Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az első gyereknek volt...

Ha az első gyereknek volt pylorus stenosis műtétje, mennyi az esély rá, hogy a tesónál is előjön? Aggódom, mert 4-6 hetes kor között alakul ki, és betöltöttük a 3 hetet, és rettegek, hogy megismétlődik.

Figyelt kérdés

#pylorus #senosis
2012. júl. 24. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, tudom nem nagy segítség de ezt találtam:

"Kockázati tényezők


Nem. Pylorus stenosis fiuk körében gyakoribb.

Születési sorrend. Pylorus stenosisban szenvedő csecsemők egyharmada elsőszülött.

Családi előfordulás. Tíz beteg csecsemőből, több mint egynek a családjában már előfordult ez a betegség

Antibiotikum-használat. Nagyobb a kockázat a pylorus stenosis kialakulására azoknál a babáknál, akik születésük utáni első hetekben bizonyos antibiotikumokat kaptak, például eritromicint. Ezen kívül azok a babák is jobban veszélyeztetettek, akiknek édesanyja kapott antibiotikumot a terhesség kései szakaszában."

2012. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ismétlődhet, valóban, ahogyan az első is írta, de nem túl nagy valószínűséggel. :) Nyugalom, és tudom, hogy könnyű mondani, de amíg nincs baj, ne keserítsd a napjaidat valami miatt, ami nem is biztos, hogy megtörténik.
2012. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok nem aggódni, mert tudom, hogy nem jó. Csak anno a nagyobbik fiamnál is úgy kezdődött, hogy egyre több kaja jött vissza. A végén minden etetésnél kijött ami lement. Most a pici is néha betakar a tápszerrel. Ezért rettegek, nehogy nála is ez legyen,.Hosszú 2 hét lesz ez majd. Gyerekorvosunk mondta , hogy ha 6 hetes korig nem jön elő, utána már nem fog.
2012. júl. 24. 14:10
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ez volt a probléma, múlt pénteken meg is műtötték. jól sejtettem én...

De legalább túl vagyunk rajta és az ő kis pocija is rendbe jött így.

2012. júl. 30. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!