Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 napos babámat felébresszem,...

17 napos babámat felébresszem, ha már több, mint 4 órája alszik és egyébként kb 3óránként eszik? Éjszaka szokott 5órát is aludni, de nappal nem kellene ébresztenem?

Figyelt kérdés
2008. máj. 7. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén aludni... ő tudja, hogy éhes-e? De figyelj rá, mert bármikor felébredhet, és akkor tuti éhes lesz.
2008. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kövezzenek meg érte, de én felébresztettem. A gyerekorvosom is az igény szerinti szoptatás híve, de azt mondta, hogy 6 hetes koráig ne hagyjam napközben tovább aludni, ha már 3 órája nem evett. Még olyan picik, hogy függetlenül attól, hogy a szervezetüknek szüksége van a tejcsire nem biztos, hogy felébrednek. Természetesen ez az éjszakára nem igaz. És nem stopperral álltam mellette, de 4-5 órát nem hagytam aludni. Egyébként ilyen pici korban még könnyen visszaalszanak, pláne, ha teli a pocak.
2008. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi biza nem ébresztjük fel, pedig két hetesen többször is aludt akár 6 óráig, 3 hetesen már mintha kezdett volna kialakulni a 3-4 óránkénti alvás majd evés. No de mindannak ellenére, hogy hagyjuk aludni akár 5-6 órát mégis szépen nő és fejlődik. Amúgy mi úgy döntöttünk, hogy csak akkor ébresztjük fel ha úgy tűnik átalussza az esti fürdetést, mert párszor megjártuk, hogy nem tudtunk fürdetni mert 9-10 helyett 12 után ébredt. No de azóta nem aludta át a fürdetés időpontját így még nem kellett ébresztenünk. Főleg ha éjszaka aluszik 5 órát szerintem hagyjátok, mert neked is jól jön a pihenés, ráadásul a korházban nálunk már szoktatták a 6 órás alvásra éjszaka és azt is tanácsolták nekünk, ha itthon majd felébred és enni kér, akkor ne tegyük tisztába meg semmi fény meg hangoskodás, csak szopi és utána vissza aludni.
2008. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha alszik, akkor soha ne keltsd fel.Neki ennyi szüksége van alvásra.Nem baj, hogy nem pont 3, óránként eszik.Örülj neki és befog állni lassan 4 órás etetésre.Hadd aludjon ekkor nőnek nagyra!!
2008. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem hat hónapos a fiam, de azért öt órát nem hagynám aludni. Neki már kialakult a napirendje, nem szereti ő se a csúszást. Egy 17 napos babánál ez még nagyon labilis, de az egész kis szervezete az, én öt óra után felkelteném, a gyerekorvosom is így tanácsolta.
2008. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer kipróbáltam az ébresztést, és a babám nem akart enni, hiába telt el már 5 óra. Sztem tök értelmetlen az ébresztés, kiváve, ha elhúzódó sárgasága van, vagy kis súllyal született.
2008. máj. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!