Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes a kislányom adhatok...

7 hetes a kislányom adhatok neki tehén tejet a tápszer helyett?

Figyelt kérdés
A tápszertől kiütéses az arca próbáltunk más fajtát is attól meg nem volt széklete. Sajnos nagyon kevés a tejem. Mit tegyek?
2008. szept. 16. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Menj gyerekorvoshoz,tehéntejet nem szabad adni neki,kérj tanácsot van még annyi tápszer.
2008. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem adhatsz a babának tehéntejet, legkorábban 1 éves korban kaphat.

Ha van megbízható helyről kecsketej, azt kaphat a baba.

2008. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Én a kecsketejet vetettem be, arról azt kell tudnod, hogy szabályozza a vaslekötést, ezért szólnod kell a gyerekorvosnak, aki majd ellát tanácsokkal. Pl nálunk ( egy vidéki kisvárosban lakom) az összes védőnő mondhatni kiátkozott, hogy hogy merek kecsketejet vinni a házba, míg a gyermekorvosunk támogatott. Nem tudom nálatok mi a helyzet.Amúgy én is kecsketejet kaptam anno.
2008. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Kecsketejet sem kaphat! Nehogy ilyenekkel etesd. Ha van egy kevés tejed is, akkor ha eleget szoptatsz, akkor egyre több lesz. Először mindig szoptass, mielőtt tápszert adnál neki, ha kell órákig. És fejjél is.
2008. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam a tehéntejre mert mi is kaptunk anno és felnőttünk. Tehát annyira rossz nem lehet!

Egyépként először mindig szoptatok utána adok tápszert és hiába fejek szopi után nem jön semmi és később sem ami benne van azt ki szopizza.

2008. szept. 16. 20:18
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Lehet,hogy tej allergiás akkor pedig inkább ne próbálkozz se tehén,se kecsketejjel.Akkor csak a hypoallergén tápszereket kaphatja.
2008. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Valószínű nem a tápszertől kiütéses. Még nem ürültek ki teljesen a női hormonok a szervezetéből. Mindenképp beszél a gyerekorvossal. Egyébként 1 éves korig semmilyen tehéntejet, sem feles sem harmados tejet és kecsketejet sem kaphat. S nem kaphat sem túrórúdit, sem daninonot,sem ízesített joghurtot, sem semmi ilyesmit pudingot sem 1 éves koráig.


Lehet te is én is felnőttünk úgy,hogy kaptunk. De ma már olyan tápszerek vannak amelyek ugyanúgy tartalmazzák a fontos tápanyagokat,mint a tej az allergizáló és megbetegítő tényezők nélkül. Tudom- tudom erre is van egy érved. DE mit akarsz egy hosszú életű boldog embert vagy egy rövidebb életűt aki kínlódik az elhízással, cukorbajjal magas vérnyomással? Ugyanis ezek a hosszú távú következményei a korai tehéntej expozíciónak.


ha nekem nem hiszel olvas el ezt a cikket:

[link]

2008. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon sokféle tápszer kapható már próbálj ki többet is.Nekem is hasonló problémám volt.Nekünk a Nutrilon tápszer vált be.Egyébként az én gyermekem hat hónapos kora óta eszik joghurtot, meg tejszeletet is és nem lett semmi baja.
2008. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Én nem kísérleteznék,hogy lesz-e baja v.sem.Még más tápszeren kívül anyatejet is hordhatnátok neki.Elég szigorúan ellenőrzik,bevizsgálják sokan hordják.

Még min.7-8 hetet v.hogy húzzatok ki,utánna lehet pépekkel próbálkozni.

Még a sima v.banános tejpép felhígítva is jobb,mint a tehéntej.

Lehet kapni a Rossmanba,DM-be olyat,hogy babatej,de mindenképp kérd ki a gyerekorvos tanácsát.

[link]

2008. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
ilyen kis koru gyereknek nem szabad tehentejet adni!!!!!
2008. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!