Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babával egyedül hogy...

1 éves babával egyedül hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 hónapos kora óta nem vagyunk együtt az apjával. Most másfél éves, nemrég költöztünk külön a szüleimtől (sok konfliktusom volt főleg anyukámmal, nagyon beleszól az életünkbe). Hogyan telik a napotok? Milyen közösségi programokon szoktatok részt venni? Imádom a kisfiamat, de időnként hiányzik a felnőtt társaság...
2012. júl. 24. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok egyedülálló de egyik barátnőm az,úgyhogy róla tudok írni. Elég nehezen viseli. Mert ugye nincs szabadideje, mindenhova vinni kell magával a 18 hónapos babáját. Ő úgy oldotta meg a felnőtt társaságot,hogy szinte csak addig vannak otthon amíg a kisfia alszik. Sétálnak meg mennek zenebölcsibe meg a szintén gyerekes barátnőkhöz. Sokszor csinálunk közös programokat amik a kicsiknek is jó, pl strandolunk, játszóterezünk stb. Ha viszont muszáj gyerek nélkül menni valahova vagy kikapcsolódni akkor bébiszittert hív arra a pár órára bár ez ritka eset.
2012. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem könnyű. De azért szervezéssel meg lehet oldani.

Előtte nem bíztam senkire, csak a férjemre. Szerencsére ez most is tud működni, csak nem abban az időben, ahogy nekem is jó lenne. Így amikor apával van, akkor kávézóba megyek a barátnőmmel, vagy vásárolgatni.

Közben rájöttem, hogy unokatesóm is ért a gyerekekhez, néha ő is bevállalja. Jó, nem sokszor, de ez is valami.

Meg van egy barátnőm, az ő lánya 2 hónappal idősebb, ott szerencsére van apuka is. Na, ők is elvállalják egyszer-egyszer.

Szóval ritkán, de valaki mindig beszervezhető.

Megyünk a barátnőmékhez, ott jól elvan a két gyerek.

Megyünk néha játszó házba is, de inkább játszó térre szoktunk. Ott vannak felnőttek is. :) Most kettesben nyaralunk éppen. Igaz, a férjem is kijön 2 napra, de csak nap közben. Nekem ez is elég, én addig feltankolok energiával.

Más kérdés, hogy a hétköznapokon sokszor van olyan, hogy estére az idegeim romokban, jól esne, ha valaki kicsit elvinné, vagy csak lefektetné helyettem. De ez van, ez most egy ilyen időszak, majd túl leszünk ezen is. Kitartás neked is!

2012. júl. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!