Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon fáj 3 hetes babám...

Nagyon fáj 3 hetes babám pocakja, infacol eddig nem használt, védőnő nem tudott semmit mondani, gyerekorvos holnap jön. Van valami ötletetek addig?

Figyelt kérdés
próbáltam karon ringatni,hogy a kezem a pocakján volt,az kicsit segített,masszírozni a pocakját,szoptatós párnán altatni,hason altatni,stb...
2011. febr. 7. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél szélsövet. Patikában kapsz, pici gumicső, ezzel lecsapolhatod a bélgázokat, amiktől görcsöl a hasa. Nekünk se segített se Infacol se GW, se semmi, csak ez.
2011. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi próbáltuk az Infacolt, Espumisant, 1 hónapos kora után a Gripe Water. Próbáltuk a Baby Mecsek teát, kamilla teát. Próbáltuk masszírozni a pocakját (óramutató járásával megegyező irányba), és persze ringatás meg miegyéb. Nekünk nem jött be semmi, de érdemes kipróbálni. Doki azt mondta ez van, hasfájós gyerek. Nálunk végül kiderült nem hasfájás, ezért a dokival alaposan vizsgáltasd ki.

Ha nagyon sokat sír, fájdalmasan (nálunk ez napi 12-13 óra volt! - üvöltés, sikítás, nem alvás...), akkor azért érdemes őt megnézetni.

Addig viszont a legtöbb doki is azt mondja, hogy hát hasfájás, és türelem, majd kinövi. Tudom ettől is falra lehet mászni, de a legtöbb baba tényleg kinövi! S a legtöbb esetben tényleg nincs semmi komolyabb baj.

2011. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A doki írt fel valami keveréket, az nagyon jó volt.Mega cumisüvegeken változtatni.Hasfájós babáknak.A babámnak ilyet vettem és nagyon jó volt!!!De mi már nem használjuk őket, ha érdekel írj privit!
2011. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a gripe water jött be. Nagyon hasfájós volt a kisfiunk. A védőnő mondta hogy mivel ennyire szenved bármit csinálunk, nyugodtan elkezdhetjük adni neki a gripe watert, bár hivatalosan 4 hét után lehetne. El is kezdtük neki adni, és csodát tett. 1-2 nap alatt elmúlt a pocakfájás. Sikerült a puki is, és a kaki is. Előtte sem az infacol, sem az espumizan nem használt.
2011. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia. Eloszor is gratula az uj kis jovevenyhez es kivanok neki ( nektek ) erot, egeszseget. Az en kicsi fiam is hasfajos volt, en is probaltam mindent ( Gripe Water, Sab Simplex, Infacol... hasfajos tartas, masszazs, babatea ). Panaszkodtam egy oreg nenikenek, hogy csoppem mennyire szenved es ajanlott valamit, ami eloszor furanak tunt, majd kideult , hogy igenis hatasos. Purcizott olyanokat hogy csak :D... A babateaba vagy anizsos-komenyes teaba kicsi hagymat belefozni,egy retegnyit, kb annyit mint ket ujjpereced...az eredmeny: irto szagos purci! Aztan kb 2 es fel hosan elmult a hasfajossag. Kitartast es sok, sok oromot a babadhoz.
2011. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
köménymagos tea
2011. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!