Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvérféltékenység kinél...

Testvérféltékenység kinél mikor, hogyan jelentkezett? Van olyan, akiknél a nagytesó nem is volt féltékeny?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

nálam a kicsi most lesz (jövő héten) 1 éves, másfél v a különbség.


annyiban jelentkezik a féltékenység a nagynál, hogy ha a hugit dajkálom, jön ő is, meg amivel a kisebb játszik, azzal akar ő is.


de ez a hugával is így van, ő is mindig megirigyeli nővére játékát.


így egy év elteltével merem kijelenteni, hogy minimális, szinte nulla a tesóféltékenység. amíg pici volt a kisebb, akkor még ennyi sem volt.

ha egy barátnőm gyereke lenne itt, arra biztosan még féltékenyebb is lenne.


az szerintem normális, hogy amikor a picit szoptattam, a tesója jött oda, leült mellénk egy könyvvel, hogy olvassak mesét. ugyanis kizárólag akkor szoktam a kanapén ülni, ha mesét olvasok :)

2012. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is szinte minimális volt. A lányom 2 éves volt, mikor a tesó született. De állítólag minél kisebb a gyerek, annál könnyebben viseli. Onnantól kicsit rosszabb a helyzet, hogy eléri a játékait, de rám nem volt soha féltékeny. Inkább a kicsi a nagyra! Szóval biztos személyiségfüggő is. Ha lenne 3. gyerek, a fiam tuti kiborulna, ha nem őt dajkálnám.
2012. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4éves és most egy hónapos a lányom.

Először a fiam nagyon féltékeny volt,illetve furcsa volt neki mert eddig csak vele foglalkoztunk és most jött a kistesó aki kitúrta,de mi próbálunk a párommal azt éreztetni a fiunknak,hogy vele is törődünk annyit mint a picivel,de ő vele már másképp,mert ő már megy az óvodába ő már "nagyfiú"

de a kishugának most nagyon szüksége van rám,mert ő még csak annyit csinál,hogy kakil,pisil,alszik,szopik...

De úgy vettem észre,hogy most már a hugát is többször megszeretgeti és már nem tűnik olyan féltékenynek,az elején volt neki furi,de most már kezd hozzá szokni és nagyon szereti a kistestvérét. :)

2012. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!