Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gáz, ha nem sütök, hanem...

Gáz, ha nem sütök, hanem cukrászdából rendelek tortát az első szülinapra?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz.
2012. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem gáz

sokan szoktak de én igazából mint cukrász nem rendelnék cukrászdából.

ott igazából sok adalékanyaggal készülnek a torták krémek ilyesmik, és ritka akik tényleg úgy készítik el a sütit ahogy az a babának megfelelő lenne.


jobban bíznék amit magam sütök otthon

ott legalább tudni mi kerül bele


lehetnek allergén anyagok a üzemiben


hát ez van magam ellen beszélek de nem izgat :)

2 éves kislány és 25 hetes pocaklakó anyukája

2012. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

nem gáz, csak fölösleges + ahogy előző is írta, én nem bíznék meg idegen tortában, ha a gyerekemről van szó. csinálj egy túrós-gyümölcsöset, 1 óra alatt készen van, nem is kell nagy legyen, vehetsz rá külön marcipánt, ha akarsz, de a legjobb, amit ötthon készít az ember.

esetleg nagyi nem tud segíteni?

2012. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

A mi babánk is hamarosan tölti az 1. évet és mindenképp én szeretném megsütni neki a szülinapi tortát. Én sem vagyok nagy cukrász, de egy egy egyszerű túrós-gyümölcsös tortát meg tudok csinálni.

Ha ráérsz, akkor inkább csináld meg te, mert szerintem is túl sok mű van a cukrászdás tortákban.

2012. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Én vettem cukrászdából. A nagy családi összeröffenésre már nem volt se időm, se erőm sütni, a helyi (kisváros) cukrászdában eddig nem csalódtunk.

A tortából nem is evett a kicsi, egy falatot sem, egy szeletet kapott széttúrni, de ennyi. A vendégek ették meg a tortát.

Olyan első szülinapot is láttam már, amikor étterembe vonult a család, így az anyuka kikerülte az egész főzési, sütési macerát, mégis szép lett a szülinap.

Te döntöd el, hogy mit és hogyan szeretnéd, az a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat.

2012. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is cukrászdából volt a torta. 1 szeletet evett meg, nem az egész tortát, semmi baja nem lett.
2012. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Disi ***** válasza:
100%
Nekem szerencsém volt, mert egy ismerősöm hobbi torta-készítő lett és vele csináltattunk tortát. Így megbízható helyről származott. De az én babámat a várakozások ellenére nem nagyon érdekelte. Süsü formájú volt, kicsit megpiszkálta rajta a marcipánt, evett belőle 3 falatot és ment tovább. Pedig készültem hogy majd hogy szét trancsírozza :))) Ha nem akarsz vele vergődni szerintem ne tedd, kérdezd meg a cukiban mit használnak, szólj hogy milyen idős babának lesz, biztos meg lehet velük beszélni.
2012. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Én is rendeltem. Nem is evett belőle, csak beletapicskolt.
2012. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én is cukrászdából rendeltem. Ismerem, mindig friss, és fincsi tortát csinálnak!

A gyerek 1 szeletnek a felét sem ette meg, de ha az egészet bevágta volna, akkor sem lett volna semmi baja!

Az a sok adalékanyag... Itthon ugyanazt az adalékanyagot tenném bele! :) Akkor nem mindegy?

2012. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Ha otthon pepecselsz vele, akkor is bele teszel egy csomó adalékanyagot (pl vaníliás cukor meg zselatin meg minden). Nem tudok és nem is szeretek főzni/sütni, biztos vagyok benne, hogy nem fogok szülinapi tortát sütni. Vagy megcsinálja az apja, vagy a nagymamája, vagy cukrászdából lesz :)

Nem értem miért lenne ez gáz, nem mindenki házitündér.

2012. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!