Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes mamák! Adnátok...

Több gyerekes mamák! Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

van egy 2 éves lányom és egy 2 hónapos fiam. mióta hazajöttünk a babával a lányom úgy tűnik, örül a kistesónak, sokszor odabújik, puszit ad, megsimogatja. aztán gyakran a következő mozdulattal belecsíp, megmarja, megharapja.

ilyenkor gyorsan leállítom, akkor engem harap, vagy dühében a saját fejét veri be.

próbáltam higgadtan elmegyarázi neki, hogy ezt miért nem szabad. de már engem is kikészít, most próbáltam, hogy a fenmekére sózok, hátha abból ért, de nem lett jobb.


miért van ez? mit kellene tennem?

annyira rossz, hogy bántja a kicsit, de teljesen letiltani nem akarom a baba simogatásról.

mikor fog rendeződni?



2012. júl. 5. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ekkora a korkülönbség a gyerekeimnél, ugyanezt én is átéltem. Mondjuk durvaságok nálunk nem voltak, csak dac.

Mivel eddig a 2 évesed volt a középpontban, és most a kicsi került oda, érthető, hogy fel kell dolgoznia.

Légy vele türelmesebb!

Törődj többet a naggyal, amint időd engedi. Beszélgess vele sokat.

2012. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezt értem, és azon vagyok, hogy a nagynak ne okozzon sebet a kicsi érkezése, csak mostanra már a kicsi testi épségét féltem.

azt nem értem, hogy lehet, hogy egyik pillanatban még finoman simogatja,a következőben meg már bátja.


nálatok mennyi idő alatt szokta meg anagy a kicsit?

2012. júl. 5. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt ilyen, de két barátnőmnél igen. Az egyiknek a nagyobb lánya megpróbálta többször kinyomni a kicsi szemét. A másiknak a nagyobb fia meg akarta fojtani a kicsit. Az egyik anyuka testi fenyítéssel (rácsapott a kezére, fenekére, ha éppen harapdálni akarta a kicsit, akkor szájra veréssel) szoktatta le a pici bántalmazásáról, a másik egyszerűen eltiltotta a nagyot a kicsitől. Mindkét módszer bevált, és mindkét testvérpár nagyon szereti egymást.
2012. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a cipőben járok, kb. ugyan ekkora a korkülönbség az én lányaim között is.

Arra gyanakszom én is, hogy most ugye a "nagynak" furcsa az a helyzet, hogy van egy picurka is, eddig ő volt a középpontban. Pedig azt gondolom, jó előre felkészítettük a tesó érkezésére, hogy ezt elkerüljük, de úgy tűnik, mégsem sikerült olyan jól vagy egyszerűen csak így működnek. :-(

Én mindig, ha ilyet csinál, elmondom, hogy a tesót sosem szabad bántani, csak puszit adni vagy simogatni. Amikor bántja, mondja is, hogy nem szabad, de mégiscsak rácsap vagy megcsipkedi. Aztán a köv. percben már szeretgeti is. Nekem is furcsa ez a viselkedés.

Én igyekszem minden nap azt az időt, amikor a pici alszik, a naggyal tölteni, ill. amióta megvan a pici, lett egy szokásunk a naggyal, mégpedig, hogy szombaton mindig együtt megyünk nagybevásárlásra, csak mi ketten, és utána picit még lent maradunk és ketten játszunk. Még ő is ki akarja sajátítani anyát, ennyi az egész.

Várom, hogy ennek mikor lesz vége :-(

2012. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!