Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen nehezek...

Másnak is ilyen nehezek voltak az első hetek a babával?

Figyelt kérdés
10napos a lányom,de már teljes káosz az életünk.Napjaink csak a szopiról szólnak.Eddig szopizott 1órát,utána aludt 4-et 5-öt.Ma viszont szopizott reggel 8-9-ig,fél 12-fél 1-ig,fél 2-2-ig,majd 5-fél 7-ig,ekkor már többször leraktam a kiságyba,de csak cuppogott,nyűgös,éhes volt,majd fél 9-negyed 10-ig.Teljesen kivagyok az egész napos szoptatástól,már az előbb sirtam is,hogy biztos rossz anya vagyok és rosszul látom el a babámat.Más is volt ilyen helyzetben?Mi a megoldás ilyenkor?
2012. júl. 24. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mis most vagyunk egy hónaposak. És az első két hét amennyire örömteli volt, annyira rettenetes is. A fiam is hasonló kis haspók. Plusz napközben szépen aludt, éjszaka nem. Két hétig tényleg csak 1-2 percem volt zuhanyozni, a hajam csatakogban lógott. Külön rosszul érintett, hogy a munkámban egyébként sikeres vagyok, erre itt ez a 3,5 kilós kis csomag, amit igazából nem tudok irányítani. Én is sírtam... azután a második hét végén megérkezett anyu. Szabadságot vett ki. Vigyázott a manóra, volt időm fürödni, aludni, sőt egy kicsit olvasni is. Most érzem, hogy kezdünk összecsiszolódni... Sok boldogságod a lányodhoz és egy valami tuti biztos: jó anyuka vagy, csak szokni kell a helyzetet :D
2012. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Az én kisfiam is cicifüggő volt. Egyfolytában a mellemen lógott, másra nem is volt időm. Nálunk az volt a megoldás, hogy abba hagytam az igény szerinti szoptatást és legalább 2 és fél óra eltelt egy-egy étkezés között. Egyébként szerintem akkor is cicit kért, ha más problémája volt, és én ezt érthettem félre.

A védőnőm javasolta egyébként ezt, és hozzátette hogy vannak babák akiknél nem jön be az igény szerinti szoptatás.

2012. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig szopiztattátok egyszerre?Hogyan birnám ezt az 1órát leröviditeni?Az a baj,hogy állandóan bealszik,megbüfiztetem,lerakom a kiságyba,kb 10perc és felébred.És hogyan szoktassam rá a kb 3óránkénti szopira?Keltsem fel,ha alszik?
2012. júl. 24. 21:54
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici babának is meg kell "tanulnia" enni,szopizni.Barátnőm kisfiam 3 órákat is cicizett,és egymásba folytak az etetések emiatt.Nálunk már születése óta lerendezte 30 perc alatt.Ahogy telt az idő,ő is megtanulta hogyan kell ezt csinálni és ma már 5-10 perc alatt degeszre eszi magát. :) Barátnőméknek 3 hónapos volt a baba,mikor elérték a 30 perces időt!

Arra figyelj,h ne aludjon be a cicin,mert az is előfordulhat,hogy komfort szopis a babád,az pedig nem jó.Sem neki,sem neked.Olyankor,mikor esetleg látod,hogy bealszik,elpilled,piszkáld meg picit a nyakát,fülét;ott nagyon érzékenyek és felélénkülnek.Nekünk a védőnő megcsipkedte picit a tarkójánál,nekünk ez használt.

elhiszem,hogy elfáradtál,de az első 1-2 hónap az ilyen. :(

Kitartás,biztos vagyok benne,hogy jó anyuka vagy! :)

2012. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Tudom, hogy ez ellent mond a "szabályoknak, de ha alszik én nem keltem fel három óránként. Majd ha felébred, akkor eszik. Talán ennek is köszönhető, hogy az elmúlt öt napban már mi is aludtunk éjszaka. Most pld. kilenc előtt szopizott, kb 35 percig. Utána be is aludt. Szóval lassan én is megyek, mert négy felé már biztosan éhes lesz :)
2012. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Óóó, még milyen nehéz ... sokszor mondtam, hogyha rajtam múlik, akkor nem éli meg a 6 hetet, mert olyan pocsék vagyok!

Most pedig 1 éves múlt és él még nagyon nagy örömömre :))


Nálunk az első 6 hét olyan volt, hogy evett-aludt. Kis angyalka volt, aztán jött mindennap a délután fél6 - fél 9-ig tartó egyhuzamos sírás/üvöltés. De, hogy mitől?! Hát.. mai napig fingom sincs! Állítólag a kólika miatt, de egyszerűen nem tudtam elhinni. Csinálhattunk bármit, nem igazán tetszett neki semmi.

6. hét után bevezettem erre az időszakra a babakocsizást és láss csodát, abbahagyta.


