Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves baba miért dörzsölget...

Egy éves baba miért dörzsölgeti a szemét, arcát, fülét folyton? És miért ütögeti mindenbe a fejét?

Figyelt kérdés
Kisfiam néhány napja furcsa dolgokat csinál, dörzsölgeti a szemét, arcát, fülét. Valamint a falba, kiságy rácsába ütögeti a buksiját. Eleinte azt hittem, az álmosság teszi, de most már akkor is csinálja, ha nem álmos és semmi egyéb baja nincsen. Volt már valakinél ilyen? Rohannom kell az orvoshoz, vagy elmúlik és tényleg csak egy rossz szokásról van szó? A válaszokat előre is köszönöm.
2012. júl. 19. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányom akkor dörzsölgeti a szemét,fülét ha álmos.Ő is már régebb óta csinálja,hogy a homlokát direkt beüti a falba,ágytámlába és nevet rajta,de mostanában nagyon ritka ez,mintha leszokott volna a "fejbeverősdiről".Ő most lesz 1 éves.

Szerintem nincs semmi baj,inkább életkori sajátosság lesz ez,legalább is nálunk az volt.

2012. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanezeket csinálja s még nevet is rajta. Ha rászólunk, akkor még inkább veri a fejét a kiságyba. Szerintem csak rossz szokás. :)
2012. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lányom 1 évesen a kezével pufolte a fejét állandoan. A szemét akkor dorzsélte, amikor álmos folt. A mai napig. A fulét meg pici korátol huzgálta, de annyira, hogy szinte voros volt. A verésrol és a huzásrol leszokott. De néha még szorakozásbol bele veri az asztalba a fejét.


18 hos kislány anyukája

2012. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megnyugodtam. Féltem, hogy baj van. :)
2012. júl. 19. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!