Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! Lázas a kisbabám!...

S. O. S.! Lázas a kisbabám! Hogyan mérjem és milyen időközönként? Keltsem fel ha alszik?

Figyelt kérdés
Sajnos a posijába képtelenség megmérni mert nem engedi, ha lefogom akkor pedig úgy összeszorítja, hogy félek megsérül közben ahogyan ellenkezik, ráadásul annyira sajnálom... Most egy lázmérő matricát raktam fel neki miközben alszik, érzem, hogy meleg a feje, de nem merek több panadolt adni neki. Voltunk dokinál aki az igény szerinti fájdalomcsillapítást és antibiotikumot javasolta miután megvizsgálta. Ettől függetlenül hiába adtam neki már mindkettőt és a lázcsillapítót most újraadtam neki egy órája-mert hamarabb nem mertem-, a láz nem tágít. Ma rosszul aludt egész nap így most abban reménykedek, hogy javul ha pihen és végre alszik egyet. De most keltsem fel lázatmérni? A matricát ami a homlokán mér nem látom leolvasni a szobában ráadásul naná, hogy hason alszik és takarja a homlokát is. Van homlok és fül lázmérőm is, de elejétől fogva béna vagyok hozzá pedig elég drága volt és eddig soha nem tudtam használni. Azt olvastam, hogy a fülben mérés tanulható és ha jól mérik akkor pontos. TIPP HOZZÁ??? Van valakinek valami taktikája hogyan mérjek vele? Álmában úgy meg tudom mérni? Esetleg cumi lázmérőm van még a hagyományos digitálison kívül, de már leszokott a cumiról és az pedig 3 percog mér amennyi ideig nem tudom a szájába könyörögni egyfolytában. Nem tudom hogy mit cisnáljak, mert érzem, hogy folyamatosan forró a gyerek! Ugye megvárhatom amíg felkel, abban reménykedve hogy segít ha pihen? Vagy ezt is rosszul csinálom és ha hat a gyógyszer az a nélkül is fog és inkább keltsem fel és próbáljam vizesruházni vagy hűtőfürdőzni vagy... nem is tudom. Nem tudom mit cisnálhatok:S Nem akarom panadollal sem túladagolni de rettegek attól is, hogy lázgörcsöt kap. Tanácsok, tapasztalatok, trükkök a lázméréshez lázcsökkentéshez???
2012. júl. 21. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

odaírhatnád mennyi idős.

ilyenkor nem a panadol ami hatásos, hanem vagy nurofen,az 3 hónAPOS kortól adható,

vagy a germicid kúp na az adható újszülött kortól.ezek a lázlehúzók 3-4óránként adhatóak.

egyébként érzed úgyis ha lázas, tüzel a kis homloka,..

kéne hogy szopikázzon nehogy kiszáradjon vagy teáztasd meg,

hűtőfűrdőzni kéne, ha nem múlik ne késlekedj irány az ügyelet.

és persze hogy alszik a láz miatt.


amúgy ha éppen alszik valahogy levehetnéd a pelenkát és megmérhetnéd a lázát, valahogy muszáj lenne, mert ha nagyon nagyon magas 39 fok akkor mindenképp ügyelet.


jobbulást !

2012. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

azt írod, hogy kisbaba, szóval akkor nincs olyan, hogy nem engedi megmérni a lázát!

fogd meg a lábát békafogásban, jól nyomd fel így nem tud ficeregni és hajrá. csak épp egy icipicit kell betenni a lázmérőt, csak a fém részét, krémezd is be, így kizárt, hogy fájjon neki!

a nurofen meg panadol nem jó önmagában magas láznál, nem véletlenül nem vénykötelesek, biztos írt fel a doki germicidet vagy más kúpt, azt add neki napi 3x, 8 óránként és köztes időben kiegészítésként mehetnek a szuszpenziók, de nem igény szerint, max. 3-4 óránként szabad!


ne bénáskodj, csak lazán, meg tudod csinálni, egy lázgörcs ezerszer rosszabb mint egy perces lázmérés.

és igen, ha forró akkor keltsd fel. ezeket a fülhőmérőket meg tapaszokat pedig akkor használd ha nem érzed, hogy lázas, de kicsit meleg, ez segít abban, hogy kell-e rendes lázmérővel mérned vagy nem!

