Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ez a porszívós...

Anyukák! Ez a porszívós orrszívás nem túl durva a babának?

Figyelt kérdés
3 hós a lányom és a kézi orrszívóval ma nem sokra mentem, eddig bevált.. De valahogy félek a porszívóstól.. Nem fáj neki? Nem károsíthat?
2012. júl. 21. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld ki magadon. Semmi extra, nem fáj, csak félnek tőle. De a leghatékonyabb. A gyerek érdekében kell!
2012. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem hogy fáj, van amelyik baba vigyorog közben. A lányom mikor kisebb volt üvöltött, most meg már maga ül oda, hogy ő legyen az első. :-) Próbáld ki amúgy magadon, csikiz. Mikor jön a váladék, vagyis elkezd jönni, akkor picit kellemetlen egy pillanatra, de legtöbb esetben inkább a porszívó hangja amit nem szerentek közel magukhoz a babák, nem maga az orrszívás, na meg hogy lefogják őket. Bár egy 3 hóssal még talán könnyebb.

Jobbulást a picinek!

2012. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem fáj nekik. Nem is károsítja, csak ha sokáig szívod neki. Én kipróbáltam magamon, inkább kellemetlen érzés. Ne aggódj, nem lesz baja. Nekem azt javasolta a doktornő, hogy orrszívás után fújjak az orrába sterimart, nyugtatja a nyálkahártyát.
2012. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%

Németországban tilos használni!

Én sem porszívóztam soha a babám orrát. Régen sem volt több beteg baba,mint most,pedig senki nem porszívózta a babák orrát.

2012. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
75%
Én kiskoromba nagyon féltem tőle, de nem fájt!
2012. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem káros, csak hangos. Az én fiam két éves, és kisebb korábban sokszor volt fülkürthurutja, ennek kapcsán ismertünk meg mindketten egy kedves lelkiismeretes fül-orr-gégész doktornőt. Alaposan kiokított engem. A fül minden betegsége és a gyógyulás is az orrból jön. A kicsi gyerekeknek, annyira szűk a fülkürtje, hogy az orrukban lévő, ici-picinek tűnő váladék is elzárhatja, és ha nem szellőzik rendesen, az remek táptalaj a hurutot vagy gyulladást okozó baktériumoknak. Kifejezetten javasolta a Sterimar orrsprayt sokat, mert nem csak lazítja a váladékot, de védi az orrnyálkahártyát is. Én már próbáltam kézi és elemes orrszívót is, semmit sem érnek, csak a porszívó hatékony. Fájni nem fáj, tényleg próbáld ki, csikis, de nagyon. Mindig a legalacsonyabb szívófokozatot használd, vagy, ha az nem állítható, nyisd ki a szelepet a csövön. Nyomd oda a csuklód bőréhez, mert az nagyon érzékeny, és így is megnézheted, hogy nem nagy dolog. Persze, hogy fél tőle a kicsi, mert bömböl a porszívó, de mihelyt elég nagy lesz hozzá, ismertesd meg vele. A fiamnál bevállt, hogy 7 hónapos korában elől hagytam a porszívót, és órákon át matathatott rajta, azóta nem fél tőle, sőt már a saját kis módján ugyan, de megcsinálja az orrszívást magának, persze nem árt, ha utánadolgozom,de a lényegen nem változtat. Inkább azért sírjon, mert fél a porszívó hangjától, mint te és ő együtt, azért mert begyulladt a füle.Abba bele is bolondulnál, hidd el én már átéltem, és senkinek sem kívánom.
2012. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Az én kisfiamnak újszülött korától kellett használni.Természetesen én is kipróbáltam magamon,mert nekem is elég horrorisztikusnak hatott.De tényleg nem rossz,nem fáj.Ami esetleg kellemetlen lehet a babádnak,az a zaj.Akik sírnak szívás közben,azok a zaj miatt teszik,nem pedig,mert fájdalmas.Mi is próbálkoztunk kézivel,elemessel,de az összes kukába való.Az én fiam most 5 hónapos és vigyorog miközben csinálom.

Arra számítsál,hogy szokatlan lesz neki és lehet sírni fog,de tényleg nem azért,mert kellemetlen.Próbáld ki magadon;tedd oda a kezed.Érzed majd,hogy annyira lefojtja a porszívó erősségét (még ha max-ra is van állítva),hogy nem okozhat kárt a babában.

2012. júl. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj ide, ezeket klinikailag bevizsgálják, tesztelik, mielőtt forgalomba kerülnek. Nekünk 2féle orrsziporszink van, a kisebbnek már 3 hónaposan kellett használnunk.

Ez a leghatékonyabb, mert fentről is le tudja "húzni" a nyákot meg a különféle dolgokat.

Ja, régen se volt....de volt is jó kis arcüregggyulladás...mert az a kis pumpás orrszívó nemhogy szinte semmit nem ér, de még veszélyes is. Orrszíporszinál nem kell a porszívót a legmagasabb fokra állítani, kisbabánál gyenge fokozat, nagyobbaknál közepes.

Nehogy úgy járjatok, mint én anyósommal, h szívom ki a gyerek orrát, békésen tűri, előtte ő mondta, h "anyu szívjuk ki". Amikor meg csinálom, letekeri 1-es fokozatra, mert jujjjjjj szegény gyerek, fáj neki!!!

A franckarikát fáj.

Akkor uh-ra se menjetek, és mikrót se használjatok bébikaja melegítéshez ilyen erővel:) (de ebbe a porsziba még elektromágneses rezgés sincs)

2012. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:

ne felj tole, egyaltalan nem faj, nem karos. a fiam szuletesetol kezdve taknyos egy picit, most ket es fel honapos, egy heten legalabb haromszor hasznaljuk,es ha nem is a legkedvesebb elfoglaltsaga,de soha nem sir,mert jatekosra veszem a figurat. eloszor a sajat orromba sprayzek tengervizes oldatot aztan az Ovebe,persze kozben magyarazom, hogy ez milyen jo,aztan bekapcsolom a porszivot,eloszor az en orrom jon jelkepesen, aztan az "egy kis malac"-ot enekelve jon az O orra.

lehet korulmenyes de igy legalabb nem kinszenvedes egyikunknek sem:-)

2012. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bence_ ***** válasza:

Nem fáj, nem bánt. Add neki oda, játszatok vele.

Így rá jön, hogy ez csak használ mert utána levegőt is kap.

Macera miatt veszekszenek, nem azért mert bánt.

2012. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!