Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhet egy 2-3 hós...

Mi történhet egy 2-3 hós babával, ha kézben fogjuk, anélkül hogy megtámasztanánk a kezünkkel a hátát, és véletlen hátravágja magát?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Kitörhet a nyaka, vagy a háta
2012. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
ja, "csak" ennyi.....
2012. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De meghalhat? Vagy lebénulhat?
2012. júl. 30. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen, lebénulhat, de meg is halhat
2012. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Atroposz ***** válasza:

[link]

[link]


Gondolom árt a gerincének,beverheti a fejét stb

2012. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tehát az öledbe ülteted úgy, hogy nem fogod? 2-3 hós babát? Jézus, remélem csak elméleti kérdés!


igen, jól írja az első, kitörheti a nyakát, gerincét is akár, ugyanis neki még nem izmos a háta, nincs mi megtámassza a gerincét! de akár egy ideg is elpattanhat, de mondjuk ha csak ül és nem vágja hátra magát, már attól károsodhat úgy a gerince, hogy majd sántítani fog vagy 40 évesen botra lesz szüksége mert elgörbül

2012. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy elméleti a kérdés, eszem ágában sincs, mindig támasztom Neki, meg akinek odaadom, h fogja, annak is a lelkére kötöm, h el ne engedje a hátát!

De amúgy nem ültetve gondoltam, hanem mondjuk mászkálni vele, és csak a kis popsija alatt van a karom. De úgy is mindig fogom, nagyon féltem, pedig már nagyon ügyesen tartja magát, de akkor is..

2012. júl. 30. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Velünk egyszer fordult elő ilyen 3 hónapos korában. Elengedtem az egyik kezemmel (amelyikkel a hátát tartottam) hogy odébb rakjam a szoptatós párnát és hátravágta magát. Ösztönösen nem rántottam vissza hanem hagytam "zuhanni" és egy határozott mozdulattal alányultam és elkaptam a tenyeremmel és az alkarommal. Így a feje a tenyeremben landolt de a nyaka is ki volt támasztva a csuklómmal ill. a gerince végig az alkarommal. Nem történt semmi baj az ijedtségen kívül.
2012. júl. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobbik éppen le készült esni az etetőszékről, nyúltam felé, így nem támasztottam megfelelően a 2 hónapos kicsimet. Kicsúszott a kezemből, szerencsére hasra, így "csak" a combcsontja tört el, 2 hét kórház és 2 hét medencegipsz után tökéletesen meggyógyult. Inkább bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha hanyatt esik.

Vigyázzatok nagyon a babáitokra!

2012. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!