Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a babám, az elmúlt...

5 hónapos a babám, az elmúlt hónapban 300g-ot hízott. Így tuti nem lesz meg a születési súlyduplázás 6 hónapos korára, mert 3670g-mal született, és most 6085g. Ez mennyire probléma?

Figyelt kérdés
Csak szopizik. Elkezdjük a hozzátáplálást? Amúgy nagyon jókedvű, mozgékony baba, forog mindkét irányba és kutyázik négykézláb.
2012. júl. 25. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma, nem kell mindent elhinni, amit a nagykönyv ír. Az én babám 4 kg-al született, 10 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát. A triplázás, ami úgy-e 1 éves korra "meg kell legyen", majd másfél-két éves korára, ha meglesz.

Szerintem ráérsz még a hozzátáplálással, ha van mégg bőven tejed.-természetesen te döntessz.

2012. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem gond! a 300 g az majdnem 400, ami az alsó határ. gond akkor lenne, ha fogyott volna.

hogy álltok a mozgással? miket csinál már?

mit eszik egy nap?

2012. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

bocs, nem olvastam az apró betűs részt...

akkor megvan a kulcs: sokat mozog, nagyon kis sajtkukac, ezért nem hízik többet, mert lemozogja. enyém csak 6 hó után kezdett el forogni, és kutyázni csak 7 hótól.

most már tuti-tuti nincs baj :-)

ne kezdd még hozzátáplálni,várd ki a 6 hónapot. akkor se kezdd el, ha az orvos mondja, a legtöbbje nem szoptatáspárti.

2012. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes. Forog hasról hátra és hátról hasra, négykézláb kutyázik.
2012. júl. 25. 18:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ! Akkor nem aggódom :)
2012. júl. 25. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányom 1 éves korára duplázott. Én aggódtam, de rajtam kívül minden orvos nyugtatott, hogy minden rendben, van ilyen. Ő már 6 hósan felült, 8 hósan már kapaszkodva ment folyamatosan, mászott folyamatosan.

Ő is szopott 1 éves koráig, 6 hós korában tápláltam hozzá, bár nem sokat evett.

4250gr-al született.


17hós, 9600gr most, és még mindig nem aggódik senki. Már én sem. Jókedvű, jópofa, örökmozgó:)

2012. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper hírek, köszönöm, ment a zöld kéz mindenkinek!
2012. júl. 25. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!