Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni olyan anyukáktól, akiknél nyaki izomletapadás miatt gyógytornára vitték a gyerkőcöt. Nálatok teljesen elmúlt a probléma?

Figyelt kérdés

A tartásával semmi gond nincsen, abba is hagyhattuk a tornát. most kezd járni a fiam /egy éves/. a jobb lábfejét kifele tartja, úgy megy. a jobb oldalán volt az izomletapadás is.

Nem tapasztaltatok esetleg hasonlót? a tornász szerint ki fogja ezt nőni, és ahogy egyre magabiztosabban áll a lábára és helyezi rá a testsúlyt, majd elmúlik.

Én mégis aggódom ezen, szerintetek vigyem másik orvoshoz, vagy ortopédiára?


2009. aug. 21. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaza van a gyógytornásznak ezt ki fogja nőni. Ahogy áll és járni kezd, egyre erősödik majd a lába, kialakulnak a boltozatok és szépen beáll a a jobb lába is. Sokat legyetek mezítláb/zokniban egyenetlen talajon, kertben, fűben, játszótéren, homokozóban. Kerüld a kézen fogva járatást, max néha az egyik ujjadat nyújtsd neki oda.


Amikor már teljesen stabilan és önállóan jár és séta közben egyedül megy majd betonon, akkor válasszatok jó cipőt.

Belinkelek egy cikket a cipőkről, hátha segít:

[link]


Szépen el fog múlni ez az aszimmetria, szerintem fölösleges másik orvoshoz vinni, de ha meg akarod nyugtatni magad, akkor a cikkben lévő orvost tudom ajánlani!

2009. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm, megnyugodtam, hogy ugyanazt tanácsolod, amit a tornász is, és én is gondoltam. sokat van mindeféle terepen. nagyon szeret kapaszkodva sétálni, de akkor ezt mellőzni fogjuk. egyedül még csak bútorok mellett megy.

Köszönöm a segítségedet!

2009. aug. 21. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!