Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A koraszülött babák immunrends...

A koraszülött babák immunrendszere mikorra erősödik meg? Jóval később, mint az időre született babáké? Ezáltal többet is betegek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez abszolút nem törvényszerű, és elég nagy egyéni változatosságot mutat. Valóban picit gyengébbek, több idő kell míg roborálódnak, de az, hogy betegesebbek-e attól is függ, hogy mennyire koraszülöttek, mennyire voltak fejlettek a születésükkor, és hogy volt-e valamilyen komplikáció a posztnatális időszakban. Nyilván mondjuk egy 26. hétre született koraszülött gyermek egészen más lapra tartozik, mint egy 34. hétben született, adott esetben 2,5 kg-os baba.
2012. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám a 31. hétre született - semmivel nem volt betegesebb az időre születetteknél, sőt.
2012. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiam 34.hétre született 1930 grammal.

Nem mondhatnám,hogy beteges szerencsére.

Már 8 hós és eddig 2 náthánk volt,enyhe lefolyású,orvosi kezelést nem igényelt és nemrég átestünk a 3 napos lázon.

De való igaz,hogy kicsit nehezen sikerült alkalmazkodnia a külvilághoz,de szerintem ez természetes is valahol,hisz még a pocakban lett volna a helye :-)

2012. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy kisfiam 31 hétre született, 1360 grammal, de azt leszámítva, hogy garatoxigént kapott (lélegeztetni nem kellett), mert voltak apnoéi, semmi probléma nem volt vele. Viszont mivel 16 hónap alatt háromszor volt asztmás befulladása vérvételen voltunk és az eredmény alapján azt mondta a doki, hogy az immunrendszere egy 4 hónapos baba immunrendszerének megfelelő, tehát gyenge. Ennek ellenére eddig össze-vissz háromszor volt beteg (ilyenkor volt a befulladás) és ez szerintem ahhoz képest nem sok, hogy az időre született lányom 1 éves koráig szinte minden hónapban lázas beteg volt. Akkor ezek szerint nincs összefüggés az immunrendszer erőssége és a megbetegedések száma között?
2012. júl. 20. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi alapján nyilatkozta, hogy egy négy hónapos szintjén van az immunrendszere? Ez picit olyan túlzó és blőd dolognak hangzik.
2012. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam 35. hétre született. Talán már 9-10 hónapos is volt mire először meg volt fázva. Szerintem más baba is náthás olykor. Inkább sztem ami nem mindegy, hogy szopizki-e. Azt olvastam az anyatejes babáknak jobb az immunrendszerük.
2012. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valami IgE meg IgG és IgM alapján. 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott és 13 hónapos koráig szopizott.
2012. júl. 21. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!