Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba Down-kórral...

Ha egy baba Down-kórral születik, az már a születés pillanatától látszik rajta, vagy csak később jelennek meg a Down-kór tipikus testi jegyei az arcán?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 17:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annak idején azt mondta a nődoki, ha a tarkóredő olyan 90%ban elárulja, ha gond van. Orrcsont megtévesztő, lehet ugyanúgy egészséges babának is kicsi orrcsontja.

Kérdező!

Mki egészséget babát szeretne....de talán a fejlődési rendellenességek közül a down-kór az egyedüli, amelyik nem teszi "boldogtalanná" a családot. Ők mindig mosolyognak, bolondoznak...nem magas az értelmi színvonaluk ugyan...de hatalmas a szívük....Ezt csak leírtam.

2012. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
A down-os szülők között járja egy mondás, mely szerint Isten hat nap alatt megteremtette a világot, a hetedik nap megpihent, a nyolcadik napon pedig megteremtette a down-osokat, hogy szeretetet hozzanak a Földre.
2012. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Bocsánat:17.39-es vagyok.Nem az orrcsontméret,hanem a tarkóredő méret súrolta a határt a 3mm-rel.
2012. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm ikreket szült,az egyik down-os volt.Látszott rajta persze hogy az,lassabban tanult meg mindent mint a testvére,de nagyon aranyos kedves kisgyerek.
2012. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe hogy tulajdonképpen nem betegség ,genetikai rendellenesség. És ez nem a szavakon lovaglás hanem érdemben mást jelent. Nem az élete van veszélybe,vagy fájdalmai vannak az sokall rosszabb lehet. Ez egy állapot a mellet boldog lehet mindenki.Persze reméljük a legjobbakat de a rosszabb eset sem tragikus.Boldog babázást.
2012. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, amiket írtatok, az igencsak szívbe markoló.

Tudjátok a bátyám enyhe szellemi fogyatékos, a szülés következtében fellépő hosszú ideig tartó oxigénhiányos állapot miatt. De!!! A legszeretetreméltóbb ember, akit valaha ismertem, jószívű, kedves, mosolyog, boldog ember.

Attól függ, milyen családban nevelkedik.

A mi kis Gergőnk, akármilyennek születik, úgy fogadjuk el, ahogy van, és nagyon nagy szeretetben neveljük fel.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!

2012. júl. 22. 12:05
 17/36 Pippike ***** válasza:

Szia! Természetesen egy teljesen egészséges kisbabád fog születni! :-)

Csak, hogy tudd, ha valakinek Down-os kisbabája születik, azt rögtön ahogy kibújik a baba, az orvosnak közölnie kell, általában ezt mondják: 21-es kromoszóma rendellenesség. vagy csak annyit, hogy 21-es. Ebből az anyuka is tudja, hogy down-os a babája, bár általában ez már nem meglepetés.

Ezt csak azért mertem leírni Neked, hogy miután hamarosan megszületik, azután már ne aggódj ezen, ne kezd el a babádat mustrálni, hogy hordoz e tüneteket. Ha "baj" lenne azt nyomban közölnék veled.

Minden jót, könnyű szülést Neked, és csodálatos életet kívánok a kisbabádnak:-)

2012. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2012. júl. 23. 10:06
 19/36 anonim ***** válasza:

Hogy vagy, megszületett már a babád?

:)

2012. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Nem, még nem, mivel programozott császárműtét lesz, a doki július 30-ára tervezi a műtétet. Ha addig meg nem indul magától...

Köszönöm mindenkinek az érdeklődést, ha épségben hazajöttünk és leszek már olyan jól, hogy gép elé üljek, mindenképpen megírom az "eredményt".

2012. júl. 26. 08:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!