Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátoknak külön...

9 hónapos babátoknak külön főztök? Én igen és hallgatok miatta.

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos.

Már több helyről is megkaptam, hogy nyugodtan ehetné már azt amit mi.


Neki még külön főzök.

Persze nem minden nap, egyszerre több adagot és fagyasztom.

Mindig változatosan eszik, többfélét.

ESzik tojás mentes tésztát, rizst, csirke és disznó húst.

Karfiol kivételével szinte minden zöldsége.

Aprómagvas gyümölcsöket sem kap (eper, málna)

Mézet sem adok neki.

Tejtermékeket a bizonyított tejallergia miatt nem kaphat.

NAponta még 3-4X szopik!


Szóval az allergia miatt fokozottan figyelek az etetésre, de már a mamák, dédik, szomszédok is mondják, hogy adhatnék neki szinte mindent.


Nektek mi a véleményetek?

Túlizgulom, aggódom és tényleg nagyon figyelek, lazábra kellene vennem?


Ti, hogyan mivel etetitek a 9 hóbapos babátokat?


2012. júl. 31. 21:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Hát igen, igazuk van a mamáknak, dédiknek, szomszédoknak. :D Te fogsz ráfázni később, amikor semmit nem lesz hajlandó megenni. Szépen lassan vezesd be nála a "hazai ízeket", és hidd el, szeretni fogja, és neked is könnyebb lesz.
2012. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
ez minden,csak nem változatos egy majdnem egy évesnek,simán ehetné már azt a kosztot,amit ti esztek
2012. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%

egy kicsit túl aggódod. én csak akkor főztem külön,amikor olyat főztem amiből biztos nem ehet. de pl ha csinálsz paprikás krumplit,akkor azt nyugodtan megeheti,csak villával alaposan törd neki össze. vagy a húslevesből is adhatsz neki jó sok zöldséggel apróra vágott husival.

Mivel már tényleg sokmindent ehet,tényleg feleslegesnek tartom,hogy mindig külön főzz neki. azért persze ilyenkor a fűszerezésre oda kell figyelni.

2012. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

Ennyi idősen nem kell tojásmentes tészta-a boltikban amúgy sincs sok tojás... nyugodtan eheti a 4 tojásosat is!

A tejet,tejterméket,oké hogy nem adsz,meg mézet és apró magvas gyümiket,főtt tojás fehérjét,de a többi mehet!

Nem mondom,hogy minden nap,mert gondolom azért magatoknak főzöl tejes dolgot,de amikor olyat főzöl,amiből a 9 hónaposod is ehetne már,akkor abból nyugodtan adj neki,nem lesz baja! Persze a fűszerezésre figyelj!!

Ha pl rakott krumplit csinálsz,akkor az ételből szedd ki a tojásfehérjét,a többit eheti!

Karfiolt is ehet már,akár kirántva is! Azokat az ételeket is eheti,amiben tojás van (pl rántott karfiol,otthon készült sütemények) nem lesz baja,egyedül a tojásfehérje habot nem lehet,és a főtt valamint tükörtojás fehérjét,illetve a rántottát. A többiben kis mennyiségben fordul elő fehérje,annyi nem árt!!!!

Ehet még nyúlhúst,halat,illetve bárányt is!


Természetesen csak Te döntesz,hogy mit adsz a babádnak!!!

De igen,igazuk van,adhatsz abból is,amit magatoknak főzöl! :-)


Jó babázást!! :-)


Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nyilván ha olyat főzök akkor a levesekből kap, turmixolva, mivel még nincs egy foga sem. De nem gulyás vagy bablevest.

Krumplifőzit is kap tejföl nélkül.

Az azért okés, hogy ha olyan van abból adok neki.


Mondjuk pörköltet, bolognai és társait én nem szívesen adnék neki...

Rakott krumlit a tojás-tejföl miatt nem ehet...

Mézes csirkét, fasírtot, borsófőzeléket, tejberizst, palacsintát, kelkáposztafőzeléket, hortobágyi palacsintát, sajtos tésztát, borsos tokányt, párizsi csirkemellett csináltam mostanában...


