Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet egy közel kétéves...

Hogyan lehet egy közel kétéves fiút az éjszakai szopásról leszoktatni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Adj neki vizet.
2010. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Megpróbálhatod elmagyarázni neki,hogy ehhez már nagy.
2010. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 2.5 éves volt a fiam amikor leszokott.Én már nagyon untam amikor éjjel azt csináltam,hogy hiába üvöltött nem vettem fel nem adtam neki,max a férjem vigasztalta olykor.Kb 1 hónapba telt mire megértette,hogy nincs cici éjjel.Sajnos más trükkel nem szolgálhatok ezt végig kell így csinálni!!!!
2010. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
53%

Én biztosan nem hagynám sírni. Ha (túl) hosszú időbe telik, mire megszokja, hogy nincs szopi, az azt is jelentheti, hogy talán még szüksége lenne rá - vagy legalábbis a fizikai közelségedre mindenképp. Én ilyenkor is rögtön reagálnék, vigasztalnám, átölelném, felvenném, ha szükséges. Ha viszont rólam csakis a szopi jutna eszébe, akkor lehet, hogy pár éjszakára én is az apát kérném meg, hogy helyettesítsen. Az itatás és az elmagyarázás is jó tipp.

De arra azért készülj fel, hogy eseleg több időbe fog telni, mire elhagyja, mert mostanra valószínűleg nagyon hozzászokott. De az is lehet, hogy pikkpakk elfelejti.

2010. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak üzenném,hogy egy 2 éves gyereknek elég nehéz megmagyarázni azt,hogy nincs amihez annyira kötődik.Ha az anyuka állandóan felveszi elég nehéz megvigasztalni mert érzi rajtad a tej illatát és nem igazán nyugszik meg /ez tapasztaltam/.Mellesleg az én fiam 3 éves és még naponta 3x cicizik.Minél tovább húzza valaki az elválasztást annál nehezebb!!!
2010. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

Gyereke válogatja, hogy kinél mi a hatásos. Amit mi a megmagyarázásról írtunk, az csak 1 lehetőség, de nyilván nem mindenkinél működik. Ezen kívül még több javaslat is elhangzott a témában. Úgy gondolom, az anyuka dolga és feladata, hogy eldöntse, melyiket és hogyan próbálja ki - a gyerkőce temperamentumához és reakcióihoz mérten.

Az én lányom egyébként 26 hónapos és nagyobb fennakadás nélkül haladunk előre (lassan) az elválasztással, pedig pár héttel ezelőttig még mindkét elalvás szopival történt. Az elején - a lányomat ismerve - még babatejjel és ölben elalvással kísérleteztem, de napokon át nem volt siker. Egyik nap aztán hirtelenjében azt a verziót próbáltam ki, aminek a legkisebb esélyt adtam korábban: rögtön a kiságyba raktam a lányomat a "tentepárnájára" - és már egy hete különösebb nyügi nélkül elalszik. Ha pedig napközben nyafizik és (nagyon ritkán) tejcsit kér, azt mondom, hogy most nincs, mert alszik, és ő simán elfogadja és megy tovább a dolgára.

Abban egyetértek, hogy nagyobb korban már jobban ragaszkodnak a szopihoz (is) és ez megnehezítHETi, lelassítHATja az elválasztást; de nem gondolom, hogy megoldhatatlan a helyzet és hogy ezért minél kisebb korban el kéne kezdeni elhagyni a szopizást.

2010. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztosan igazad van,hogy kinél mi válik be illetően!!!Nekem ez nem sikerült eddig,már mint az elmondom,hogy nincs meg alszik meg rossz verzió.De a fiú gyerekek úgy vettem észre sokkal később érnek meg mindenre,persze biztos van kivétel de a nagy átlagra gondoltam.Mindenkinél más válik be,ebben teljesen igazad van!Kísérletezni kell!!!
2010. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!