Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás mikortól?

Hozzátáplálás mikortól?

Figyelt kérdés
Ma az anyósom felvetette, hogy lassan 3 hónapos lesz a fiam, elkezdhetném a hozzátáplálást( még csak 2 hónapos), mert az xy nevű szomszédja, akkor kezdte el.A fiam anyatejes és én nem szeretnék még semmi mást adni neki, míg a tejemmel elegendő számára.Más mikor kezdte el?
2012. júl. 30. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan.
2012. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
4 hónaposan már elkezdheted gyümölccsel.
2012. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha elkezdem, akkor egy-két kanállal kezdjem.
2012. júl. 30. 15:21
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha szépen fejlődik, és a kakival sincs gond, akkor semmi szüksége 6 hónapos kor alatt a hozzátáplálásra (sőt, van akinél ez még jobban kitolódik, mert még nem érett rá). Régen valóban már nagyon hamar hozzátápláltak, de ott azért, mert az anyáknak korán vissza kellett menniük dolgozni, és problémás volt a szoptatás megoldása. Féléves kor alatt, ha minden rendben, ne táplálj hozzá!
2012. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónapos koráig szoptattam a babámat, igaz egyszer (kb. 5 hósan) megpróbáltam neki egy kiskanál almát adni, nem kellett neki, így nem erőltettem.
2012. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan kezdtük, asztmás a kislányom és a pulmonológus nagyon hangsúlyozta a fél évig tartó kizárólagos szoptatás fontosságát, nála főleg. Sokáig, kb. 10 hónapos koráig csak kóstolgatott, azóta mindent megeszik, amit ehet, elég szép adagokat, a héten lesz 1 éves.

Asztma nélkül sem kezdtem volna hamarabb.

2012. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2012. júl. 30. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, régen valóban korábban kezdték a hozzátáplálást. Anyukám mondja nekem mindig, hogy én ennyi idősen már...

Az én Kisfiam 4 hós múlt, csak anyatejes, és szerencsére elég Neki, de már kóstoltattam vele pár dolgot. Én sem akartam 6 hós kora előtt mást adni, de eddig is mindig az ösztöneimre hallgattam, most is azt tettem. Két evés között kapott egyszer nagyon keveset, csak megnyalta, hogy azért szokja az ízeket, meg kíváncsi is, nyúl a kaja felé. Adtam neki már sárgarépát, barackot, meg a sárgadinnye levét szopogatta. Ízlett Neki :)

2012. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bőven elég 6 hónapos korban elkezdeni a kóstoltatást. De nagyon sok baba még ekkor sem érett rá. Ilyenkor nem kell erőltetni.

Pl. az én babám 8 hónapos koráig nem fogadott el semmit, nem is erőltettem. Aztán egyszer csak belenyúlt a tányéromba, és egyedül el kezdett falatozni. :D Mint utólag kiderült, ez az igény szerinti hozzátáplálás (BLW-módszer).

a következő babánál már tudatosan ezt az elvet fogom követni. :)

2012. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Az én Kisfiam is tegnap belenyúlt a tányéromba, de nem hagytam, hogy lenyalja a kezét. Pörköltet ettem tésztával :)
2012. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!