Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran lehet megkakilt...

Milyen gyakran lehet megkakiltatni a babót?

Figyelt kérdés

A 12 napos kisfiam tegnap (egy átaludt éjszaka + 2 etetés után) nem tudott kakilni, ezért nagyon fájt a pocakja. Amikor erre rájöttünk megkakiltattuk.

A széklete híg volt, ezért nem nagyon értem miért nem tudott magától kakilni.

Eddig nem volt ilyen gondunk.

Sajnos nagyon bántják a szelek is, és az hogy nem tudott kakilni magától az még jobban fájhatott neki :(


2009. júl. 17. 09:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Megjegyzem ez volt az első hőmérőzése, és nem szeretném "rászoktatni", nehogy a későbbiekben székelési problémái legyenek.
2009. júl. 17. 09:17
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes baba akkor több nap is eltelhet hogy nem kakil. Ilyen pici babánál nem nagyon szabad közbeavatkozni.

5hetes koruk után változik a széklet mennyisége,állaga és gyakorisága. Szerintem hagyjátok békén a hátsó felét,ne hőmérőzzétek,főleg ne 1nap után.Nem kötelező neki minden nap telerakni a pelust.Van aki így tesz,de például az én kislányomnál is előfordult hogy nem kakilt 2-3napig ennyi idősen.Hasfájás nagyon sok babánál van,aki rendesen kakil annál is.Majd idővel kinövi,általában 3hós koruk körül. Addíg van pár módja a segítségnek, infacol, espumisam, papaverin... a gyógyszertárban segítenek. Tologassad a lábát a pocakjához,hogy tudjon pukizni,masszírozd a hasát(sangita.hu oldalon van kép és letölthető tartalom).

2009. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem a pocija fájt inkább, illetve a levegő nem tudott kijönni. Ha fáj a pocakja, nem mindenesetben a nem-kakilás miatt van, inkább a levegő miatt. Anyatejes babáknál nem is gond, ha nem minden nap van kaki, sőt, van, hogy 4-5 napig semmi.

Próbáld ki az Espumisant, vagy az Infacolt, bármelyikkel kezdheted, mert mindenkinél más válik be, ezek segítenek megoldani a büfi-puki problémákat. Büfizni tud a babád szopi után? Ha nem, az is gond lehet.

8 hós anyuka

2009. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az infacolt már használjuk.

A kakiltatás után végre megnyugodott és el tudott eludni.

Addig szinte egyfolytában sírt és nem tudott elaludni.

Ezért gondoltam, azt, hogy a hőmérőzés segített neki.

Ja és a büfizés valóban nem túl sikeres nála.

2009. júl. 17. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ilyen picinek ezt a módszert egyátalán nem szabadna alkalmazni, főleg, ha anyatejes. Még nagyobbaknak is csak akkor, ha minden kötél szakad. Ilyenkor teljesen természetes a hasfájás, mégha nem is legkellemesebb neked és a babának, de hidd el, nem tart örökké. Ez is egy szükséges rossz, ami el fog múlni és pillanatnyilag a babád egészséges bélműködésének kialakulását szolgálja. Akár tovább is tarthat a hasfájós korszak emiatt. Inkább alkalmazz babamasszázst, büfiztest sűrűbben, melegítsd a pocakját cseresznyemag párnával, hidd el többet segít, mint amit most csinálsz.

Boldog babázást!

2009. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is nagyon hasfájosók voltunk és kipróbáltunk mindent. Az infacoltól a hasmelegítésig. Mikor e miatt levittem a dokihoz azt javasolta vegyek neki szélcsövet. A patikában megkapod. Napi 2-3 alkalommal használd csak és tényleg csak akkor ha már nagyon szenved szegény. Kitartás!
2009. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kislányom is nagyon nehezen büfizett. Próbáld meg hogy kaja után egy kicsit büfizteted,ha nem jön akkor tedd le hanyatt pár percre,majd vedd fel és paskold a fenekét hogy egy kicsit fel-le mozogjon. Olyankor szokta a lányom azt a hangot kiadni mintha sört ivott volna... :o)

Nekünk ez sokat segített,de sajnos 4hós elmúlt mire megszünt a hasfájás. Jók a homeós szerek is,a második hótol adtam és napi 1alkalommal fájt csak a hasa és sokkal kevesebb ideig. Esetleg írj privit és ha tudok segítek.

2009. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, az én babám sem tudott büfizni az elején. Meg fogja tanulni, illetve megérik az emésztőrendszere, utána nem lesz gond. Sajnos ezt az első időszakot túl kell élni, utána jobb lesz. Szerintem a kakival kijöttek a gázok is amikor hőmérőzted, így megnyugodott, de nem jó, ha hőmérőzöd. Válts Espumisanra, nálunk az jobban használt, mint az Infacol.
2009. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!