Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már a gyerekorvos, védőnő sem...

Már a gyerekorvos, védőnő sem tud mit mondani. Szerintetek mi lehet a baj, és mit tehetnék, hogy nyugodtabb éjszakáink legyenek végre?

Figyelt kérdés
Másfél éves a lányom. Volt régen hasfájós végigorditós éjszakánk, aztán fogzásos éjszakánk. De ami most megy éjszakánként..; 1 hete minden éjjel 2 körül elkezd orditani, dobálja magát, szenved, ordit, stb...még akkor sem nyugszik meg, ha magam mellé veszem. Hajnalban adok neki nurofent- szép lassan lenyugszik, de azt sem adhatom minden nap. És nem is tudom igazából, hogy mi a baja. Be van dagadva az inye- most jön a 13., 14. foga, de mit tehetnék- már tényleg nem birom! Sosem aludt normálisan, de ez most katasztrófa. Az összes homeopátiás szert kipróbáltuk.
2012. júl. 19. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

a) Miért nem 2-kor kapja a Nurofent? Adhatod neki addig, amíg jön a foga, akár minden nap, miért kell hajnalig szenvednie?


b) Próbálj neki tápot adni, hátha éhes - ez azonnal ki fog derülni, elfogadja vagy nem, ha igen, elalszik-e. Nem tudom, egyébként miket eszik, mennyit és hogyan, de elképzelhető, hogy éhes.

Bár valószínűbb a fogprobléma.

2012. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát...ha a gyermekorvos sem küldött sehová, akkor valószínűleg nem lát rá okot. Lehet, hogy a kislányodat ennyire megviseli a fájdalom. Én a helyedben nem várnám meg, míg ébred, hanem lefekvéskor adnám neki a Nurofent, vagy kúpot, és helyileg is kezelném az ínyét pl. Dentinox-szal, mert szerintem behergeli magát a fájdalomra, azért ordít. Pár napig próbálnám így, ha nem változik a helyzet, kérnék egy időpontot a neurológiára. Több szem többet lát.
2012. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Vibrucol kúpot adj neki ne gyógyzsert!
2012. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Viburcol-kúpot próbáltam- nem használt, csak az 1. napon aludt tőle jobban, utána ugyanolyan rosszul. Enni sokat eszik napközben, igy nem hiszem, hogy az lenne a baj, hogy éhes, de ma meg fogok próbálni neki még 2kor is adni tápszert, hátha.

Az 1. válaszolónak: azért nem adok már este nurofent, mert az elalvással nincs baj, csak 2től általában- és mindig próbálom húzni az időt, hátha elkerülhető, hogy adjak.. Még irjatok, ha tudtok ötleteket! Amúgy napközben 1 tündér a lányom, ezért nem értjük.

2012. júl. 19. 15:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De azért add este, elalvás előtt, hogy ne ébredjen a fájdalomra! Ha már fáj neki, akkor belehergeli magát, és ahhoz szokik hozzá. Mire hat a gyógyszer, kikészül.
2012. júl. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elalvás előtt add a Nurofent! Mire fájna neki, már hat is, és nem fog a fájdalomra felébredni! Nagyon sok végigordítós éjszakán túl vagyunk már mi is (hasfájás, fogzás, valami mindig volt), másfél éves a fiam.
2012. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki hogy elalvás előtt adod a Norofent, tényleg igazuk van a többieknek, attól mélyebben is alszik és a fájdalma sem lesz olyan erős. Feltéve ha ez a baja!


Még az jutott eszembe, hogy szomjas is lehet. Kb másfél éves korában szokott rá a nagyobbik gyermekem az éjszakai ivásra. Pár kortyot kért inni körülbelül ugyan abban az időben minden éjjel. Megitta és vissza is aludt. De mondjuk y csak ennyi lenne a baja akkor nem hiszem hoyg dobálná magát.

2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is elalvas elott a nurofent, mi pont egy hete voltunk igy, mikir is elkezdtem neki en is adni. Nalunk is 2ora volt a kritikus pont. :-) vagy probald meg flogosollal kenni a nyelvet, inyet, az picit lezsibbasztja. De csak fulpiszkaval, szoval sokat ne nyeljen le.
2012. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó az ötlet egyébként (hasonlóval küzdünk mi is a fiammal) de nem adhatok neki ÁLLANDÓAN gyógyszert hetekig minden egyes nap??
2012. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az, kedves utolsó! Én is úgy vagyok vele, hogy próbálok nem adni neki az utolsó pillanatig, mert most ennyi erővel minden nap kéne neki adnom. De most megpróbálom, hogy már esténként adok neki- akármennyire is jó közérzete van még este. Köszönöm a válaszokat! Még jöhetnek!! :-)
2012. júl. 19. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!