Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tulajdonképpen mi az ekcéma?...

Tulajdonképpen mi az ekcéma? Hogyan kezelhető? Mitől van? Ki lehet belőle gyógyulni, vagy ez már így marad?

Figyelt kérdés
A kisbabám 3 hónapos. Kb. 3-4 hete teljesen kiszáradt, meg kipirosodott a bőre a haljatokban, pedig fürdetés előtt ezeket a területeket mindig beolajozom. Előtte gyönyörű volt a bőre. Érdekes, hogy a popsijával semmi gond, pedig előfordult velem többször is, hogy pelusozáskor elfelejtettem bekrémezni. A fején a koszmó is mostanában kezdett elterjedni olyannyira, hogy éjszaka véresre vakarta a fejét, úgy néz ki szegény, mint akin végigszántott egy gereblye. A gyerekorvos szerint ekcémás. Ha van valakinek tapasztalata, örülnék, ha megosztaná velem.
2008. máj. 6. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én babámnak is volt ekcémája. most 3 hónapos.Kb 1,5 hónappal ezelőtt.

1.Kerestem egy homeopátiás dokit(netről, beírtam a keresőbe, és aki a legközelebb található), adott egy alkati szert. Szerintem ez a legfontosabb.

2.Babé omega olajfürdetőt használunk (ezt eredetileg magamnak vettem, mert nekem is van allergiám meg ekcémám) + babé sampont(koszmó ellen is nagyon jó)Minden olcsó boltban kapható babápolási terméket likvidáltam.

3. Az étrendemből kiiktattam a tehéntej termékeket - homeos doki javaslatára - merthogy szoptatott baba, azt nem írtad az tied szopizik-e.

4. A babám bőre gyönyörű lett.

5. Ami még nagyon jó:tengeri sót a fürdővizébe.


A gyerekorvosokkal nincs jó tapasztalatom, a családban viszont sok sajnos az allergia és az ekcéma, de röviden ezek amik a legfontosabbak.

2008. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! Az én babám is anyatejes és azt elfelejtettem írni, hogy a gyerekorvos mondta, hogy hagyjam el a tejtermékeket. Mégegyszer nagyon köszönöm a jótanácsokat, elkezdem őket alkalmazni, remélem hamar rendbe jövünk.
2008. máj. 7. 08:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is, és a gyerekeim is ekcémásak, jókat írt az első válaszoló, annyit tennék hozzá, hogy nagyon fontos a hidratálás! De nem zsíros krémmel, mert az nem szívódik be, inkább vizes alapú géleket érdemes venni, a Babé termékek közt vannak nagyon jó testápolók is.

Nyáron általában javul a helyzet, a napsütés hatására.

Serdülőkorban sokan kinövik, nekem fémallergia formában maradt vissza sajnos.

2008. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!