Ezeket nem szívesen adnám nek az összetevők miatt (méz, tej és tejtermékek)


Az, hogy külön főzök neki nem azt jelenti, hogy mindig ugyan azt eszi :O


Rengeteg félét eszik és azoknak szintén rengeteg a kombinálási lehetősége.

2012. júl. 31. 21:36
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha olyan ételt főzünk, amit még nem kéne neki, pl chillis bab, akkor főzök külön. De holnap biztos nem, mert spagetti lesz, simán eheti - husi, paradicsom, tészta. Mondjuk én nem használok konzerveket, meg porokat.

Evett már tökfőzeléket, krumplipürét sült hússal, brokkoli krémleves, vajas kenyér sajttal - tudom kisfiad nem eheti - kalács, karfiolt is eszik, szerintem nyugodtan adj neki!!!!! Ja és a tarhonya is nagy kedvenc volt :) Tényleg sok mindent eszik már.10 hónapos lesz.

2012. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A bizonyított tejallergiája miatt nem eheti az allergiára hajlamosító dolgokat :(

Pl tojás.

Azért írtam a tojás mentes tésztát!


Nagyon macerás összeállítani a menüjét.

Mi pedig az a tipikus család vagyunk akik szeretik a magyaros, fűszeres ételeket Pl. gulyás, hortobágyi, pörik stb...


Nagyon finomakat szoktam neki kreálni, férjem sokszor mondja is, hogy milyen finom az illata :)

2012. júl. 31. 21:40
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Én nem is értem az előző válaszolókat, persze tiszteletben tartom és elfogadom a véleményüket. A védőnőm mindig azt javasolja, ami a gyermekorvoslás jelenlegi állása szerint a leghelyesebb. 1 éves volt a kislányom, amikor azt mondta, hogy a felnőtt kaja, még ha óvatosan is fűszerezek, túl sós, ízes neki, nem javasolja, hogy ugyanazt egye, amit mi. Most 14 hónaposan már eszeget a miénkből, de egész adagot csak úgy, hogy az ő adagját fűszerezés előtt kiveszem. Nem finnyás, mindent elfogad, minden étel iránt lelkesen érdeklődik. Az ismeretségemben is ugyanígy tesz mindenki, egy barátnőm 9 hónapos babája pl csak a legalapabb, nem darabos zöldség és gyümölcspépeket eszi, és biztos vagyok benne, hogy nem lesz ebből semmi gond. Szerintem nem parázod túl, kérdezd csak meg a védőnődet.
2012. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Biztosan le leszek pontozva, de szerintem meg teljesen jól csinálod! Egy 9 hónapos gyerek ne egye azokat a fűszeres, nehéz kajákat, amiket mi felnőttek! Az én Lányom 13-14 hónapos koráig bébiételt kapott - azt ette szívesen, amit főztem neki, nem kellett - aztán kiváncsi lett és elkezdte kóstolgatni azt, amit mi eszünk. Rájött, mennyivel finomabb is a hazai, azóta azt eszi, amit mi. Illetve fordítva, mi esszük, amit ő szeret. Mióta velünk eszik azóta kevésbé fűszerezek, nem használok ételízesítőt és mesterséges, előre gyártott fűszereket. Így is minden nagyon finom, ő is élvezi, mi is! Szóval előbb-utóbb kiváncsi lesz a Ti kajáitokra, addig meg ha ő szívesen eszi a főztödet, Te pedig szívesen főzöl neki, akkor ne foglalkozz más véleményével! Teljesen jól csinálsz mindent! Ráér még csülkös bablevest enni eleget!:o)
2012. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy csináltam, ahogy Te. 1 éves korában kezdtem azt adni Neki, amit mi ettünk, de azt is fokozatosan. Mindent betartottam, amit előírnak, nem adtam 10 hósan töltött káposztát, és hülyeség, hogy nem fogja enni a házikosztot, hiszen az is házikoszt, amit adsz neki, csak gyengébben fűszerezed. Akkor lenne gond, ha konzervet adnál, mert akkor lehet, hogy tényleg nem enné meg azt, amit Te főzöl. Most 2 éves múlt és azt eszi, amit mi és nem okoz gondot, hogy 1 éves koráig főztem Neki. Csináld úgy, ahogy jónak tartod, mással meg ne foglalkozz.
2012. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!