Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a hét hónapos...

Normális, hogy a hét hónapos fiam 23 órakor alszik el és fél 10 körül kel reggel? Szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:

háát,attól függ,hogy ez titeket mennyire zavar..! normális esetben egy ekkora babának 8-9 között már aludni kellene.

miért ilyen későn lesz álmos? hánykor kel fel délután?


az enyém ennyi idősen délután 3körül kelt,és fél8-8között aludt el

2012. júl. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi a saját életritmusunk szerint neveljük/kezeljük a gyereket születése óta. Ami azt jelenti, hogy nem kezdjük 7-kor fürdetni a gyereket, mint minden "normális" kiscsalád, hanem 8-9 körül pancsi, aztán evés és alvás. Így van, hogy csak fél 10-kor alszik el. Mi úgy gondoljuk, hogy nemcsak nekünk kell a babához alkalmazkodnunk, hanem picit neki is fel kell venni a mi ritmusunkat és ez nekünk bevált.

De szerintem erről ahány anyuka, annyi vélemény :)

2012. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és holnap lesz 6 hónapos :)
2012. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár néha szeretném,hogy korábban aludjanak,de hozzám vannak szokva,így én is tudok normálisan pihenni.Fiam 9-10 körül alszik, lányom 9-11 között ájul be.Ovi kezdés előtt pár hónappal elkezdem az átszoktatást,addig nekünk így jó!
2012. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Majd magától leszokik. Legalábbis nálunk így volt. :)

Sokszor éjfél volt már, mire a lányom elaludt, reggel viszont 10-11 körül kelt. Ez elég rossz volt, mert nehezen tudtunk időben elmenni bárhová.

Aztán kb 1 éves korára szépen beállt, nem erőltettem neki semmit. Megtanult járni, tesz-vesz egész nap és elfárad. Este 9-kor magától elalszik, reggel 8-9 között kel, napközben meg alszik 1,5-2 órát.

2012. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Izoldaaa ***** válasza:
Ha nektek igy jo... Nekem fontos, hogy 8 körül mar aludjon a babam es legyen magamra is idöm. Mig te altatsz en mar tul vagyok egy relaxalo fürdön es agyban vagyok.
2012. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából biztos normális. Az én Fiam 22-től alszik 9-10-ig. Ha kihagy nappal egy alvást, vagy keveset alszik, akkor se tudom hamarabb elaltatni.... hiába minden, Ő így működik. 22-kor meg magától elalszik. Akkor meg minek rázzam, altatgassam fél-egy órán keresztül?

9 hós múlt, de kb. 2 hós korától ez van..

Én élvezem.

2012. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát kicsi későn alszik el. 9-10körül azért jó lenne lerakni.
2012. júl. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, engem sem zavar végül is,csak mégis még pici ehhez.Kilenckor fürdik ő, majd eszik,és utána valahogy beindul, kúszik-mászik. A délutáni alvásánál lehetne trükközni, mert általában fél háromkor kel fel, de ugye fél hét körül álmos lesz. Akkor ti hagynátok egy kicsit aludni, majd felkelteni? Mondjuk mióta mozgékonyabb, azóta csinálja.
2012. júl. 20. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Nappal alszik még? Ideális...hangsúlyozom, hogy I D E Á L I S esetben reggel 6-7 körül ébredne, nappal 2 alkalommal aludna még, az első 8-9 körül lenne 1 esetleg 2 óra alvás, aztán délután ebéd után is aludna egy órácskát 13-14 óra körül, és estig azaz mondjuk 20 óráig szépen lenne ideje elfáradni. 20-kor fürdetés, 20:30-kor alvás.

Ez az ideális.

2012. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!