Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babátoknál...

9-10 hónapos babátoknál milyen a napközbeni alvás? Hányszor alszik és mennyi időt? Ti próbáltok "akaratosan" rendszert vinni a napjába és meghatározni, hogy mikor aludhatsz kisfiam, kislányom?

Figyelt kérdés

Nálunk sokáig az volt a rutin, hogy reggel kelt 6-kor, délelőtt visszaszundikált fél órácskára, majd dél körül aludt 1-1,5 órát. 1-kor ebédelt, utána játék, és délután újra aludt fél órácskát.

kb 3-4 hete viszont elcsúszott az "alvókája", ami az jelenti, hogy napközbeni nagyalvása a tízórai után van és nemcsak másfél órát, hanem 2-2,5-et is alszik, majd ebéd és van, hogy estig már nem is alszik. Ennek eredményeként este 7-f8-kor már kidöl és alszik reggelig.

Nos, azért érdekelne, hogy másoknál ez hogy megy ebben a korban, mert anyum állandóan azzal nyaggat, hogy ne hagyjam már aludni ekkor és ekkor a gyereket, illetve rakjam be délben az ágyába akkor is, ha ő nem akar és diktatórikusan "parancsoljam" meg neki, hogy igenis kisfiam szokd meg, hogy most alvás van, mert maaajd a bölcsiben és oviban is ekkor kell aludni..stb

Én úgy érzem nem csinálom rosszul a dolgokat, nagyjából már kialakult rendszer van, illetve én úgy gondolom, hogy a gyerek és a szervezete pontosan tudja, hogy mit és mennyit és mikor szeretne. Sosem erőszakoltam semmit, szépen alakult a pici magától, minden erőszak nélkül. (pl a születés utáni 3 órás etetés is növekedett 4-re, amikor ott volt az ideje, s nem azt csináltam, amit szintén anyum "javasolt", hogy ééén húzzam szét az evésidejét, mert mondjuk már elérte akkor az 5 kg súlyt és egy ilyen súlyú babának nem kell 3 óránként ennie... Nna, mindegy, szóval állandóan azt próbálják velem éreztetni, hogy ezt és ezt rosszul csinálok és nem vagyok rendszerező, "szabálykövető" stb. :(


2012. júl. 23. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de érdekes édesanyád...

A lányom pár nap múlva lesz 10 hónapos, de neki sincs percre pontos napirendje. Hiába raknám le 11-kor aludni, úgysem fog délnél hamarabb aludni. Akkor meg minek? Nekem sincs percre pontos napirendem. Vannak fél órás elcsúszások, mert akkor altatom el, mikor látom, hogy álmos. Hiába mondanám neki, hogy kislányom, most aludni kell... Felesleges dolog olyat ráerőszakolni, amit nem akar. Nálunk magától beállt, hogy kb mikor alszik és mennyit. Amúgy meg akkor eszik egy gyerek amikor éhes. Főleg csecsemőként. A napirend amúgy is borul ahogy nő a gyerek. Délután 5 után már nem altatom el, mert akkor este nagyon nehéz elaltatni. Ja, parancsolni egy 10 hónaposnak... Ugyan már! NE hagyd magad, úgy csináld, hogy jó legyen neked is, és a kicsinek is!Engem is megpróbáltak okítani, hogy mit hogy csináljak, meghallgattam, és úgy csináltam, hogy Nekünk jó legyen. :)

2012. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, én is úgy csinálom, de az állandó csesztetés ezért vagy azért megőrjít. Sajnos anyum mindig azt hiszi, hogy mindenkinél okosabb, még mondjuk egy védőnőnél vagy gyerekorvosnál is, nonstop kapom a "jó" tanácsokat, amiktől néha már agyhugykövet kapok. (pl 3 hónaposan miért nem adtam reszelt almát, citromcseppekkel és mézzel keverve (mézzel???? ilyenkor??) vagy az eperszezonban eperturmixot (bolti tejjel) vagy most pl már megy a kanalas etetés és miért nem kanalazom a kajcsiját úgy a szájába, hogy az ő kezében van a kanál, úgy merítek a pépből és be a szájába... Kvázi tanítsam meg, hogy kell ennie kanállal. 10 hónapos sincs még könyörgöm! :( Ez is ráér 1 év után, illetve majd ő úgyis utánozni akar minket és maga fogja turkapiszkálni a kaját azzal a kanállal, amit most még csak rágcsál, nyalogat, s játszik vele...
2012. júl. 23. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ennek egyszerűnek tűnő megoldása van. Finoman meg kell mondani anyudnak, hogy köszönöd szépen a jó tanácsokat, de mivel te vagy a kisfiú édesanyja, és szeretnéd úgy csinálni ahogy jónak gondolod, ill ahogy mindnyájótoknak megfelel. Igazán rendes tőle, hogy próbál segíteni, de majd ha szükség lesz rá, kérsz tőle tanácsot. Hátha érteni fog belőle.
2012. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem erőltettem sose semmit, és mégis mondhatom jól kialakult napirendünk van. Ami persze nem azt jelenti h fél óra csúszás nincs benne. Az alvása attól függ h mikor kelt reggel: ha 9 felé, akkor nem fog aludni nekem délelőtt, Általában 8 felé ébred, akkor 11 körül alszik fél órát 45 percet mikor hogy. Aztán ezután 3 óra felé megy aludni, ha látom rajta h álmos. Volt hogy letettem aludni ugy hogy nem volt álmos, hát abból minden volt csak alvás nem. 1 órát szórakozott az ágyban, aztán sírás lett, hogy már nem is akart aludni. Ennyi idős babától is szép "teljesítmény" ha elalszik az ágyban egyedül.

Evés: változó, én azt hittem sose érjük el hogy ne 3 óránként egyen, de aztán most kb. itt tartunk.

Szerintem nagyon jól csinálsz mindent, pláne hogy én is így csinálom (na ez vicc volt, mielőtt megkapom hogy tökéletes anyának hiszem magam :-)

2012. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is ezzel jött 6 hónapos korában, hogy percre pontosan kéne lennie mindennek a napjában. Vagyis főleg az alvásnak, mert mivelünk is így volt. HÁt szerintem egy baba hónapról-hónapra változik. Nem annyit és akkor alszik 5-6 hónaposan, mint 8-9-10 hónaposan. Az én babámnak is sokszor változott ez. Most 10 hós múlt és napi egyszer alszik ebéd után 1-től kb. fél 4-ig. Este 10kor alszik el, reggel 8-kor kel. Ezt ő állította be magának. Hiába tettem volna ágyba akkor,ha nem álmos, és szívtelennek éreztem volna magam, ha felébresztettem volna, amikor tovább aludt egy kicsit a szokásosnál.
2012. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásaitokat. Megnyugtatott :))

Mindenkivel egyetértek és köszönöm a jótanácsokat is.

legyen szép estétek! :)

2012. júl. 23. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!