Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a közvetlen fogzás előtti napoknak? A nyugtalan alvás hozzátartozik?

Figyelt kérdés
Este 7kor szoktam fürdetni, lefektetni 5 hósomat, most fél 9 van, és már negyedszer ébred. De 2-3 napja már ilyen rosszul alszik nappal is. Ha alszik, kb. 10-15 percet, majd fel is ébred. Éjjel pedig a szokásos 2 helyett tegnap is 5ször ébredtünk .Sírni nem igazán sír, inkább csak panaszkodva nyöszörög, h nem tud visszaaludni egyedül.
2012. júl. 30. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, vagy a melegtől, a napokban erre fele nagyon meleg volt, még én is nagy "hiszti" után tudtam elaludni :)

Nézd meg az ínyét(tarts oda valami ennivalót, hogy kinyissa a száját) és ha fehér/piros akkor jön a foga. Adj neki napközben rágókát, ha eddig azzal nem játszott, vannak jók amiket ha beraksz a hűtőbe pár percre akkor a folyadék benne sokáig hűti az ínyét. Vagy figyeld meg, ha sokat rág kemény dolgokat akkor tuti a foga jön!

2012. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na igen, sztem is a foga jön, de ez már a célvonal előtti állapot, vagy még hetekig kínlódhatunk vele ? Közvetlen jele van a fogásnak?
2012. júl. 30. 20:34
 3/10 A kérdező kommentje:
mármint az áttörésnek
2012. júl. 30. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:

egyik gyerekemnél sem volt "jele" h áttört a foga

egyszer csak éreztem h bizony szúr a innye szopinál :-)

2012. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát ezt így nem tudom megmondani.

Az egyik ujjaddal tapogasd végig az ínyét, ha valahol kidomborodik vagy keményebb akkor már nem sok van hátra, csak akkor tényleg használjatok rágókát, vagy bármit amit tud rágni, jól is esik neki meg hamarabb átszúrja a foga az ínyét.

16 vagyok nekem tegnap jött ki (hála istennek az utolsó) bölcsességfogam, hát eléggé rossz érzés, el tudom képzelni szegény picik mit éreznek. Én ilyenkor direkt valami keményet eszek, és ott rágok.

Öcsémnél is csak annyit vettem észre hogy mindig hozzákoccan valami a kanálhoz mikor etetem, akkor néztem meg és a kis fogának a "recéje" már látszott elöl :)

2012. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gabszem ***** válasza:
Nálunk a nappali alvásba nem kavar be, de ha éjjel letesszük aludni többször is megébred, felsír, van hogy nagyon keservesen. Tegnap éjszaka pl . többször is át kellett hozzá menni mert felsírt. Ha fogzik akkor azt már látnod kell, duzzadt piros íny, látszik már esetleg a fog domborulata az ínyen.
2012. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak minden fognál kipirosodott a popsija.Étvágytalan volt csak a tápszert fogadta el.
2012. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak elkeseríteni, de fiam már onnantól kezdve rosszul aludt eleinte, mikor el kezdtek mocorogni a fogai. ...ez nálunk sajnos hetekig tartott :( Most 16 hónapos, és már tényleg csak az áttörés előtti 1-2 éjjelen vannak nyűgösebb szakaszok.


Nálunk így volt, nálatok hátha nem így lesz.

2012. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, kidomborodás már van egy ideje. :)

Tiszta zombi vagyok. Ma éjjel kb. 10-12szer ébredtünk.

2012. júl. 31. 06:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Én onnan tudom, hogy jön a foga, hogy éjjel 3-4 alkalommal felsír és be kell mennem hozzá. Ilyenkor ha több éjszaka ezt csinálja akkor adok neki fájdalomcsillapítót. Akkor alszunk mind a ketten egy jót. Minden éjjel nem adom, mert volt, hogy két hétig is rosszul aludtunk, csak akkor ha már zombi voltam. Most egy hete nagyon jól alszik, viszont tegnap megint kezdődött, szóval valószínű jön a következő fog:))))
2012. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!