Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti csillapítjátok a 37,2 vagy...

Ti csillapítjátok a 37,2 vagy 37,3 fokos hőemelkedést (már ez a levont érték) 5hós babánál?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mivel, és milyen adagolásban?
2012. júl. 28. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Semmivel, hőemelkedést nem kell csillapítani, 38 fok felett kell elkezdeni lázat csillapítani.
2012. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Viburcol kuppal Én szoktam mert az Én fiam olyan ha amint észre veszem hogy hőemelkedése van és nem teszek semmit kb 2 óra mulva nagyon nehezen lehuzható 39 feletti láza lesz..Én ezért szoktam "elcsipni" időben egy ilyen kuppal...
2012. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
38,5 alatt nem csillapítom!
2012. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem!!! Semmiképp, hisz akkor az immunrendszere dolog nélkül marad és nem fejlődik ki rendesen.
2012. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a hőt még nem, várok vele kicsit. (Bár már nem babák a fiaim)De nem szokott elmúlni, hanem megy fölfelé. De hagyom kicsit hagy tombolja ki magát a láz,mert az kell! Ha csillapítom akkor Nurofen szirupot adok annyi ml-t amennyi a dobozon van feltüntetve.
2012. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Nekem 3 lányom van, mindegyiknél csillapítom a hőemelkedéstől kezdődően az első perctől kezdve. Először csak fél kúppal a kicsinél, majd figyelem, hogy hogy alakul.

Persze, én is tudom, hogy elvileg nem szabadna, de minek idegesítsem magam egész éjszaka, és nézegessem, hogy vajon elérte e már a bűvös határt.

Én bizony oltás után is egyből fél kúppal indítok és le van a gond.

Nekem nem hiányzik egy 40 fokos láz, sem egy lázgörcs, stb.

Az pedig, hogy nem fejlődik ki az immunrendszere, egy baromság. A legnagyobb gyerekem 15 éves, szinte soha semmi baja, stramm, alig beteg néha és nem is volt beteges kiskorában sem, pedig ugyanúgy hőemelkedésénél megkapta a gyógyszert.


Mindenki a belátása szerint gyógyít, én a "biztosra" megyek, ha lehet, nem engedem felszökni a lázat semeddig.


Én gyógyszerpárti vagyok, nem próbálkozom homeopátiával sem hetekig, beadom az antibiotikumot a gyereknek ha beteg és 1 hét múlva mehet újból suliba, szemben sokakkal, akik hetekig kínlódnak.


Tudom, hogy le leszek hurrogva, de nekem ez az álláspontom.

2012. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 37,5 felett kezdem el. Nurofennel indítok. Ha makacs a láz, és bőven 38 fölé megy, akkor jön a Germicid kúp, hűtőfürdő.
2012. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem csillapítom, csak a lázat kell.
2012. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem, mert a láz nem betegség, csak egy tünet, hogy valami kórokozóval felvette a harcot a szervezet. Ezért, ha elveszem a "fegyverét", vagyis lecsökkentem a test hőmérsékletét, a kórokozók zavartalanul tudnak ügyködni.

Szóval nem zavarok bele ebbe a harcba, csak akkor, ha már szükséges, vagyis kb. 38,2 felett.

Ja és nem végbélben mérem a hőmérsékletet, hanem van fülhőmérőnk, így arra fel sem ébrednek a gyerekeink...

2012. júl. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Én személy szerint csillapítom, mivel az orvos is ezt tanácsolta nekem, védőoltások után is egy fél kúpot javasol. Kíváncsi voltam, kinek mi vált be, ki hogy szokta.
2012. júl. 29. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!