Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek el esti mesét...

Mikor kezdtetek el esti mesét olvasni a gyereketeknek, ha egyáltalán olvastok nekik?

Figyelt kérdés
Akik nem olvasnak, miért nem?

2012. júl. 25. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én olvastam már neki 1-2 éves korában is, de totál nem érdekelte, csak ellapozta a könyvet, úgyhogy akkor inkább csak a képeket nézegettük, vagy fejből találtam ki mesét, de arra sem figyelt. Olyan 3-4 éves kora között kezdte kimondottan lekötni a mesekönyv, azóta minden este, néha napközben is mesélek neki.
2012. júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves, mesemániás. Napközben olvasok neki, van, hogy 2 órát is. Este, mindig ugyanaz a mese már hónapok óta. Az ölemben ringatva mondom el neki József Attila Altatóját. Egyszerűen képtelen megunni.
2012. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8honapos kora ota imadja a konyveket, beul az olembe, vagy bekeredzkedik es meselni kell neki a kepekrol, neha fel oran keresztul is, ha nem tud elaludni akkor fekszik fogja feje felett a konyvet en meg mellete fekve mutogatom hogy mi van a kepen, esetleg egy rovid meset mondok hozza, most 9 hos
2012. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Többször is próbálkoztam vele, de végül elmúlt 2 éves, amikor érdekelni kezdte. Azóta nagy mesemániás ő is.
2012. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22 hónapos kora körül kezdte érdekelni, most 2 éves, és 3 mesét kér minden este.
2012. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könyvmániás az én kislányom is. :-) 2 éves, kb. 8-9 hónapos kóra óta érdeklik a könyvek, de olyan szinten, hogy 9 hónaposan már 2-3 könyv szövegét felismerte, amit ha elkezdtem neki fejből mondani, akkor ment és hozta a hozzávaló könyvet. Az egyik ilyen pl A vidám pöfivonat volt. Épp a napokban számoltam, most már 100 fölött van a könyveinek a száma. Rengeteg angol képeskönyve van, szerencsére van Angliában élő rokonom, ott ezekhez a könyvekhez fillérekért lehet hozzájutni használtan. Szuper jók.

Esti mesét változó, hogy igényel-e, mert napközben sokat foglalkozik a könyvekkel. Pár hétig volt egy nagy kedvence (Hova fut a kisvonat), amit este is kellett olvasni neki, most az utóbbi hetekben simán csak lefekszünk, pár perc múlva már alszik is.

2012. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!