Ami még nálunk nagyon durva volt az a szoptatás abbahagyása. Szakkönyv lányom van szó szerint, de a 6 hónapos min. szopást elolvasta 6 hetesnek, így abba is hagyta. Csinálhattam bármit.

3 hónapos koráig abból álltam, hogy fejtem és fejtem és fejtem és fejtem és ...

Szóval nem volt egy leány álom!

A végére tök jól belejöttem, de addigra a tejem is elfogyott.

Mivel szűkében voltam a tejjel, így a tápszert is be kellett vezetni. Na, akkor székrekedéses lett és rettentően sokat bukott.

8 féle tápszert próbáltunk ki, már teljesen kétségbe voltam esve. Orvosról - orvosra jártunk, vizsgálatokról - vizsgálatokra.. végül közölték, hogy nincs semmi baja, nem tudják mitől hány ki mindent. Javasolták 3,5 hónaposan (!!!!!!!!!!), hogy tápláljam hozzá. Közben 1 kilót fogyott.

Megtettem és láss csodát, semmi baja nem volt. Székelt rendesen, az étel benne maradt, minden megjavult!

Most 8,870 g és 76 cm. Teljesen jó súlyban van! :)))


Hidd el, van nálatok rosszabb is! Átmeneti az egész, amíg a napirend teljesen ki nem alakul. Ebben viszont segítened kell neki és össze kell hangolódnotok.

Olyan nincs, hogy rossz anya (kiv. akik verik és egyéb társadalmi szégyenek). Te máris jó vagy, mert foglalkoztat a gyermeked sorsa!

Adj neki cumit, ringasd, énekelj neki, foglalkoztasd, altasd hason.

Sétáljatok nagyon sokat ebben a "jó" időben.

Neked is kell a társas élet! :))

2012. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Az egész baba megérkezés az maga a mámor!!!

De most kövezzen meg bárki, de az első fél évet szívesen elcserélném bárkivel!! :D Már mint azt a sok "szenvedést"..Szerintem én életemben nem sírtam annyit mint az első hónapokban..(ebben voltak azért öröm könnyek is)

Konkrétan volt, hogy lányom a kiságyba én meg remegve a konyhában bömböltem.Sokszor éreztem, hogy egyszerűen egy sz.ar vagyok.Nem volt tejem..innen indult az egész, aztán mindegy mi volt csak sírt, aztán mikor mozgásfejlődtünk, akkor minden állomásnál horrorok voltak az éjszakák..na a fogzásról ne is beszéljünk.1 éves koráig mikor jött a foga, akkor még a popsija is tiszta kiütés lett, amitől ismét állandóan sírt..én meg próbáltam kezelni.Túléltük..sokat segített a párom is szerencsére.Most már másfél éves a kis csaj, és nagyon jól egymásra hangolódtunk.Okos, ügyes, értelmes, de persze akaratos még mindig.

Kitartás!!!Az eleje a legdurvább, aztán belejön az ember. :)

2012. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Így van! Első fél év kb. azt kell "túlélni" első körben...Amikor már félálmosan rintgatgattam kis porontyomat, aki nem volt hajlandó elaludni esténként, mindig arra gondoltam, hogy 1 év múlva ugyanitt fogok majd állni és erre csak "visszagondolok"....

Amúgy, Kérdező, tudom h első baba, tapasztalatlan vagy...csak leírom, h nem mindig azért sír a baba mert éhes! És nem kell mindig cicivel vigasztalni, mert belekerültök egy körbe, hogy már azért sír mert fáj , feszül a pocija, ...és te még ráetetsz. Ált. 3 órát ki kell bírniuk egy szopival. Szóval ez is benne van. Inkább ilyenkor (pl. ha szopi után 1 óra múlva látszatra megint éhes) próbáld a figyelmét elterelni, én felvettem, körbevittem a lakásban , mutogattam neki dolgokat...azt szerette :)

2012. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 sumergo ***** válasza:
Tudom, hogy nem vigasz, de az a ritka, ha valakinek nem ilyen nehéz az első pár hét. Én is azt hittem, hogy a kicsim teljesen összenől a cicivel, de ma már 10 perc alatt lerendezi a cicizést (9 hónapos lesz, van még csak cicizős étkezése is). Kitartást! :-)
2012. júl. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nehéz, csak valakinek annyival könnyebb, hogy nem zavarja annyira a káosz, kiszámíthatatlanság, alváshiány. Szerintem a legtöbb kismama az első időkben zombi. Szóval mást nem mondhatok, minthogy kitartás. 1-2 hónap maximum, amelyik ilyen, aztán már minden könnyebb lesz. Ja, és ne érezd magad nem megfelelő anyának, mindenki ezeken az érzéseken, dolgokon megy keresztül ilyenkor! Gyermekednek te vagy a legmegfelelőbb anya! :)
2012. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!