Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba tápszer helyett...

1 éves baba tápszer helyett tehén tejet kapna. Jól lakik a sima tejjel is mint a tápszerrel?

Figyelt kérdés
Vagy hogy csináljátok ti?már kapott tehén tejed és nem tapasztaltunk allergiás reakciot.
2012. júl. 23. 07:48
 1/10 wartburg353s ***** válasza:
90%
Szerintem 1 évesen már eszik főzeléket, gyümölcsöt, joghurtot, gyenge husit, nálunk a tej csak kiegészítés volt, innivaló, nem azzal kellett jól laknia. Adj neki több "rendes" ételt, akkor nyugodtan elhagyhatod a tápszert.
2012. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ez még korai. Miért akarod siettetni a tehéntejet?
2012. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom siettetni csak kíváncsi vagyok a válaszokra.ami a rendes ételt illeti sajnos inkáb csak nyammog mint egyen.érdemleges mennyiséget nem eszik meg egyszerre.sem főzeléket sem darabosat.utána meg sír a tápiért,amig meg nem kapja.a házi orvos azt mondta ha tápszert kér adjak neki azt.hát nem tudom....bár ez most nem a kérdéshez tartozik
2012. júl. 23. 08:02
 4/10 anonim ***** válasza:

A tejkérdés nagyon megosztja az anyukákat, nem fogsz egységes választ kapni. Mindenkinek magának kell eldöntenie annak tudatában, hogy egészséges-e a baba, volt-e tejérzékenység a családban, evett-e már savanyított tejterméket, és mit javasol a háziorvos, aki ismeri a gyermekedet. Az itt válaszolók nem ismerik őt, mindenki abból indul ki, ahogyan ő csinálja, csinálta.


Én pl. már 11,5 hónaposan adtam a fiaimnak tehéntejet (higított tejbegríz formájában), 1 éves koruktól már rendszeresen ittak.


Ha rossz az étvágya, próbáld átvariálni a napotokat, vess be mindenféle étvágyjavítót. Legyen egy rendszere annak, hogy mikor van kenyérfelé, mikor főzelék, hús, gyümölcs, tejtermék. Csináld meg úgy a kaját, hogy gyermekszemnek kedves legyen, kicsit játszhattok is, hogy jobban csússzanak az első falatok. Egyél vele te is (ugyanazt), hátha jobban kedvet kap. Ezeket tudom javasolni, bár ezek nem újdonságok gondolom. :)


Ja! Egy undi trükk: ha az enyémek nem akarták megenni a főzeléket, tettem bele Nesquick csokigolyókat.... az volt a pöttyös főzelék! :D Egy kanál főziben volt egy golyó, így már megették az egész tállal. Hát pikáns volt az íze, de nem hashajtó hatású, szóval meg lehetett enni.


Ha tápszert kér, akkor adj neki azt, ennyi idősen semmi baj ezzel. Vagyis 12+ -os junior italra gondolsz, ugye?

Tejből válaszd azt, ami nem tejporból készült, hogy tényleg tápláló legyen.

2012. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbálhatod már neki a tejet. Rendesen vacsoráztasd meg fürdés előtt és fürdés után meg adj neki tejet. De a híg tejbegríz is nagyon jó, én is adtam a gyerekeimnek, nem is voltak éhesek éjszaka, hanem aludtak. Üdv, anyuka-kismama.
2012. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk engedte a gyerekorvosunk, mert nem volt alelrgiás reakciója semmi, illetve mi se vagyunk allergiásak.


Ha teljes tejet veszel, az ugyanolyan laktató kb., mint az anyatej. (az 3,5%os )


Nekem egy ideig itta,(14-15 hónapos koráig) aztán elutasította. Azóta inkább joghurtot kap reggelire

2012. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3,5% os tejet hol lehet kapni?én még olyant nem láttam
2012. júl. 23. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Termelői kimérős tej általában olyan. De pl. mizo-nak van 3.5-es. Ritkábban, de néha látok azért üzletben
2012. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, azzal is jól tud lakni.

3,5 %-os tejet az Auchanban láttam. De sztem elég a 2,8-as is!

2012. júl. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 erabera74 válasza:
A Penny-be is van 3,5%-os. Az én gyermekem 11hónapos kora óta házi tehéntejet iszik. De tenni kell neki bele egy icipici cukrot,csak úgy hajlandó meginni. Egy hétig feles tejet ivott,egy hétig háromegyedest,aztán tiszta tejet. Nem volt vele gond,de ezt gyereke válogatja.Egy hónap elteltével reggel kakaó,este tej.De van olyan ismerősöm,aki tejérzékeny.
2012. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!