Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e teáztatni egy 4 hós...

Kell-e teáztatni egy 4 hós anyatejes kisbabát?

Figyelt kérdés

Anyósom,amikor elviszi 1-2 órára a kisfiamat,gyerekteával szokta megitatni(mint kiderült,már régóta)

azt mondta,azért,mert én nem adok neki.pedig ö szerinte kellene.

ha szomjas ,cicire szoktam tenni.

de anyós szerint ez nem elég.

tényleg szüksége van egy 4hós -még csak szoptatott-babának teára?


2009. júl. 14. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babát halálos vétek teáztatni, nagy melegben inkább többször kapjon cicit. Mi is így jártunk, nagymama folyton teáztatta ennek eredményeként a gyerek nem szopott annyit amennyit kellett volna ezért a tejcsi egy idő után kevés lett, és mára már majdnem el is apadt... :(( Ne hagyd! (4 hónapos baba anyukája)
2009. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én anyósnak oda sem adom,pont az ilyen dolgok miatt.Anyukám semmibe nem szól bele és kérdezés nélkül nem tesz semmit.Anyós meg pont az ellentéte.Sajnos.Egyáltalán nem kell teáztatni egy 4hós babát.Egykét óra alatt nem szomjazik meg annyira hogy muszáj legyen teával itatni,és gondolom azért annyi esze van hogy nem a napon sütteti a gyereket.... Ne add neki oda, vagy ha igen akkor állj a sarkadra és mond meg a véleményed.Volt pár csatám nekem is,de a mi gyerekeinkről van szó.Ne hagyd magad!!!!!!
2009. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget,nem engedem ezután teáztatni.

1.válaszolónak:kitartás,hátha még megszaporodik a tejcsid!

2009. júl. 14. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam neki adni, mivel az anyatej édes és jobb néha egy kis tea. Semmi baja tőle, igaz csak Mecsek teát adok neki.
2009. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben a nagy melegben én is megkínálom teával a 4 hónapos lányomat, van amikor iszik, van amikor nem.
2009. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én is adok valamikor a babámnak gyenge teát vagy vizet,de csak akkor ha tényleg nagyon meleg van és nem otthon vagyunk,hanem mondjuk séta közben.Mindíg megnézem a kis kutacsát és ha be van horpadva,akkor megkínálom.Ha kell neki iszik,ha nem akkor nem. Más ha saját magunk döntünk arról mikor és mivel itatjuk és nem az anyós.Én csak azért írtam amit írtam. Jóhogy nem eteti pörköltel ha éppen ahoz van kedve.... A saját gyerekeivel azt csinált/csinál amit akar,de az a pici baba nem az övé,így nem Ő felel érte,nem Ő hozza a döntéseket. Bocsi ha egy kicsit kiakadtam,de sajnos tudom milyen az ilyen anyós :o( Mégegyszer a kérdezőnek:tényleg ne hagyd,Ő a te babád!!! Ha te úgy döntesz hogy adsz neki,akkor adj,de ne a mama döntsön ebben.
2009. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2.-nak:teljesen egyetértek,én is kiakadtam!

miért szeretnek ennyire beleavatkozni az anyósok a mi nevelési elveinkbe??!nem tudom...de idegesítö.

én is megszoktam kínálni ,ha nagyon meleg van,vagy behorpad a kutacsa,de csak vízzel.

viszont fintorog a víztöl,nem igazán kell neki,lehet ,hogy épp a tea miatt,mert ráadásul cukrosat ad neki a mama.

2009. júl. 15. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!