Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes kisfiamat nagyon...

11 hetes kisfiamat nagyon nehezen tudom elaltatni. Rengeteget kell dajkálni egy-egy alvás elött. Állandóan sír. Sokszor a babakocsiban sem akar megmaradni ha nem tolom alatta. De volt hogy az sem segített. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Éjszakai szopik után elalszik meg sokszor délelőtt is de minden apró zajra felébred. Nagyon el vagyok keseredve a napom másból sem áll csak ringatom hogy aludjon utána meg levegőt sem lehet venni ha végre elalszik mert rögtön sírásba kezd.:( Segítsetek, mi lehet az oka, mit csináljak?
2009. júl. 15. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet hogy hülyeségnek hangzik, de próbáld meg áthelyezni az ágyát, máshol altatni, nem mindig ugyanott. a radiesztézia, vagyis a földsugárzások mérése ma már egyre népszerűbb, lehet hogy érdemes megcsináltatni a lakásotokra. a babák nagyon érzékenyek rájuk. én pl. amikor szültem, ketten voltunk a kórteremben, egy gyakorlott 3. gyerekes anyukával. tudta mit kell csinálni, megszoptatta, elringatta a babát, de keskeny a kórházi ágy, utána mindig letette a mellette álló kosarába a gyereket. mindig felsírt 10 perc után legkésőbb. gyakorlatilag nem aludtunk semmit sem. amikor ő már hazament, én átraktam oda az én babámat a kosarával együtt, mert kényelmesebben fértem hozzá, erre az én lányom is sírni kezdett. amig az ágy másik oldalán volt, addig nem volt gondja, egyáltalán nem volt sírós (utána sem). ott vhogy nem érezték jól magukat.

próba szerencse! :-)


amúgy az én lányom is nemalvós, sokszor 1 óra volt mire elaltattam és aludt 20 percet. a hajamat téptem. semmit nem tudtam csinálni majdnem 1 éves koráig. kitartás! együttérzek.

2009. júl. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, mikor altatod, de az is fontos, hogy akkor altasd, amikor már álmos, ha ez banálisan is hangzik. Mi evés után mindig játszunk, és amikor már a 2. vagy 3. ásitás is megvolt, akkor jön az alvás ideje csak. Reggeli etetés után ez kb 40 perccel evés után van, napközben eltelhet akár 1-1.5 óra is evés után, mire elfárad. Addig játszik egyedül, tömködi a kezeit a szájába, játszószőnyeg, vagy én szórakoztatom éppen, ahogy jön. Szóval szerintem ne erőltesd, ha tényleg fáradt lesz, el fog aludni, csak vedd észre a jelzéseit, hogy ne is pörögje túl magát, mert akkor már megint nehezebb elaltatni. Illetve nekem már teljesen megszerette a kiságyát, igy már el sem kell ringatni (akkor tedd be, amikor már megvoltak az ásitások, és majdnem teljesen elernyedt félig lehunyva a szemét), hanem beteszem, és kicsit elszórakoztatja magát, majd 1 másodperc alatt elalszik. Most 3.5 hós, de ez igy van nála kb másfél hónapja.
2009. júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Éjszaka szépen alszik ha végre sikerül elaltatni evés után akár 2 órával. De napközben zűrös. Nincs el egyedül sokszor ha beszélek hozzá is csak sír. Nincs az hogy eljátszik. Ölben akar lenni. Napközben a nappaliban is szoktam altatni mert van egy mózese amit ide oda tehetek tehát az sincs hogy egy helyen fekszik.

2009. júl. 16. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! 2. vagyok. 11 hetesen pedig már tudna egyedül is játszani, ha teheted, vegyél neki játszószőnyeget, vagy valamit feszits ki fölé, amire tudsz dolgokat lógatni, egy-egy alufóliagolyó vagy régi plüss felakasztva is jó, az a lényeg, hogy ha eléri, ilyenkor már véletlenszerűen sikerül leboxolnia, azzal jól elvan egy darabig. Először csak 3-5 percet persze, aztán ez nő. A pihenőszék is nagyon bevált nekünk (semmi cicoma, normál szék, hasnáltan vateráztam olcsón), de abba előbb úgy tudod beszoktatni, hogy beülteted, de mellé ülsz a földre, és ugyanúgy játszol vele, fogod a kezét, tornáztatod, mutogatsz neki valami szines tárgyat, akkor megszokja, hogy ott vagy, de ő nem az öledben van, és egy idő után hosszabban ott ül akár egyedül is (nekem kaja után türelmesebb). Ha folyton a kezedben van, egy idő után birkózó lesz belőled a karizomtól :D Meg neki sem jó folyton azért. A többi amit irtam, áll, szerintem utána már látványosabb lenne, mikor álmos, és ha tényleg álmos, könnyebb elaltatni.
2009. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer Van neki játszószőnyeg, pihenőszék mindenféle pörgő zenélő játék. De ahogy irtad 5 percig érdekli utána megunja és sír. Remélem ez az 5 perc tényleg nőni fog!
2009. júl. 16. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!