Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesen szokott rá a...

Másfél évesen szokott rá a fiam az együtt alvásra, hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Sosem aludt velünk, de most rokonoknál voltunk 1 hetet, és ott nem tudott elaludni az idegen környezetben, nem saját ágy, stb. Ezért bent maradtunk vele, kicsit nyöszörgött, de elaludt. Éjjel nem tudtuk visszaaltatni, ezért átjött hozzánk. Most itthon nappal nem hajlandó elaludni, de úgy sem, ha bent maradunk a szobájában, csak ordít. A nagyágyunkon együtt szépen elalszik, de én ezt nem szeretném. Eddig olyan jól ment 4 hónapos kora óta egyedül, hogyan szoktassam vissza erre?
2012. júl. 26. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd be a kiságyba mikor alvásidő van!
2012. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó válasz, de ezek szerint nem voltam egyértelmű...

Beteszem a kiságyba, és sír, majdnem ájulásig üvölt. ha bemegyünk, akkor is sír, és nyújtózkodik, hogy vegyük ki. Kézben nem alszik, le akar menni. Letesszük a földre, megy a hálónkba a nagyágyra, és odarángat minket.

Ha visszatesszük a sajátjába, sír. De nem az az egyszerű sirdogálás, amiről tudnám, hogy 3 perc és beletörődik a maradásba, ha kijövök, hanem a torkaszakadtából visítás, üvöltés, könnyezés.

2012. júl. 26. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem akarod hogy veletek aludjon, és erős vagy, akkor este alaposan elfárasztod, sok játék nagy séta, majd beteszed az ágyába és otthagyod. Kicsit hagyod sírni, majd bemész vigasztalni, megmondod, hogy itt vagy a másik szobában, és vigyázol rá. Ismét otthagyod, és ezt játszod ameddig el nem alszik. Pár nap és újra rend lesz. Ha gyenge vagy mint én voltam, akkor veletek alszik, vagyis inkább köztetek. A lányom három és fél éves, és még mindig nem alszik egyedül. Mindenféle módszerrel próbálkozunk kitenni őt. Hatalmas hiba volt részemről hogy közénk engedtem. A kisfiammal nem követem el ezt a hibát, és kitartó leszek, nem engedem egyszer sem hogy velünk aludjon!

2012. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be az ágyábaés feküdj le az ágya mellé a földre..sirni fog meg felállni 25 ször..nem kell vissza fektetni csak maradj ott fekve dugd be a kezed a rácson..lehet mutatványozni fog meg dumálni de előbb utóbb elalszik..a szivosabb babák akár 2 óráig is probálják az első nap asirok,hisztizek,nevetek,dumálok,ugrálok kombinációt hogy kihozzon a sodrodbol és akkor már kész is, bumm meg lett az akarata..igy bár nem egyedül fog elaludni de hidd el a legminimálisabb sirással meguszhatod..és nem kell vele aludni!csak feküdj ott..halálos nyugalmat sugározz akkor is ha a hajad tépnéd..ha feláll majd lefekszik..probáld ki! remélem nálad is bejön!
2012. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Igen, ma így elaludt viszonylag hamar (? 20-30 perc), hogy az apja feküdt az ágya mellett és úgy csinált, mintha aludna. És innen van tovább abba az irányba, hogy bent se kelljen maradni?
2012. júl. 26. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!