Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátoknak külön...

9 hónapos babátoknak külön főztök? Én igen és hallgatok miatta.

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos.

Már több helyről is megkaptam, hogy nyugodtan ehetné már azt amit mi.


Neki még külön főzök.

Persze nem minden nap, egyszerre több adagot és fagyasztom.

Mindig változatosan eszik, többfélét.

ESzik tojás mentes tésztát, rizst, csirke és disznó húst.

Karfiol kivételével szinte minden zöldsége.

Aprómagvas gyümölcsöket sem kap (eper, málna)

Mézet sem adok neki.

Tejtermékeket a bizonyított tejallergia miatt nem kaphat.

NAponta még 3-4X szopik!


Szóval az allergia miatt fokozottan figyelek az etetésre, de már a mamák, dédik, szomszédok is mondják, hogy adhatnék neki szinte mindent.


Nektek mi a véleményetek?

Túlizgulom, aggódom és tényleg nagyon figyelek, lazábra kellene vennem?


Ti, hogyan mivel etetitek a 9 hóbapos babátokat?


2012. júl. 31. 21:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az utolsó két válaszolónak!

Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket!

Én is maximálisan ezen a véleményen vagyok, csak úgy látom mi vagyunk kevesebben és inkább hallgatok...ahogy a kérdésem címében is írtam.


Bízom benne, hoy nem lesz válogatós.

Ő is szívesen fogadja az új ízeket, eddig csak a sütőtökkel volt gondja :)


Szívesen, lelkesen főzök neki, főleg így, hogy jóízűen eszi!

2012. júl. 31. 21:55
 12/25 anonim ***** válasza:
53%

Ne aggódj, jól csinálod, illetve nem vagy elkésve semmivel!

Az én lányom 11 hónapos. Szerencsére nincs semmilyen allergiája, én mégis külön főzök neki. Minden zöldséget eszik, amit lehet, de még csak 2 foga van, öklendezik, ha darabosat kap, max. 1-1 falat erejéig, de egy komplett ebéd nem menne darabosan. Rakott krumpli pedig hogy nézne ki turmixolva... Én is lassan haladok a fog miatt.

Tényleg nehéz lehet összeállítani a menüjét úgy, hogy változatos is legyen.

2012. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

...bocsánat, az utolsó három válaszolónak köszönöm!!


Természetesen a többi válaszoló véleméynét is elfogadom, de ne haragudjatok meg miatta: nem értek egyet veletek.


Tényleg abban van az igazság, hog ymindenki tegyen saját belátása szerint és úgy ahogy ő azt a legjobbnak tartja.

Mert ugye mindenki alegjobbat szeretné adni a babájának.

Van akinek ez a rakott krumpli van akinek a házilag készített csirkemell-meggy-rizs kombinációja.

Az én babámnak ez a kedvence :)

2012. júl. 31. 21:59
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj,nem kiforgatni szeretném a szavaidat,de azt veszem ki a szavaidból,hogy a magyaros fűszerezést,csak azért,hogy a Babád ehessen belőle,nem hanyagolod?

Tényleg nem kötekedésből!!!

Kevesebb fűszerrel a magyaros ételeket is a kicsi elé lehet rakni.

Tényleg nem kötekedni akarok,vagy Rád erőltetni olyat,amit nem szeretnél,csupán leírtam,hogy így is lehet.

Egyébként az együtt étkezésnek fontos szerepe van,ennyi idősen gondolom már Veletek eszik egy asztalnál... Nem buta,már a 9 hónapos is látja,hogy a Ti tányérotokban más van...

Nagyon fűszereset nem ehet 2 éves korig.Akkor 2 éves koráig külön főzöl majd Neki (ha nem nézzük az allergiát)?

Mellesleg nem írtad fent,csak hogy tejallergiája van.


No,tényleg nem kötekedésből írtam amit írtam,Te döntöd el,hogy mikor mit adsz a gyerkőcödnek,Te vagy az Anyukája!!

Elfogadom,ha máshogy gondolod-nem is az én dolgom,hogy ki mikor mit ad a gyermekének!! (Azért írtam amit írtam,hogy lásd,máshogy is lehet.)


