Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megoldani:...

Hogyan lehet megoldani: nagymama mindent hagy a gyereknek, hiába beszélünk vele?

Figyelt kérdés

Anyósom mindent hagy a gyereknek, és ezzel rossz irányba tereli. Én szeretném tisztességesen nevelni a gyermekemet, a saját (normális) elveim szerint. Mit tegyek?

Pl. tömi állandóan a gyereket keksszel, meg se kérdezi, hogy adhat-e neki. Ráadásul vacsora előtt. És mindezt úgy, hogy fogja az ölében a gyereket, a kekszes zacskót, a gyerek veszi ki a kekszeket, beleharap, aztán eldobja. Már 3 keksszel is ezt csinálta, mire észrevettem, és rászóltam, hogy max. 1-et ehet, és azt is szépen. Erre anyósom azt mondta, hogy én a nagyi vagyok, én mindent hagyok az unokámnak, ha a fejemet üti, azt is hagyom.

Ha rokonság jön hozzánk, pl. a dédiék (akik 3 havonta látják a babámat), akkor neki is jönnie kell, nem érti meg, ha szólok neki, hogy most legyenek csak a dédiék itt. És állandóan kisajátítja a babámat az anyósom. Más kezében, közelében nem lehet. Pedig anyósom heti 3-4x találkozik vele, hétvégét is állandóan együtt töltjük.

Én ezt nem értem, neki semmi sem elég? Oké, szereti az unokáját, ez szuper, de talán élni kellene hagyni engem is, meg a többi rokont, barátot is odaengedni a babámhoz.

Én vagyok nagyon vaskalapos?

De érdekes módon apósomnak nincsenek ilyen megnyilvánulásai, és a szüleim is nagyon ügyes nagyszülők.

Miért kell anyósomnak így viselkednie? Ez már mindig így marad? Rosszabb lesz?

Szerettem az anyósomat, de már egyre kevésbé viselem el.

Ja, és persze, mi (férjem+én) nem számítunk. Csak az unokához jön át, csak akkor, ha ébren van.


2009. júl. 16. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már beszéltem volna vele többször szépen, én bizony nem hagynám, hogy bármit tegyen a gyerekeimmel, hátha attól magához tér. Most is megteszem, hogy ha nem úgy nyúlnak hozzá, én bizony kiveszem a kezükből (anyuából is), vagy rájuk szólok erősen, hogy most ne nyúljon hozzá, ne vegye ki a járókából.. .stb. Persze ezzel azt is elveszted, hogy segit és hogy számithatsz rá esetleg a későbbiekben, de én sajnos elég önfejű vagyok ilyenekben.
2009. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ilyen "én mindent megengedek" sajnos mindig probléma!Nem értem én sem,hogy miért nem lehet kicsit a háttérben mozogni,nekik is voltak gyerekeik!Ő most az enyém és én még anyukámra is rászólnék,ha nem tartja be a nevelési elveimet!Ha az ő fejét ütheti,az enyémet is fogja,ha ott ehet kekszet akkor tőlem is követelni fogja!

Vagy később majd hozzá menekül,mert ott mindent szabad,otthon pedig nem!

Lehet,hogy ez a céljuk?

2009. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a megoldás: vagy elfogadja a szülők nevelési elveit és betartja, még ha nem is ért egyet vele, vagy nem jön be és a gyerek se megy hozzá.

Nálunk ez elég határozottan értésükre lett adva, nincs is gond senkivel...

Nagylányom (3,5 éves már) elmehetne akár pár napra/egy hétre nagymamihoz, de nem engedjük, mert nagymami fejére nő a gyerek, nem tud fegyelmet tartani, nem fogad nagyon szót neki a gyerek. Mondtuk már neki, hogy legyen erélyesebb, de nem tud/nem akar. Nekem mindegy, akkor nem megy a gyerek... Nekem annyit nem ér meg, hogy pár napig ott a gyerek aztán amikor hazajön, nekem kell visszaszoktatnom a gyereket a normális viselkedésre, én veszekedjek vele napokig? Férjem maximálisan egyetért és ő közli mamával a végeredményt.

Úgyhogy ez nálatok is ilyen egyszerű, csak ki kell nyitnod a szádat és VILÁGOSAN elmondani neki, mit akarsz.

2009. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor ezt mondja az anyósod, hogy én a nagyi vagyok, én adok kekszet, te meg mondd azt, hogy te meg az anyja vagy és ha te azt mondod, hogy nem ehet kekszet, akkor nem ehet és kész. Hívd fel nyomatékosan a figyelmét, hogy TE vagy az anyja.

És ha a dédiék mennek, neki ne szóljatok. Vagy vedd ki a kezéből a babát és nyomd a dédi kezébe, valam ifrappáns mondattal, hogy ugya unod már, kisbabám, hogy folyton a nagyit kell bámulnod? vagy valami.

Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön!

2009. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!