Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudok gügyögni a...

Miért nem tudok gügyögni a kisbabáknak? Olyan ciki :S

Figyelt kérdés

A mi családunkban sok kisgyerek van, de most egy nagyon közeli rokonomnak született kisbabája. Illetve a baba már 5 hónapos. 17 éves lány vagyok, és tudni lehet rólam, hogy elég szégyenlős és visszahúzódó vagyok még a rokonaimmal szemben is.


És mióta megszületett a kisfiuk, szinte már nem is szeretek hozzájuk menni. Zabálnivaló a kisfiú, tényleg, én is szinte imádom, de ha oda rakják elém, főleg még néznek is, leblokkolok és csak mosolyogni tudok rá. Ő meg el kezd sírni ha meglát, pedig tényleg nagyon-nagyon szeretem. Az elején még tudom mondani neki, hogy "Sziiija baba" meg "milyen nagyfiú vagy már" és kb. ennyi. és már a szüleim is rám szoktak szólni, hogy szóljak már hozzá. És akkor mindig olyan hülyeségeket mondok idegességemben. Ha ketten vagyunk, akkor sokszor meg tudom nevettetni, meg akkor mindig megy ez a gügyögés, de ha már más ott van, akkor csak mosolyogni tudok rá, és olyan ciki :/


Ha majd beszélni vagy járni fog, vagy kicsit nagyobb lesz, lehet már vele játszani, akkor változni fog? Mert végülis elég sűrűn szoktuk őket látogatni, csak én elég visszahúzódó vagyok :) Lehet akkor én is jobban tudok neki majd beszélni ha nagyobb lesz? sokszor már rám jön a sírógörcs mikor rámnéz és görbíti a száját lefelé, én meg azt sem tudom mit mondjak, és még anyukámék is cikiznek vele.


Van még valaki így? Hogy tudnék ezen változtatni?


2012. júl. 20. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a babához ami eszedbe jut. A hangsúlyból úgyis érzi, hogy szereted. Én sem gügyögtem soha sem a tesóm és utána a saját gyermekeimhez sem. Gyerek, nem retardált :D
2012. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Próbáld meg legyőzni a szégyenlősségedet. Más sem gügyög szebben, mint pl. te. Nem fognak kinevetni.
2012. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Én a saját fiamnak sem szoktam "gügyögni". Sőt aki ezt teszi legszivesebben szájon vágnám. Nem hülye az a gyerek h gügyögni kelljen neki. Spontán mond neki ami éppen eszedbe jut, nem kell elváltoztatott hangon szórakoztatni.
2012. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az nem feltétlenül baj,hogy ha nem gügyögsz hozzá..-sok szülő nem is szereti.

akkor próbálkozz azzal,hogy vedd kézbe,és pl: hintáztasd-miközben a hinta-palintát énekled neki.

2012. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem a babától félsz, hanem attól mit szólnak a szüleid, vagy a rokonok. Ez nem vizsga és nem is cirkuszi előadás, senki nem fog elítélni azért, mert 17 évesen nem tudsz órákon át nevettetni egy babát.


Tényleg nem kell hozzá gügyögni, minden baba okos értelmes lény, értik a "rendes beszédet". Mond csak ami az eszedbe jut. Én például amikor újszülött volt a fiam, még azt is elmondtam neki, mit, hogyan fogok főzni, mit veszünk majd a boltban, és hidd el nem untattam vele halálra. Később könnyebb lesz, mert ha neked nem megy, majd ő viszi a beszélgetés fonalát, csak győzzél majd neki válaszolni. Legközelebb próbálj meg tudomást sem venni a közönségről, csak a babára figyelj, ő nem fog kinevetni, csak veled nevetni.

2012. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 22. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!