Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-18 hónapos KEVESET evő...

15-18 hónapos KEVESET evő babák anyukái, mennyi a babátok napi adagja?

Figyelt kérdés
Mikor mennyi ételt eszik? Mekkora a babád (cm, kg)?
2012. jún. 23. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Soha nem mértem, annyit eszik, amennyi jólesik neki. Aggódtam a súlya, mérete miatt, orvosnál is jártuk, megnyugtattak, hogy egészséges.

Így nem stresszelek azon, hogy mennyit eszik.

Valamikor 6 kanállal, van amikor szinte semmit, van amikor zabikál.

9,4kg, 76cm, 16hós, kislány.

2012. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17 hónapos, 10 kg, 79 cm a kisfiam, koraszülött volt. Amióta nagy a meleg, kevesebbet eszik, de egyébként sem nagy evő. Előfordul, hogy megeszik 2 dl körüli főzeléket, de ma pl a tyúkhúslevesből evett kb 3 falat húst, és 5-6 kanál levest tésztával, répával együtt. A reggeli, vacsora adagja kb fél szelet felvágott, fél kockasajt, és mondjuk 1/4 zsemle. Az sem sok. Joghurtot nagyon szereti, ebben a melegben jólesik neki, minden nap kér. Tegnap uzsonnára evett egy doboz joghurtot, és elmajszolt nagy nehezen egy darab babapiskótát hozzá. A gyümölcs nagyon megy, egy banán, vagy egy alma lecsúszik tízóraira-uzsonnára. Szereti még a tejberizst, tejbegrízt, de abból is szerintem fél-1 dl körül eszik meg egyszerre. Úgy vettem észre, jobban szereti a hideg, mint a főtt ételeket. Ja, és kenyér mániás, tehát ha csak üres kenyér lenne itthon, azzal is boldogan ellenne egész nap. :)
2012. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fazekas Dóra válasza:
Az én kisfiam 15 hónapos, eddig küzdöttünk, mert mindig soványnak tartotta a gyerekorvos, most 9000 gr és 79 cm. Nagyon keveset eszik, alig lehet pár kanál ételt megetetni vele, viszont most rájöttem egy trükkre, van egy mese amit nagyon szeret és evésnél mindig megkapja, így hajlandó enni,kb. 160-180 ml főzeléket eszik meg, a leveset viszont nagyon szereti ebből is egy kis gyerek tányérnyit eszik meg. Párizsi, és virsli. Tudom a mesével enni nem túl jó,de így legalább működik. Ja és napi négyszer eszik, ebből van amikor (uzsonna) csak gyümölcsöt.
2012. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom15 hónapos most hogy,ilyen meleg van éphogy csak csipeget.Inkább a cici kell neki most 12kg.80cm
2012. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!