2012. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem, mikor lázas volt a fiam, akkor popsiban mértem, mert az pontos. De ha éjszaka azt akartam tudni, hogy lázas e akkor a fülhőmérőt használtam. Ha hason alszik akkor még könnyebb megmérni. Gondolom nektek is olyan, hogy megnyomod és kész is. Igaz ez nem volt olyan pontos mint a popsiba mérés, de arra jó volt, hogy tájékozódjak arról, hogy nem szökött e egekbe a láza. Amúgy ha adtál neki lázcsillapítót akkor sok mindent nem tudsz tenni. Ha mondjuk 38-38,5 körül van a hőmérséklete akkor hagyd nyugodtan, hagy dolgozzon a pici szervezete, mert az se jó ha túlgyógyszerezed. Időnként nézd meg fülhőmérővel a lázat, és ha ettől jobban felmegy a láz hűtőfürdő!
2012. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38 felett már kell !!! lázat csillapítani,csak az alatt nem kell...és a nurofen jó lázcsillapításra, de a germicid a legjobb kisbabának.
2012. júl. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3. vagyok. 4.válaszolónak, igen 38 felett már kell lázat csillapítani, de a kérdésben írta a válaszoló, hogy adott neki gyógyszert, akkor pedig egy ideig nem adhat többet. Én ezért írtam, hogy ha 38-38,5 körül van akkor várjon és ne keltse fel szegényt, ha feljebb megy akkor viszont ébressze és hűtőfürdő.
2012. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kisbabánál 38,5 alatt nem kell lázat csillapítani!a háziorvos és a kórházban is ezt mondták.(ettől függetlenül én is 38 felett csillapítom)a 39 egyáltalán nem vészes még ilyen piciknél,ezt bármilyen orvos megmondja.ne aggódj!nekem azt mondja a doki,hogy kisgyerekeknél 39,5 fölött kezdődik a magas láz!be kell adni egy kúpot és ez után egyből hűtőfürdőzni,ha sehogy nem menne le. a fülhőmérőnél megfogod a kis fülcimpáját lehúzod és hátra,majd így tedd bele a fülébe,így kell mérni.de a legjobb a popsiban.
2012. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Túl vagyunk rajta! 10 hónapos ezért nagyon is ellenkezik. tegnap este kapott kúpot és semmit se hatott így ezért ma mondták az ügyeleten hogy panadol + antibiotikum. Azóta kölcsönkaptam egy lázmonitort amit a pelusára kell csiptetnem mivel a fülhőmérővel nekem teljesen pontatlanul mért (36 fokot mutatott 38-nál!!!). Nemsokra rá felkelt egyébként a matrica szerint 39 feletti volt de valójában 38,5 fokos volt. Ezután a kedves barátnőm aki ellátott néhány jó tanáccsal és a lázmonitorral ajánlotta, hogy rakjam bele valamibe a panadolt amit szeret mivel a felét visszaöklendezte. A csokis babapudinggal természetesen bepuszilta. Sajnos másfél órára rá 39 fokos lett. Elkezdtük a hűtőfürdőt. Most lenge ruhácskában láz mentesen pihen és issza a C-vitaminozott teácskáját. Pancsi után mivel a kúp és a panadol más-más hatóanyagú így kapott még egy kúpot amit sikerült kisebb cirkusz keretei között apuci közreműködésével beadni így most kíváncsan várjuk az éjszakánk hogyan alakul. Köszönöm a sok választ! Nagyon megijedtem, főleg mikor aludt és éreztem, hogy forró és nem nagyon tudtam, hogy mivel az aznapi kb 4-5 órás alvása helyett amit kihagyott vajon jobb-e ha pótolja vagy keltsem fel és akkor nyűgösen nem-e lesz orsszabb. Hát szerencsére úgy néz ki jól van. A pancsi nagyon tetszett neki!:) Azért írtam, hogy kisbaba mert hát végül is járni nem tud, bár már próbál:) viszont eléggé makacs ahoz, hogy ellekezzen és négykézláb el is szökik és kell ám küzdeni azért ha valami muszáj...
2012. júl. 21. 22:18
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát én egyik gyerekemnél sem mértem lázat popsiban soha.Simán ment mindig is hónaljban a dolog, akármekkorák is voltak.

Fülhőmérő használata tiszta gáz.1000x próbáltam magamnak is mérni próbaképp, de soha nem adott jó értéket.

Csakis a digitálisnak vagyok a híve.

Éjjel úgysem fogsz aludni, ha ilyen ideges vagy.Nem tudod kézzel megnézni, hogy meleg-e a homloka?Esetleg apa?Csakhogy ne kelljen feleslegesen keltegetni lázméréshez.Én éjjel is meg tudtam mérni mindig hónaljban úgy, hogy a gyerkőc fel sem ébredt.Ha lenge ruciban alszik, ahogy írtad, könnyen megméred észrevétlenül.

2012. júl. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem se ment se a fül se a homlok használata pedig annyira egyszerűnek írták ezért vettem mielőtt született. Sajnos a hónaljban akkor tudom neki mérni ha épp jó paszban van és képes kibírni amíg csipog. Mindenfélét kipróbáltam már, régebben a cumis bevált de mióta nem cumizik már az sem. Viszont nem lesz gond éjszaka mert a pelusára amit kaptam lázmonitort csak rá kell csiptetnem és méri folyamatosan a testhőt. Pontos és szuper. Szeretnék venni, hogy mindig legyen itthon de hiába böngészem a netet igaza van a barátnőmnek, hogy nagyon-nagyon nehéz beszerezni ő is csak külön rendelte másik városból és szerencséje volt vele. Persze remélem amíg pelusos és még utána is sokáig nem lesz lázzal problémánk, de ettől függetlenül szeretnék bekészülni vele. Nagyon-nagy segítség az ilyen ijedős anyukáknak és nem kell mocorogni meg piszkálni csak simán leolvasni. Nagyon hatalmas puszi jár, hogy volt olyan kedves és elhozta nekünk az ismerősünk. Nem tudom, hogy tényleg hogyan pihennénk este egy percet is nélküle. Addig még megpróbálok keresni hátha valahol rendelhető.
2012. júl. 21. 22:49
 10/15 A kérdező kommentje:
+ még annyit, hogy a lázmonitor majd jelez csipogva ha hőemelkedése lesz vagy tovább menne...
2012. júl. 21. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!