Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vasaló anyukák, mi a titok?

Nem vasaló anyukák, mi a titok?

Figyelt kérdés
Vadiúj szuper mosógépem van, mindent tud, szépen, simítva teregetek, próbálok szépen hajtogatni, de mégis gyűrött marad a ruha. Csak a szárítógép után nem kell vasalom, de az ilyenkor ugyebár felesleges. Van valami praktika, vagy egyszerűen nem zavar benneteket a gyűrött ruha? Nem bántásképpen, csak tényleg érdekelne, mert legjobb tudásom szerint csinálom, mégis vasalnom kell. Amivel nem is lenne gondom, mert szeretek vasalni, csak sok időt vesz el.

2012. júl. 19. 13:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

én csak ingeket vasalok,ha kell...

A többi ruhát mikor leveszem a szárítóról az ágyon szépen kisimitgatom,így hajtom össze, így kevésbé látszik a gyűrődés.Persze nem olyan mint a frissen vasalt,de nem is gyűrött annyira, hogy ne lehessen felvenni.

Utálok vasalni!!!:)

2012. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Mosó-szárítógépem van. Ha szárítok is akkor nagyon keveset kell vasalnom.

Ha csak mosok akkor a pólókat, body-kat, felsőruházatot természetesen vasalom.

Ha nagyon nem, szeretsz vasalni akkor próbálj NE nagy fordulatszámon centrizni, elég csak a 800-850, akkor bár nedvesebbek a ruhák, de nem annyira gyűrötten száradnak. Fontos még mennyire rázogatod ki, és hogyan szárítasz. Sok mindent vállfán szárítok (pólók, nadrágok stb) mert akkor nem látszik a teregetés nyoma.

De bármennyire is simára szárad azért a vasalt ruhával nem veszi fel a versenyt :)

2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Én bevettem a lexrom tablettát, miután minden csilivilire rendbe téve vasalva, és a szekrényből csak ki lett borogatva, begyömöszölve, nekem meg óráim mentek rá...

Ennek olyan 10éve lassan. Itthon egyszer megláttam, mit csinál a férjem a ruháival, azt mondtam sose többet. A gyerekek meg, örülök ha egy percig tiszta a ruhájuk...

Nekem ez a titkom, miért nem.

Hogy kevés legyen, viszonylag szép gyűrődés mentes legyen a ruha pl a rugikat végig pattentolom, és vállánál fogva kirázom, úgy terítem fel. Pólók szintén, nadrágok szintén.

2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Az én mosógépem az utolsó centrizés után fellazítja a ruhákat /lassan forgat még rajta párat/ és rögtön kiveszem. Aztán kirázom, meghúzogatom a ruhákat és mehet a szárítóra. Nekem így nem gyűröttek.
2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Tegyél az öblítő részbe ecetet, nemcsak h szebbek a pelenkák pl. (etetéshez használom), de komolyan ad nekik egy tartást. Amúgy én kb. fél éves korig vasaltam mindkét gyereknél, a végefelé is már csak fürdés utáni nagypelenkákat (kifogó, nem tudom így tudjátok-e?), plusz néha a pelenkákat.
2012. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Tehát akkor nem lesz sima, nem én rontok el valamit...a férjem inget hord, azt kell vasalni, nincs mese, aztán ha elöl van minden, akkor már nekiállok. Odáig engedtem a dolgon, hogy mondjuk a pizsamákat, meg az itthoni ruhákat csak összehajtom, az gyűrötten is jó kertbe. De a gyerekruhákat nem tudom így rájuk adni, rossz nézni ...:)

2012. júl. 19. 13:46
 7/29 anonim ***** válasza:

na ez az, a hiper-szuper gép!

mert a hű de A-s gépek szinte víz nélkül mosnak és ezért képtelenség úgy ügyeskedni, hogy ne legyenek gyűröttek.

nekem is csoda gépem van, az előzővel semmi gond nem volt, jól kicsapkodtam a ruhákat és nem lettek gyűröttek.

ezt ha nem a 2 órás mosás programra állítom (csak az enged annyi vizet, hogy tényleg jól átforgassa benne) akkor vasalnom kell

2012. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Van olyan mosógép, amelyik centri után nem forgat még párat a ruhákon ...? Nekem kb. 4 éves, de egy programot kivéve mindenhol "szétrázogatja" utána...

Amúgy a vasaláshoz az jutott eszembe, h én is szeretek nincs is azzal gond, gyerekruciknál is benyomtam egy jó kis tv sorozatot (helyszínelők, ilyesmi) és míg vége lett ki is vasaltam...Nade az áramszámla!?

2012. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Én csak azokat vasalom ami fontos,ingek,szövet nadrágok,szoknyák,blúzok! Mindhármunknak(apa,anya,kislányunk),nem akadok ki ha 1-2 gyűrődés van a ruhán.

Itthoni ruhákat egyáltalán nem vasalok. Sokaktól halottam hogy ágyneműt és pizsamát is vasal,na én nem. Utálok vasalni!

Nekem nincs szárítóm,centrizés után jól megrázom a ruhákat és úgy teregetek. Általában gyűrődés mentesen száradnak!

2012. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez a 3. mosógépem idáig, a többi rohadt sok vizet használt, és ugyanígy szedtem ki a ruhákat. Vállfára teszem, és rázom, simítom. Egyébként szeretek vasalni, csak az időt sajnálom rá. Mivel csak este tudok, amikor már alszanak a gyerekek. Nagyon köszönöm a tippeket, igyekezni fogok. :)
2012. júl. 19. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!