Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamelyikőtöknek hívják...

Valamelyikőtöknek hívják Helkának a kislányát?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mi a tapasztalat, pl. nem keverik össze sokszor a Helgával?

2012. júl. 24. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

erről a névről még csak nem is hallottam. Helga, az más. ilyen alapon, ha sokan nem ismerik,teljesen biztos, h amíg nem látják leírva v nem nyomatékosítod, össze fogják keverni.

még az Anna-Hanna is problémás, pedig a Hanna nevet már min. 100 éve használják.

2012. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akinek így hívják a gyerekét, az nyilván hallott erről a névről, ezért is szól így a kérdés. Nem vagyok híve a tucatneveknek, ez már bűn, kedves 1-es válaszoló? Mert a szavaid erről tanúskodnak...
2012. júl. 24. 13:07
 3/17 anonim ***** válasza:

Az egyik kollégám kislányát így hívják. Én is Helgát értettem, amikor megkérdeztem, hogy hívják, és többször magyarázkodott, hogy Helka, nem Helga.

Könnyen keverik.

2012. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy volt tantványomat hívták Helkának, mikor bemutatkozott, én is visszakérdeztem, mivel előtte nem hallottam még erről a névről, de aztán rögzült. Valószínűleg többen vissza fognak kérdezni és lesznek, akik következetesen majd Helgának hívják, de szerintem ezzel ne törődjetek, ha tetszik nektek a név.
2012. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, még nem hallottam én sem a Helka névről, de nekem nagyon tetszik. Imádom az olyan neveket, amik nem tucatnevek. Biztos igazuk van az előzőknek, hogy vissza fognak kérdezni, mert Helgára gondolnak, de szerintem ez ne zavarjon. Nagyon szép és ritka név. Gratulálok a választáshoz. :-)
2012. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

kedves kérdező, eszem ágában nem volt a tucatneveket előnyben részesítve leszólni a Helka nevet.

egyáltalán nem értem, mit találsz sértőnek a válaszomon? valami félreértés lesz, azt hiszem.

2012. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

én sem hallottam még és tutira össze fogják keverni. Szerintem azt vedd figyelembe, hogy ezzel mennyi macerát okozol majd a kislányodnak. Nem biztos, hogy ő majd élvezni fogja, amikor a játszótéren mondják, hogy "Deje Helga" - "nem vagyok Helga, Helka a nevem" majd 2 perc múlva Helga, Helga, deje. De neeeeeeem vagyok Helga!!!!!!

és aztán ez végigkíséri az életében. minden hivatalos dokumentumot majd kétszer készítenek neki, mert Helgát írnak és át kell majd javíttatnia Helkára.

Szóval az egyedi nevek közül én inkább olyat választanék, ami azért ennyi galibát nem okoz neki.

2012. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik, szép név. :) Olvastam Nyulász Péter könyvét, én ismerem a nevet. (Még hajó vagy komp is van róla elnevezve a Balatonon.)

Ha Neked és a Párodnak tetszik és megy a vezetéknévhez, akkor ne foglalkozz mással.

Ha nekünk lányunk lett volna (vagy lesz), akkor Panna lenne, és nem érdekel, hogy könnyen érthetnének Annát.

2012. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a Balaton tündére:) szép név,még a férjem is rábólintott,de eltántorított a helgázásos magyarázkodás.Látod itt 7válaszolóból 5-6csak a Helga nevet ismeri,kb ez az arány lehet jellemző a későbbiekre is.
2012. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem Helka a kislányom, de ha lesz még egy kislányom, tuti így fogják hívni. Esélyes név volt nálunk is, nekem nagyon tetszik, de van egy olyan, ami ennél sokkal jobban tetszett, azt kapta a lányom. Hasonló kaliber, rengeteg beszólást kapunk miatta.

Találkoztam már Helka nevű babával, akinek az anyukája azt mondta, hogy sokan keverik a Helgával, de ma sem választana más nevet.

Szerintem ne foglalkozzál azzal, hogy ki mit gondol, ez egy gyönyörű magyar név. Az pedig hülyeség, hogy majd minden papírját többször kell csináltatni, mert elírják a nevét. a hivatalos okmányok nem bemondás alapján készülnek, hanem valamilyen másik okmány alapján.

2012. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!