miatt. Éjszaka termelődik a legtöbb tej. Ha az én kislányomnak még 3 éves korában is zsüksége lesz az éjszakai szopira, én hagyni fogom. Rakd magad mellé, és kevésbé lesz fáradt az egész család. Ráadásul a kislányodat is kevesebbet rángatod. Én az első ébredésnél magamhoz veszem és reggelig automatán szopizik:)
2008. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
ha tényleg szopizik, és nem cumizik, akkor ne vond meg tőle. azt a baba tudja, hogy meddig kell neki éjjel is a tejci, majd ő leszokik magától ha elég érett lesz hozzá.
2008. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 4 hónapos volt 21-én és ő egy hete magától átalussza az éjszakát.Ez egyik napról a másikra történt, nagyon furcsa volt mivel ő 3-kor és 6-kor kelt fel.Lehet, hogy azért, mert este 8.30-kor fürdetjük és 9.30-a kaja után el is alszik.Próbáld kitolni a fürcsit és az etetést minél későbbre.Ja és adjál neki egy pár kanál főzeléket vagy bébi desszertet és utána szopiztasd , így talán átalussza az éjszakát.És az is lehet, hogy nem mindig éhes éjszaka.Add a szájába a cumit és ringasd el, figyeld meg nem fog követelőzni.Ott rontjuk el, hogy minden felkelésére ,rezzenésére cicit adunk nekik.Szerintem a babád már elég nagy, hogy kibírja kajcsi nélkül.

Remélem tudtam segíteni.Sok sikert.

2008. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egyszer úgy is leáll vele, azt meg várd meg mindenképp. egyszer reggel, majd úgy ébredsz fel, hogy nem kellett éjszaka felkelned hozzá. hagyd, hogy ő irányítsa ezt a dolgot.
2008. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki teát amikor felébred, tudom, az amolyan "borzalmas, szívtelen régi módszer", de szerintem semmi gond nincs vele. Bár nekem nem kellett ehhez folyamodnom, mert az én fiam magától alszik egyhónapos kora óta, de azért néha fel-fel ébred (mondjuk egy hónapban kétszer), olyankor teát kapott.
2008. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Majd magától leszokik róla, ha idejét érzi. Örülj inkább, hogy még mindig tud szopizni!
2008. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyjából én is azt gondoltam, hogy leáll magától egyszer. De annyian mondják, h. ekkora gyerek már aludjon egész éjszaka. Én még bírom...

Egyébként fiú :), és nem cumizik, az ujját szopja.

Ez a főzelékdolog jó ötletnek tűnik egyébként. Köszi mindnekinek.

2008. ápr. 26. 20:30
 9/12 anonim ***** válasza:
A konfortszopi is nagyon fontos. Teát semmiképpen nem adnék neki.
2008. ápr. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyakran intik az édesanyákat arra, hogy ne hagyják, hogy a babájuk cumizzon a cicin...


Amikor a baba szopizik, megkülönböztetünk nutritív, azaz táplálékfelvételre szolgáló, és nem nutritív, ún. komfortszopást. Ez utóbbira szokták azt mondani, hogy csak cumizik. A közhiedelemmel ellentétben ennek a cumizós szopizásnak is nagyon fontos funkciói vannak. Egyrészt a babának nagyon erős igénye a szopizás a táplálkozáson túl is. Ilyenkor megnyugtató, ellazító hatású anyagok szabadulnak föl benne, ez jó érzés neki. És hát a cumizásnak a természetes helye az édesanya cicije, nem a gumicumi! Fontos észben tartanunk, hogy a cumit a valamilyen okból szopizni nem tudó babák számára találták ki az anyamell helyettesítésére. Az igény szerint szoptatott, komfortszopizni hagyott babák között nagyon kevesen vannak, akik cumit igényelnének vagy az ujjukat szopnák.

Másfelől az édesanyában is termelődnek ilyenkor olyan anyagok, amik ellazítják a mamát. Sokan tapasztalják, hogy szoptatás közben ugyanúgy elbóbiskolnak, elálmosodnak, mint a kisbaba.

A komfortszopizás a tejtermelés szempontjából is fontos, hiszen minél tovább van mellen a baba, annál több ingert kap a mell, és így annál több tej termelésére érez késztetést.

Végül a baba szempontjából még egy nagyon fontos funkciója van: a komfortszopizás segít fölszabadulni azoknak az emésztőenzimeknek, amik megemésztik az előzőleg elfogyasztott tejcsit.

2008. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!