Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás kérdés? Kisfiam 15...

Altatás kérdés? Kisfiam 15 hónapos. Biztos én rontottam el valamit, de a mai napig úgy alszik el, ha a karomban álomba ringatom, csak utána tehetem le a kiságyba.

Figyelt kérdés
Próbáltam már sok mindent: lefekszem mellé, ülök mellette, simogatom, ringatom egy kicsit majd leteszem és otthagyom, ha sír visszamegyek, de semmi eredmény.A probléma, hogy úton van a kistesó, és egyre kevésbé bírom már. Hogy tudnám rászoktatni, hogy magától aludjon el, egyedül? A sírva hagyást nem szeretném.
2012. júl. 25. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A Suttogó c. könyv elég részletesen foglalkozik az altatással, érdemes lenne beszerezned.
2012. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Suttogót inkább hagyjuk :S Én tuti nem hagynám sírni!


Apa nem tudná átvenni az esti altatásokat? Nálunk bevált, sőt azóta már elalszik egyedül is. Ezek az apák tudnak valamit :)Az ölében van, amíg megissza az esti tejitalt, majd leteszi a kiságyába és alszik is.

Nekem mindig ringatni kellett.

2012. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan csináltam. Én is ölben altattam, pici kora óta. Ezt fokoztam azzal, hogy sétáltam is közben. Aztán úgy 15-16 hónaposan már igencsak nehéz volt. Először egy pár napig csak egy helyben állva ringatóztam vele. A következő az volt, hogy leültünk a pihenőszékbe és úgy ringattam el. (Mondtam a kisfiamnak, hogy már nagyfiú és nagyon nehéz, anya már nem bírja el, megértette.) Közben persze énekeltem, mert az kicsi kora óta a rituálé része. Szóval a fotelos altatás is ment jó pár napig. Aztán mondtam neki, hogy feküdjünk be az ágyba és úgy aludjunk el. Elsőre volt vagy egy óra, de végül elaludt. Aztán 40 perc, 20 perc. Mára már van olyan, hogy 10 perc alatt alszik is. Az ágyában egyedül elaludni még nem próbáltam, egyelőre örülök az eddigi sikereinknek. :)

Hidd el, az ilyen pici babák nagyon gyorsan meg tudnak szokni még új dolgokat, csak nem szabad feladni. Minden új módszernél nyavalygott, kicsit tiltakozott a fiam, de nem adtam fel. Következő nap újra úgy csináltuk. Aztán a 4. napon már ő kérte, hogy a fotelba, később pedig, hogy az ágyban aludjunk el.

Szerintem, ha kitartó vagy, meg lesz az eredménye! Sok sikert! :)

2012. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. válaszolótól kérdezném, olvasta-e a könyvet? Szerintem nem, ugyanis abban az írónő pont hogy nagyon elítéli és nagy hibának tartja a sírni hagyást.

Az a baj, hogy a Suttogóról túlnyomórészt azok mondanak itt kritikát, akik nem is olvasták, csak hallottak róla ezt-azt, többnyire valótlan állításokat. Nem mondom, hogy a könyvet szentírásként kell kezelni, de szerintem van benne nagyon sok jó módszer, és nagyon is tekintettel van a babák és kisgyerekek érzéseire, lelki fejlődésére.

2012. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvastam a könyvet és szerencsére csak kölcsön volt nálam, nem adtam ki érte pénzt. Ellenben van egy könyv, amit nyugodt szívvel ajánlok: Okosan nevelni tudni kell a címe.

Ez érdemes.

2012. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!