Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le fog majd szokni egyszer...

Le fog majd szokni egyszer arról, hogy jöjjön velem a wc-be, fürdőszobába? És addig is: mit láthat és mit nem jó ha lát?

Figyelt kérdés

16 hós a kislányom és természetesen hónapok óta követ mindenhova. Eddig nem is nagyon zavart, de már azért elég sok mindent megért, sokkal okosabban figyel mindenre mit lát, stb. Amik zavarnak:

- ha "nagy" dolgom akad, akkor nem érti miért ülök olyan sokat a wc-n, húzza a kezem h álljak fel vagy az ölembe akar ülni.

- amikor éppen megvan és reggel is lezuhanyzom, látja a távozó dolgokat és hogy csupa piros a kád alja

- már tudja, hogy hova kell rakni a tisztasági betét és hogy szoktam csinálni (a hátulját megkaparintja és rakná bele a pelusába ő is)

Nem baj, hogy látja ezeket?

Ha becsukom az ajtót, akkor tuti nagyon sír, hogy miért nem engedem be. Melyik a kisebb baj? Ha mindent lát vagy ha sír pár percet amíg végzek?


2012. júl. 18. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Nyugodtan csukd be az ajtót, ne is figyelj a hisztire.
2012. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ez attól függ, hogy egy-egy család hogyan kezeli ezeket az egyébként természetes dolgokat.


Mikor fiaim ennyi idősek voltak, engem is követtek, bár ők csak álltak mellettem, nem akartak felhúzkodni. Én közben mondtam nekik, hogy ide megy a pisi vagy a kaki, sőt a végeredményt is megmutattam, meg hogy lehúzom a wc-t és kezet mosok. Így tudatosult bennük, mire való a wc.

Pucéron is simán elvagyok előttük, egyáltalán nem kerekedik ki ettől a szemük, meg attól sem, hogy apjuk viszont nem pucérkodik.


Szóval szerintem nem baj, hogy látnak dolgokat.

Én olyankor csukom be a wc ajtót, ha nem követnek, szóval szándékosan nem hagyom nyitva. Ha tudom, hogy kicsit tovább bent fogok ülni, meg küzdeni fogok (már bocs), akkor bizony becsukom az ajtót, és néha kiszólok, hogy anyának dolga van, de itt vagyok, mindjárt megyek. Ha sírnak, hát sírnak, el kell ezt is viselni.

2012. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem túl sokat mutattál már. Én ha pl. pisilek van hogy nyitva van az ajtó, és akkor jön és megnéz (3 éves). (Igaz nem akar az ölembe ülni, egyszer próbálkozott, de nem engedtem, és azóta sem akar) Nagy wc-zésnél már becsukom, nem engedem be, pedig jönne. Zuhanynál ugyanez, ha éppen megvan akkor nem engedem. De többször fürödtünk együtt. Úgy gondolom inkább itthon lássa meg kinek "mije" van, mint hogy oviban, bárhol hülyeségeket halljon. De szerintem a határt meg kell húzni, és azt már a kislányod átlépte. Nyugodtan sírhat, vagy addig foglalkozzon apuka vele. Majd előbb utóbb megérti.
2012. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
őszintén szólva, én ennyi idősen örültem, hogy látom, mit csinálnak és nem zavart, hogy jönnek utánam. inkább, minthogy felmásszanak addig is valamire. Két évesem már nem jön utánam.
2012. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Mint fentebb írták, kinek mi antermészetes. Van aki a férje előtt sem tud wc-zni, van aki pedig semmit sem takargat.

Én utóbbihoz tartozom, nincsennek tabuk.

Engem nem zavart hogy jön utánnam, sőt olyan aranyos volt mikor mutattott a betétemre, és mondta hogy Anyának is van pelenkája:)))

Szokott a tamponokal játszani míg wc-zek, vagy letekeri tépi nekem a papírt, sőt az sem zavar ha bele ül az ölembe a wc-n. Minden nap vagy velem vagy a férjemmel fürdik, nem takargatjuk magunkat előtte.

Én nem érzem ezt kínosnak vagy cikinek, az én gyermekem, ből el van.

Sosem zárjuk a fürdő ajtót, egyben van a wc-vel, van hogy én fürdök a gyerekkel, párom bejön borotválkozni, számomra ezek természetes dolgok, nem kínosak, hisz nap mint nap törlöd a gyerek lakos fenekét, miért takargatnám hogy én is ember vagyok, és én is kakilok, ami ki kell törölni.

Na meg jó ha látja ezeket a dolgokat, mert előbb utóbb jön a szobatisztaság, szerintem jó ha látja anya apa hová kakil, megtörli lehúzza.