Off: Örülök,hogy kulturált emberek hozzá szólásait olvashattam,és a két "tábor" nem kezdte egymást szidni :-)


További szép estét Mindenkinek!! :-)


Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Természetesen tudnám hanyagolni az erősebb fűszerezést, de még úgy sem adnám a kicsinek azokat az ételeket amiket mi eszünk.

.

Reggeli-ebéd-vacsi mindig együtt eszünk. Tízóraizni, uzsizni egyedül (illetve természetesen ott vagyok, etetem) mivel mi max. 3x eszünk.


Igaz csak tejallergiája van, de ez miatt fokozottaban kell ügyelni más allergizáló ételekre is, mint írtam pl. tojás, hal (bár azt mondják halat csak egy éves kor után lehet) nehogy azok is gondot okozzanak.


Kapott már házi sütésű kenyeret a kezébe.


Nem az a fajta anyuka vagyok ám aki csak BIO piacon vásárol és soha, de soha nem ad üveges kaját a kicsinek, mert CSAK azt egye amit én főzök neki.

Ha utazunk, jövünk-megyünk üvegeset kap, azt is megeszi nincs vele baja.


Annak én is örülök, hogy nem "estünk egymásnak"


:)


Köszönöm a véleményedet és gratulálok a 4 gyerkőchöz!

2012. júl. 31. 22:26
 16/25 anonim ***** válasza:
68%

Persze 9 hós baba még ne kapjon felnőtt kosztot, egyetértek veled. Sőt, mi is leszoktunk az erős fűszerezésről, sózásról mert ő mindig a miénkből kér mert látta, hogy ő mást kap.


Off, érdekelne, hogyan lett bizonyítva a tejallergia? Nekünk azt mondta a doki, hogy 2 éves koráig nem lehet ezt bizonyítani mert a vérvétel lehet ál pozitív és ál negatív is.

2012. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ő 6 hónapos koráig csak szopott.

3 hónapos korától voltak véres székletei, erős hasgörccsel, ekcémával.

MIvel a tehéntej fehérje az anyatejen keresztül kiválasztódik így amikor én tejeset ettem, brutális "rohamai" voltak :(

Nem pici vér volt a kakiban :( hanem tetemes mennyiség.

Minden mást kizárva maradt a tejallergia.

Nekem zéró tejmentes diétám van, így teljesen tünetmentes!


Dr. Veres Gábor aki ebben a témában a legnagyobb zsktekintély, mondta, hogy vehetem 100%-ra, hogy tejfehérje allergiás.

Azt is mondta, hogy mivel pici a vérteszt nem végezhető el nála, de a klinikai tünetek igazolták a dokit.

Papírunk is van róla, speckó tápit eszik, most már kiegészítésként 90%-os támogatással....tehát tuti a diagnózis sajnos :(

2012. júl. 31. 22:45
 18/25 kruse ***** válasza:
38%

Én is azt az elvet vallom, hogy nyugodtan eheti a gyerek mértékkel a rendes kaját.

Generációk felnőttek így, biztos vagyok benne, hogy ez alól a mai gyerekek sem kivételek. :)

Persze mindenkinek a szíve joga eldönteni. :)

2012. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
19%

...inkább a saját kajátok, mint a bébiétel!!!!


A kérdésre válaszolva meg egy allergiára hajlamos babánál tényleg jó az óvatosság, de, akinek nincs semmi problémája,tényleg ehet már a felnőttekéből egy picit. Nektek pedig jobbulást és mihamarabb nőjétek ki a az allergiát!!! :)

2012. aug. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is 9 hós a lányom, és ő is külön ételt eszik, mivel egy fél foga van. azzal nehéz lenne tésztát enni. És én se adok neki tojást még.

Ugyanzokat eszi amiket írtál, kivéve h tejterméket eszi, de csak joghurtot, fog nélkül sajtot nehéz lenne :-)

Szerintem teljesen jó ez így, nem is értem miért nem lenne ez változatos (minden féle zöldség, gyümölcs, hús benne van)

2012. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!