Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lett ciki a cumisüveg?...

Mikor lett ciki a cumisüveg? Lépten nyomon megjegyzést kapok rá, nem értem mikor lett ez ekkora bűn?

Figyelt kérdés
3.babámmal vagyok itthon (8 hónapos 4szer szopik még egy nap), szopik egyébként ahogy az első kettő is szopott 1 éves koráig. De ha megyünk valahova én bizony cumisüvegben viszem/ vittem nekik a csipkebogyó vagy kamilla teát vagy sima vizet. Szóval nem szörp meg üdítő meg ilyenek vannak benne. Egyrészt senkinél se látok már cumisüveget, mindenki már 6 hónapos kortól ezeket a csőrös itatókat használja vagy poharat. Múltkor is babaklubban voltunk és ott is csupa ilyen modern mami van, itatóból meg kulacsból itatják a 6 hónapost. Napi 2-3 szor iszik cumisüvegből abból őszintén mi baja lehet a babának? Van erre valami új ajánlás mint a gluténra vagy ilyesmire? Valaki ossza már meg velem. A védőnő ennyit mondott: mert olyan nem SZÉP ha cumisüvegből iszik. Miért? Hogyhogy nem szép? Korábban szép volt?
2012. ápr. 12. 09:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem azzal van bajom ha valaki pohárból itatja, mert nagyon ügyes persze. De azért utazáskor csak egyszerűbb ha nem folyik mindenfelé a gyerekre az innivaló, és ez a része érdekel csak hogy a cumisüveg ugyan mitől rosszabb. (és nem is 2-3 éves korra gondolok mert az egyértelmű hogy 2 évesen már igyon szépen pohárból).
2012. ápr. 12. 09:09
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom sokan félnek a cumizavartól azért adják csőrős pohárból. Egyébként az én 1.5 évesem a tápszert cumisüvegből issza, útközbenre meg van egy szívószálas itatónk. Ettől függetlenül nekem semmi bajom a cumisüvegből teát vagy bármit adó anyukákkal. Szerintem tojd le azokat akik megjegyzést tesznek, nektek így jó :)
2012. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
:)) Köszi csak azt gondoltam esetleg vmi kutatás született róla miszerint valamit árt, persze nem értem mert cumit meg nagyon sok kisgyereknél látok ugyanúgy. Nekünk meg cumink nincs, de eszembe se jut beszólni annak akinek a babája nagy cumis, hogy húúú hát ez de rossz dolog.
2012. ápr. 12. 09:14
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

az itatók csöppmentesek, így nem folynak...:)

minket már így "nevelnek":)

2012. ápr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok


az én fiam meg folyton cumizik azért szólnak meg, de nem érdekelnek!! 10hós most...

2012. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 alaszka ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 éves elmúlt, és este cumisból issza a kakaót, meg reggel is. Kb. két éve nem engedem neki, hogy nyilvánosan igyon belőle. :) Szóval mi 2 éves koráig simán vittük magunkkal az üvegét...Minket nem ért megszólás, de szerintem 2 éves korig a cumi és az üveg is elfogadható. Nálunk az oviban középsőben is van, aki beviszi a cumit pl. és az óvónénik nem szólnak érte, persze mostmár azért elmondják nekik hogy azt csak kisbabák használják, stb. 1 évesnek egyáltalán nem ciki, ne foglalkozz másokkal. A kisebbikem 10 hónapos, de ő meg nem iszik cumisüvegből, csak ha pohárból adom neki, pedig engedném, de nem szereti. Ez az új trend most, meg hogy rongálja a fogakat, de az én nagylányomnak nincs rossz foga ettől. Én se örülök, hogy itthon képtelen letenni, de akkor inkább nem iszik, ha abból nem ihat, így nem tudok mit csinálni.
2012. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Cumisüveg sem csöpög, legaábbis az Aventest forgathatod tuti nem csöpög.

èn kb 1 éves koráig azt vittem mindenhova.


Szerintem mivel magyarországon annyira buták az emberek hogy a szoptatásnál átesett már mindenki a ló túlóldalára, ezért cikinek tartják ha cumisüveg ne hogy megszolják öket.


Több gyerekes anyukáknál ez másképp van mert ök tudják nincs cumi zavar, ha csak anyatejes babáknál is van cici sztrájk, és ehhez semmi köze a cumisüvegnek, cuminak, tápszernek. De elsö gyerekesek ezt nem tudják még, és ne hogy valaki is megszolja csak szoptat, és ne hogy cumis üveg legyen mert az ördögtöl való....


Lányomnak még most is éjszaka abbol adok vizet (habár nagyon ritkán kéri), mert az nem csöpög, és biztos nem nyeli fére fekve.

2012. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

na épp erre gondoltam amit írt előbb szóló:))) hogy minket már így neveltek... a 3 gyerek ellenére én is fiatalnak tartom magam szóval ezt a tendenciát csak 1-2 éve látom. (32 éves vagyok).

Ezt a cumisüveg okozta zavart én is olvastam-hallottam na de nem az 1-2 hónapos babámat itatom cumisüvegből hanem 6 hós kora után amikor elkezd enni és ha megszomjazik olyan 4-5 óra alatt akkor nem cicizik már hanem iszik.

köszi a válaszokat!!

2012. ápr. 12. 09:31
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Én azt olvastam, hogy azért jó minél előbb leszoktatni/rá sem szoktatni a cumira, mert a majdani fogai könnyebben kirothadnak.

Ugye egy 2+ gyereknek már igencsak vannak fogai és ha ahhoz szokott, hogy cumisüvegbe áztassa a fogát, ugye az nem jó. Míg a csőrösből csak akkor jön, ha szívja, nem áll a foga az akármilyen folyadékban.

Na én ezt olvastam.

2012. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
én ezzel egyébként nem értek egyet!! Már bocsánat a szóért, de a csőrőst is "szopni"kell, mint a cumisüveget!!
2012. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!