Minap voltunk a Papinál, akinek katétere van, zacsiba pisil, nem mondhattuk neki hogy míg ott vagyunk ne használj. Ez az élet része, a gyerek így látja tanulja a dolgokat!


Szerintem jobb nem úgy nevelni a gyereket hogy undorodjon ezektől a dolgoktól, legyen inkább természetes neki, mert sosem tudja az ember ki hová jut, és bizony a gyermekünk párunk az akire számíthatunk!

Mi lesz ha ne adj isten engem kell majd fürdetnie, pelenkáznia!

Férjem pár éve balesetet szenvedett, ágyhoz volt kötve 1 hónapig, nlét kelhetett fel, akkor bizony nekem kellett tisztába rakni, és milyen jó is volt hogy Anyuék nem úgy neveltek hogy undorodjam ezektől a dolgoktól, mert akkor hagytam volna ott a sz@arban a férjem?!


Ezek az dolgok hozzá tartoznak a hétköznapokhoz, a mai világban már sok lány első én menstruál, így bizony nem baj ha látja hogy van egy nőnek havi baja, hogy ne érje meglepetésként!

2012. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, hogy le fog szokni róla. Most még minden érdekli, főleg az, hogy anyával mi történik, anya miért megy oda, meg hova tűnik anya. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha lát téged, csak akkor, ha te emiatt pl. nem tudsz wc-zni, mert engem csak az zavart, ha nagydolgozni mentem. Az én gyerkőcöm is követett engem mindenhova, de miután kielégítette a kíváncsiságát, már nem is érdekli egyáltalán semmi.
2012. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
SZerintem nem baj ha tudja, mi történik a wc-ben, vagy hogy tudja, hogy néha egy lánynak kell "pelus". Nem fog félni a wc- szörnytől, és nem lesz egy megfoghatatlan veszélyes dolog a menzesz. Persze direkt nem kell mutogatni, ne értsetek félre de nem hiszem, hogy bármi baja lenne ha látná a dolgok menetét. Sokkal nagyobb "sokk" lehet ha annyit lát, hogy Anya bezárkózik, az sztem félelmetesebb egy gyereknek.
2012. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Le fog szokni róla ha leszoktatod..amig dolgod van tegyél be neki egy mesét tedd olyan helyre ahol biztonságos..

Ha Téged zavar akkor keress rá megoldást..

Engem pl zavar mert Én nem tudnék tampont cserélni vagy kakilni a 17 hós fiam előtt..megtanulta már hogy oda egyedül jár anya..nem sirt soha csak hisztizett..de nálunk az jön be hogy be az etetőszékbe,biztonsági öv,vagy a járókába..és berakom neki a csoda bogarakat:) ő csak ilyenkor lát tv-t ugyhogy sztem még örül is neki ha zuhanyozni megyek:)

nem tudom igazából hogy ez jó neki vagy rossz neki hogy nem tudja mi történik ott bent de Én magam miatt nem engedem..Én ha probánék se tudnék kakilni "közönség" előtt..

Majd ha szobatiszta lesz rájön mire való a wc.. addig meg relytéj marad számára:)

És mivel az enyém fiu nem lesz hátrány ha nem tanulja meg hogy kell berakni a tampont:) de persze majd ha kérdez mesélek neki róla mi az csak nem fogom premier plánba mutogatni!

2012. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7es vagyok

Szerintem egyébként ez olyan dolog mint a meztelenkedés. Családonként, egyénenként változik, hogy ki mit tart elfogadhatónak.

Ezen kívül a gyerekeknél megjelenik(nem tudom pontosan mikor, utána nézek, nem akarok hülyeséget írni) a természetes szemérem, akkor nem lesz már kiváncsi Rád, illetve ha találsz megfelelő alternatívát az idő eltöltésére, amíg dolgodat végzed, nem fog már utánad menni.

2012. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Húha, úgy látszik, én nagyon más vagyok, mint Ti. Én ha pisilek, nyitva hagyom egy résnyire az ajtót, hogy halljam, de beteszem a járókába vagy elé teszek egy játékot, hogy lefoglaljam, zuhanyzánál nem érdekel, hogy bent van-e, pucéron lát mindkettőnket, nagy wc-zést viszont akkor intézem, amikor alszik. Azt semmiképp sem teszem előtte, sem a férjem előtt. Ha megjön, azt sem előtte intézem, én nem szeretném, hogy lássa. Inkább elmagyarázom majd neki, ha nagyobb lesz, és megérti már mi miért történik.
2012. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!