Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz, hogy 2 éves...

Tényleg igaz, hogy 2 éves korban ráér a fogmosást bevezetni?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, jó pár foga van. Én úgy tudtam, hogy 1 éves korban már el kell kezdeni a fogmosást.

Ettől függetlenül a védőnő és az orvosunk is azt mondta, hogy zárt fogsornál kell elkezdeni, az pedig 2 éves kor környékén lesz meg.


Addig tényleg öntisztuló a gyermek száj?


2012. júl. 19. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk azt mondták, hogy az első fogak megjelenésétől kezdve ajánlatos elkezdeni a fogmosást, először csak nedves pelenkával, pl., utána lehet kapni babafogkefét, majd később jöhet a babafogkrém is.

Én már az első fogak kibújását követő második-harmadik hónaptól elkezdtem neki mosni, vettem tanuló fogkefe készletet a rossmannban, annak az első két részét (gumifejű sörtés kis fogkefék) használtuk egy éves koráig, akkor kapott fogkrémet és azóta már a kis fogkefével mossuk a fogát. Most 16 hónapos, már kiköveteli magának, hogy ő is moshassa, szóval először én megmosom neki, azután megkapja ő is a fogkefét, dörzsöli kicsit és kész is van a fogmosás.

Azért jó minél hamarabb elkezdeni, mert így megszokja, hogy turkálsz a szájában :-D

2012. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól kezdve, hogy van foga a gyereknek, mosni kell, én nem vártam ki X időt, nem is kérdezgettem erről az orvost, logikus volt, hogy ha van fog, azt kell tisztítani, mert ugyanúgy lepedékes lesz, mint a felnőtteké, és könnyen elromolhat.


Életemben nem hallottam még arról, hogy öntisztuló a gyerekszáj, amíg nincs kint minden fog :-O.

2012. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság! Hogy lenne már a gyerek szája öntisztító,főleg ha nagyjából azokat eszi mint egy felnőtt?! Akkor az ő foga miért ne romlana? Azt a heti 1-2édességet meg nem fogom tőle megvonni!

A lányom alig 1éves volt mikor elkezdtem mosni a fogát. Nekem ez nagyon fontos,mert sem nekem sem az apjának nincsenek jó fogaim(pont a gyerekkori hanyagság miatt). Az orvos és a védőnő meg nem mondta hogy meg kellene várni a 2évet.

2012. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3#vagyok. Az alig 1évet a fogkrémre értettem! Előtte én is csak átdörzsöltem.
2012. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok megint, az én fiam most múlt két éves, és még négy foga hiányzik, de el sem tudom képzelni, hogy ne mossuk a fogát. De akkor az orvosotok és a védőnő álláspontja szerint még neki sem kéne :-O. Egy két éves már általában ugyanazt eszi mint a felnőttek, neki is étel megy a fogai közé, meg minden más, ami nálunk is előfordul.
2012. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mostuk ahogy láttuk hogy jön az első fog, igaz az én kisfiamnak egy évesen bújt ki az első. Szerintem amellett hogy ápolni kell a fogakat az is fontos hogy a gyerekek hozzászokjanak a fogmosáshoz, természetes legyen nekik. Most másfél éves, és ahogy beül a kádba esti fürdésnél, kéri a fogkefét, mert már megszokta és nagyon ügyesen engedi hogy megmossam neki, majd ő is próbája magának.
2012. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Én 6 hónapos kora óta mosom a fiam fogát. Akkor kezdtek el kibújni az első fogai. Akkor forralt vizes textilpelust használtam, aztán jött az újrahúzható fogkefe. Egy éves kortól, már használhatsz fogkrémet, fluoridmenteset, amíg nem tudja kiköpni. Most két éves, és neki alap higiéniás dolog a fogmosás, étkezés után automatikusan megy a fürdőszobába, és teszi a fellépőjét a csaphoz. 20 foga van, az egyik hátsó nagy őrlője most szakítja át az ínyét, és semmi baja a fogainak, igaz nem egy édesség fanatikus alkat. Minden fórumon más az alapelv, legtöbb helyen mégis az első fogacskák kibújásakor már ajánlják a forralt vizes áttörlést.
2012. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogorvos mondta, két éves korig vizes fogkefével, két éves kortól fogkrémmel. Amikor fogászaton voltam, akkor kérdeztem, én sem tudtam, hogyis van most akkor ez a fogmosással.
2012. júl. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!