Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az örökbe fogadott babáknál...

Az örökbe fogadott babáknál is jelentkezik a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Ha egy kisbaba például 2-3 hónaposan, (netán újszülöttként) kerül az új szüleihez, nem ismerheti az anyukája (az új anyukája) hangját, illatát, szívdobogását... tehát elvileg nincs kiről leválni. Hogyan lehetséges mégis, hogy annak ellenére, hogy sosem voltak egy test, a pici mégis produkálja az édesanyától való elszakadás miatti félelem jeleit? Elvileg ő nem érezheti azt, amiről a szeparációs szorongás szól, hogy "anya és én külön test vagyunk, ennél fogva akár el is veszíthetem őt."

Ti mit gondoltok erről?


2012. júl. 21. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, hogy nem emiatt fél, hanem mert ahhoz ragaszkodik aki enni ad neki, aki felveszi ha sír, aki játszik vele, szeretgeti...ennek semmi köze sincsen máshoz...

Minden gyerek megbékél...Ha eleinte fél az új környezettől. Hidd el, tudom sok dolgom volt már a szüleitől elvett gyerekekkel...(muszáj volt, mert nem etették őket, nem nevelték megfelelően, stb.)

2012. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
A kisbaba nem azért érzi egynek magát az anyával mert "egyben" voltak 9hónapig hanem azért mert születés után pár hónapig a babában nem tudatosul hogy ő különálló személy,semmi köze a terhességhez sokkal inkább az első pár hónaphoz amit anya és gyermeke együtt tölt.A szeparációs szorongás is min.fél éves kor után jelentkezhet!
2012. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznosak voltak!
2012. júl. 23. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!