Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! Lázas a kisbabám!...

S. O. S.! Lázas a kisbabám! Hogyan mérjem és milyen időközönként? Keltsem fel ha alszik?

Figyelt kérdés
Sajnos a posijába képtelenség megmérni mert nem engedi, ha lefogom akkor pedig úgy összeszorítja, hogy félek megsérül közben ahogyan ellenkezik, ráadásul annyira sajnálom... Most egy lázmérő matricát raktam fel neki miközben alszik, érzem, hogy meleg a feje, de nem merek több panadolt adni neki. Voltunk dokinál aki az igény szerinti fájdalomcsillapítást és antibiotikumot javasolta miután megvizsgálta. Ettől függetlenül hiába adtam neki már mindkettőt és a lázcsillapítót most újraadtam neki egy órája-mert hamarabb nem mertem-, a láz nem tágít. Ma rosszul aludt egész nap így most abban reménykedek, hogy javul ha pihen és végre alszik egyet. De most keltsem fel lázatmérni? A matricát ami a homlokán mér nem látom leolvasni a szobában ráadásul naná, hogy hason alszik és takarja a homlokát is. Van homlok és fül lázmérőm is, de elejétől fogva béna vagyok hozzá pedig elég drága volt és eddig soha nem tudtam használni. Azt olvastam, hogy a fülben mérés tanulható és ha jól mérik akkor pontos. TIPP HOZZÁ??? Van valakinek valami taktikája hogyan mérjek vele? Álmában úgy meg tudom mérni? Esetleg cumi lázmérőm van még a hagyományos digitálison kívül, de már leszokott a cumiról és az pedig 3 percog mér amennyi ideig nem tudom a szájába könyörögni egyfolytában. Nem tudom hogy mit cisnáljak, mert érzem, hogy folyamatosan forró a gyerek! Ugye megvárhatom amíg felkel, abban reménykedve hogy segít ha pihen? Vagy ezt is rosszul csinálom és ha hat a gyógyszer az a nélkül is fog és inkább keltsem fel és próbáljam vizesruházni vagy hűtőfürdőzni vagy... nem is tudom. Nem tudom mit cisnálhatok:S Nem akarom panadollal sem túladagolni de rettegek attól is, hogy lázgörcsöt kap. Tanácsok, tapasztalatok, trükkök a lázméréshez lázcsökkentéshez???
2012. júl. 21. 18:14
1 2
 11/15 Disi ***** válasza:
Örülök, hogy rendben vagytok. Nekem 2x kellett eddig hűtőfürdözni, senkinek nem kívánom... De hatott és ez a lényeg. Örülök, hogy a te babád könnyebben vette. Jobbulást!!!!
2012. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia,én is örülök,hogy rendben vagytok!Mi négy nap után kerültünk kórházba két és fél évesen.Négy napig negyven fok feletti láz,a kórházba még két napig volt ilyen magas.Ott algopyrin injekciót kapott vénásan.Próbáltak ők is mindent,cataflan cseppel próbálkoztak először (én nem tudtam,hogy klassz lázcsillapító),eleinte ez sem használt,utána hűtőfürdőzték és mikor ennek sem volt értelme,akkor jött az algopyrin.Szörnyű volt,de szerencsére már mi is meggyógyultunk.
2012. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hú! nagyon sajnálom, hogy nektek nehezebb volt a felépülés. Mi a hűtőfürdőzésnél próbálzuk játékosan felfogni és mivel 10 hónaposan még mindene a huncutkodás így ez sikerült is. beleraktuk a fürdőkarikába a teli kád cici felé érő vízben ami 39 fokos volt és percenként csokkentettük úgy, hogy ment le a víz és hideg vízet engedtünk közben és stopperrel néztük és ellenőriztük a vízmérődelfint, hogy le ment-e egy fokot valóban:) Közben az összes pancsijátékot és samponos és tusfürdős palackot meg kellett mutogatni és végig játszani vele és közben pocsolgatni meg vele együtt rosszalkodni, hogy csapkodja a vizet ami nagyon tetszik neki. Na utána a kúpnál apa ölbevette amint kiemelte a vízből és gyorsan megtöröltük közben megkértem, hogy ne a fenekénél fogja és ...hát kicseleztük. Már rég fent volt a kúp mikor észrevette és akkor volt egy kicsi szipogás, de biztosan nem fájhatott neki, mert észre sem vette mikor tettem fel. Azóta pedig semmi láz! Adom neki a cévitamincseppeket is a teájába meg ma megint megette a csokipudinggal együtt az antibiotikumot is mert sajnos hiába édes magába nem tudom belekönyörögni. Pedig vettem olyan ami olyan mint egy cumisüveg bele kell teát önteni vagy tápszát nekem mert(amit elfogad) és egy fecskendőt lehet rádugni amivel a szirupot lehet felszívni és így miközben adod a teát elvileg észrevétlenül bele lehet(ne) nyomni a szájába... hát nekem a sima teát sem akarja meginni belőle:) Főleg mostmár, hogy sikít is mikor meglátja. Viszont a pudingot is kezdi unni...majd valamit kitalálok még amit szeret hátha másban is elfogadja majd. remélem nem esik vissza bár nem indokolja semmi. Már ma tényleg nagyon aktív és nem tűnik betegnek, nem levert... Kívánunk vele együtt minden betegeskedő kiasbabának jobbulást és gyors felépülést! A láztól nagyon féltem eddig is és nagyon remélem még jó ideig elkerül minket ahogyan eddig tette. Köszönöm a hozzászólásokat.
2012. júl. 22. 14:46
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyesek voltatok és hasonló jókat kívánok én is Nektek!
2012. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Sziasztok!


Tudom, hogy régi a kérdés, de meg tudnátok írni, honnan sikerült beszerezni az említett lázmonitort? Külföldről vagy Magyarországról? Nagyon hasznos lenne...köszi :)

2016. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!